Úvod > Aktuality > Aspoň na víkend se přenes do doby císaře pána
Aspon na víkend se prenes do doby císare pána!
"> Aspon na víkend se prenes do doby císare pána!
Kultura

Aspoň na víkend se přenes do doby císaře pána

  • Vydáno23. února 2013
Nová budova Národního muzea hostí v sobotu 23. února doprovodnou akci k výstavě Monarchie. Návštěvníci si mohou vyzkoušet nazdobit vějíře, vyrábět šperky a medaile, psát brkem a vyrobit si vlastní pečeť, zhotovit cameru obscuru, či si zatancovat valčík s dvorní dámou a mnohé další dobové činnosti. Akce trvá od 10 do 17 hodin. Rodinné vstupné stojí 170 Kč, plné vstupné 110 Kč a snížení 80 Kč.
Všem příznivcům knihy i televizního cyklu Dějiny udatného českého národa se bude v tvůrčí dílně věnovat sama autorka – výtvarnice Lucie Seifertová. Děti se naučí na výstavě vytvořit prostorový obrázek a mohou zachytit zajímavý výjev z doby císaře pána.
 
Malé slečny i jejich maminky pak určitě zabaví výroba módních doplňků, jako jsou  vějíře a náušnice pod vedením designérky Terezy Brabcové z Piaf design. Mladí páni si zhotoví cylindr, nechají si narůst knír a mohou vyzvat k valčíku urozenou dámou z doby císaře pána v zastoupení Jana Nešněrové, která se za pánského doprovodu bude věnovat návštěvníkům a předvede jim módní dobové triky.
 
Pochopíte i některé technické novinky. Odhalíte princip potrubní pošty, telefonování a pošlete zprávu po telegramu za pomoci Morseovy abecedy.
 
Děti si vyzkouší, jak si za císaře pána hráli jejich vrstevníci. Podaří se jim ozdobit a zkrotit káču nebo točit obručí? Mohou si vyrobit loutku a zahrát divadélko, zacvrnkat si kuličkami a vyzkoušet si ledacos dalšího ve výstavě Dětský svět za císaře pána.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.