Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Monarchie v Národním muzeu
Výstavy

Monarchie v Národním muzeu

Hlavní výstava z cyklu Monarchie vás přenese do dob Rakousko-Uherska a ukáže návštěvníkům období našich dějin, které s sebou neslo významné stopy tradice, jenž však nebránila bouřlivému modernizačnímu procesu celé společnosti.
V době druhé poloviny devatenáctého století došlo na území Čech ke změnám, které se zdály být protikladem konzervativních hodnot, ale přesto přinesly rozvoj celého státu i společnosti v řadě odvětví jako byl průmysl, věda, kultura a další. Vedle toho došlo také k dotvoření moderní české společnosti, která právě v této době prodělávala vrcholnou fázi své kulturně-národní emancipace – a to vše uvnitř tradiční habsburské monarchie.

Ve výstavě můžete využít i multimediálního průvodce, kterého jsme připravili pro tzv. chytrá zařízení. V průvodci naleznete informace o jednotlivých výstavách, tématech a vybraných exponátech, ale i službách pro návštěvníky Nové budovy Národního muzea.

Součástí průvodce je i zábavná hra. Průvodce funguje online, ve výstavách je tedy k dispozici volně přístupné wi-fi připojení. Pro veřejnost a studenty středních škol připravili v muzeum komentované prohlídky (prohlídka se vztahuje i na výstavy Dětský svět a Člověk ve fotografii).

Objednávat se můžete emailem na adresu: vzdelavani@nm.cz nebo na tel. čísle: 224 497 443 (lze objednat pro skupiny od 5 osob, cena 500 Kč na skupinu k běžnému vstupnému).

Provozovatel

Národní muzeum

Vinohradská 1
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 497 111
Email:
nm@nm.cz
WWW:
www.nm.cz
GPS:
50,079306 14,432353
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 70 Kč

Rodinné vstupné: 170 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Socha Tvárnice u Národního muzea

Umělecké dílo Tvárnice současného umělce a sochaře Martina Zeta se nachází v muzejní zóně mezi starou a novou budovou Národního muzea. Dílo připomíná kontinuitu naší současnosti, která má mimo jiné kořeny jak v nedávné totalitní historii, tak v moderním názoru na uspořádání městského prostoru.
Praha 1, Praha

Poznejte tajemství Zlaté uličky na Pražském hradě

Seminář je vhodný pro průvodce, pedagogy připravující školní výlet do Kutné hory a všechny zájemce o historii a cestování.
Praha 2, Praha

Kurz průvodce cestovního ruchu

Staň se hvězdou mezi průvodci aneb s úsměvem jde všechno líp!
Praha 2, Praha

Kurz průvodce cestovního ruchu

Staň se hvězdou mezi průvodci aneb s úsměvem jde všechno líp!
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.
Praha 1, Praha

Tajný pomník Jana Palacha u Národního muzea v Praze

Údajný „Palachův pomník“ vyvstává z chodníku před bývalým Federálním shromážděním, na dohled od místa, kde se student v roce 1969 upálil. Desítky let byl všem na očích, a přece o něm nikdo nevěděl.
Praha 1, Praha

Vinohradský železniční tunel

Vinohradský železniční tunel spojuje Hlavní nádraží s nádražím Praha Vršovice a s nádražím Praha Smíchov. První dvojkolejný tunel byl vybudován v letech 1869 – 1871 jako součást tehdejší dráhy Františka Josefa.
Praha 2, Praha

Kurzy průvodců ve škole cestovního ruchu Tyrkys

Tyrkys, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, vzdělává profesionály v cestovním ruchu již od roku 1991. Kurzy a semináře, které škola pořádá jsou určeny jak jednotlivcům, tak firmám.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Čestr – steakhouse z rodiny Ambiente

Pečlivě vybrané hovězí maso v mnoha labužnických úpravách, Plzeň z tanku a příjemné stylové nekuřácké prostředí – to je steakhouse Čestr.
Praha 1, Praha

Occidental Praha Wilson v centru Prahy s úžasnými výhledy na historické památky

Hotel Occidental Praha Wilson se nachází přímo na Václavském náměstí v Praze, vedle Národního muzea a Státní opery, a nabízí ideální polohu k poznávání města.
Praha, Praha

Francouzská restaurace Bílá kráva na Vinohradech

V Bílé krávě se přenesete do přátelské atmosféry francouzského venkova, přestože sídlí na pražských Vinohradech. To, co vám zde chtějí zprostředkovat nejvíc, je radost a potěšení, kterou Francouzi pociťují z dobrého jídla.
Praha 2, Praha

Ryu Sushi Fusion Kitchen Praha

Vyznáváme fusion kuchyni, díky které vám bude pohledem na váš talíř přecházet zrak. Najdete u nás asijské speciality jako sushi, pho bo nebo poke bowls.
Praha 2, Praha