Úvod > Aktuality > Automobilové skvosty zavítají o víkendu na zámek Loučeň
Automobilové skvosty zavítají o víkendu na zámek Loučeň
">
Zážitky

Automobilové skvosty zavítají o víkendu na zámek Loučeň

  • Vydáno31. května 2017
Chateau Loučeň přivítá řadu unikátních historických vozů – ve dnech 3. a 4. června proběhne další ročník Chateau Loučeň Concours d’Elegance. Akce navazuje na úspěšné předešlé tři ročníky, které představily široké veřejnosti historické vozy z českých a zahraničních sbírek. Na letošním ročníku pořadatelé vzdají zvláštní poctu značce Ferrari, která v letošním roce oslaví 70 let od svého založení.
Veteráni na zámku LoučeňNa Loučeni budou moci návštěvníci velkou expozicí automobilů i dalších exponátů. V aristokratickém prostředí zámku Loučeň, jenž patřil historicky prvnímu akcionáři mladoboleslavské automobilky, knížeti Erichu Thurn – Taxisovi, bude v zámeckém parku ve dnech 3. – 4. 6. 2017 představena řada předních českých i zahraničních historických vozidel.

Letošní ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance navazuje na úspěšné předešlé tři ročníky, které představily široké veřejnosti historické vozy z českých a zahraničních sbírek.Tak, jako v roce 2015 to byla pocta značce Škoda, slavila 120 let od svého založení, letos bude hlavním oslavencem vzpínající se koník a Ferrari.

Návštěvníci uvidí dále vozy Laurin & Klement, Škoda, Bugatti, Duesenberg, Hispano-Suiza, Voisin, Wikov, Mercedes-Benz, Minerva, Jaguar, Maserati, Tatra, Alfa Romeo, Aston Martin, Horch, Facel Vega, Morgan, Talbot a další. Celkem se této zúčastní akce přes 70 historických skvostů, které budou bojovat o ceny ve čtyřech kategoriích.

Po celý víkend budou moci návštěvníci také projít nádherný zámek s rozsáhlým parkem a užívat si mnoha dalších atrakcí, včetně poslechu dobové hudby hrané velkým orchestrem.

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!

Další aktuality