Úvod > Aktuality > Advent začíná! Kde si užijete vánoční trhy a zářící vánoční stromy

Advent začíná! Kde si užijete vánoční trhy a zářící vánoční stromy

Vydáno 1. prosince 2019 Zážitky
Zářící a obří vánoční stromy, voňavé svařené víno, živé betlémy, dětské dílničky, koledy, bohatý program a hlavně vánoční atmosféra na vás čekají ve všech větších městech Čech a Moravy. Kde zažijete největší vánoční trhy a jaká překvapení na vás letos čekají vám prozradí portál Kudy z nudy.

Pravé kouzlo českých Vánoc v Praze

Vánoce PrahaPraha slaví Vánoce na celé řadě míst, ale ty nejkrásnější vánoční trhy bývají na Staroměstském náměstí. Nikde jinde si totiž neužijete oslnivou kulisu historických domů a chrámů, a pokud jednou zažijete staroměstské trhy pod sněhem, nikdy na ně nezapomenete. Od 30.listopadu zde najdete desítky stánků s drobnými dárky a tradičními pochutinami, na několikrát oceněné svařené víno podle speciálního receptu i na betlém s živými zvířaty. Vánoční strom letos do hlavního města přijel z Liberecka. Vánoční trhy v Praze potrvají do 6. ledna 2020 a kromě Starého Města si je užijete například také na Václavském náměstí, skvělou atmosféru nabízejí také vánoční trhy na náměstí Republiky a vánoční trhy na náměstí Míru.
 

Vánoce se značkou UNESCO

Rádi poznáváte zajímavá místa? Pak je předvánoční období ideální třeba pro návštěvu některých českých a moravských měst, zapsaných mezi památkami UNESCO. Třeba v Českém Krumlově si advent a Vánoce vychutnáte na jarmarku a u vánočního stromu na náměstí Svornosti, který se bude slavnostně rozsvěcet v neděli 1. prosince, a také při procházce rozlehlým zámeckým areálem.

Nabitý vánoční program nabízí také Kutná Hora. Každou adventní neděli si můžete užít tajemnou atmosféru kutnohorských památek při svíčkách. Již tradičně rozsvítí stříbrné město vánoční strom na Palackého náměstí. Těšit se můžete v 18:00 hodin ve středu 4. prosince. Sladké a kakaové Vánoce nabízí od 1.12.2019 do 12.1.2020 Muzeum čokolády a čokoládovna Kutná Hora. Věděli jste, že se u nás kakao ve velkém pro zahřátí pije již od Vánoc roku 1891 a že nejslavnější české kakao vzniklo v nedalekém Kolíně? O historii kakaa, jeho kuriózních názvech v minulosti a o spoustě dalších kakaových dobrotách se dozvíte na adventní výstavě věnované oblíbenému (nejen zimnímu) kakaovému nápoji.
 

Kde se bude rozsvěcet?

plzeňPlzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají od 23. listopadu až do 23. prosince 2019. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 1. prosince v 18:00 na náměstí Republiky. 

Ve stejný den se rozzáří slavnostně vyzdobené smrky a jedle také v Duchcově, Harrachově, Jablonci nad Nisou, Kolíně, Pardubicích, Slavkově u Brna, Ústí nad Labem a Zlíně.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.

V Pardubicích začínají vánoční trhy

V Pardubicích začínají vánoční trhy

Poslední listopadový den 30. 11. 2019 se rozzáří Pernštýnské náměstí a Pardubice po roce znovu navážou na tradici oblíbených vánočních trhů. Nádherná atmosféra na starobylém náměstí bude mít i tento rok svou dominantu v podobě svátečně nazdobeného vánočního stromu, který bude rozsvícen o „železné neděli”, tedy 1. prosince 2019 v 17 hodin za účasti zástupců statutárního města Pardubic. Mezi stánky lidových řemeslníků najdete nabídku staročeských jídel i nápojů či inspiraci na dárky pod vánoční stromeček. Zimomřivé návštěvníky zahřeje horká medovina. Dřevěné postavičky městečka Betléma budou doplněny o živá zvířátka.

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Adventní období zahájí v Plzni slavnostní rozsvícení vánočního stromu v neděli 1. prosince 2019. Smrk ztepilý, který stojí už od poloviny listopadu na náměstí Republiky, rozsvítí v 18 hodin primátor města Plzně Martin Baxa společně s plzeňským biskupem Tomášem Holubem. Kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků bude omezena doprava v centru města.

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Chcete být u toho, až se na náměstí rozsvítí obří vánoční stromy a ulicemi budou procházet čerti a poletovat andělé? Kudy z nudy vás zve nejenom na vánoční trhy do velkých měst, ale také na akce méně známé, třeba pochod pravých čertů nebo andělské adventní neděle.

Adventní trhy na zámku Jindřichův Hradec

Adventní trhy na zámku Jindřichův Hradec

Adventní dny tak budou opět o kousek větší.

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.

Ježíškovy vánoční trhy na Božím Daru

Ježíškovy vánoční trhy na Božím Daru

Opět po roce se 7. prosince od 10 do 17 hodin sejdou krušnohorští řemeslníci a umělci na tradičních Ježíškových trzích. Z Božího Daru je každý dárek originál, proto si ani vy nenechte ujít tento jedinečný zážitek.

Ježíškova vánoční pošta z Božího Daru

Ježíškova vánoční pošta z Božího Daru

Před vánocemi mají nejvíce napilno na jedné z nejvýše položených pošt u nás - v obci Boží dar. I letos si můžete od 1. do 23. prosince nechat orazítkovat dopis!

Adventní plavby po Máchově jezeře

Adventní plavby po Máchově jezeře

Společnost Regata Máchovo jezero opět připravila sérii Adventních plaveb, při kterých na vás na palubě lodě Máj dýchne ta správná vánoční atmosféra. Čaj a svařené víno nebo grog jsou samozřejmostí, v ceně lodního lístku. Stačí se jen teple obléknout a vyrazit, čeká na vás 60 minut krásných zážitků.

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2019

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2019

Zastavte se v Rožnově pod Radhoštěm načerpat energii a především si užít pohodovou adventní atmosféru.

Adventní prohlídky na zámku Dobříš

Adventní prohlídky na zámku Dobříš

Neodolatelná vánoční atmosféra vás čeká v komnatách zámku Dobříš. Vánočně laděné prohlídky se budou konat o adventních víkendech, kdy se návštěvníci mohou těšit na výstavu příbramských betlémů

Advent a Vánoce v Klášterech Český Krumlov

Advent a Vánoce v Klášterech Český Krumlov

Unikátní komplex starobylých klášterních budov v centru Českého Krumlova nabízí i přes zimu spoustu zajímavých akcí. Každou adventní sobotu můžete přijít na trhy a řemesla na klášterním dvoře, klášterní koláčky upečete v klášterní pekárně a konají se i komentované prohlídky kláštera minoritů.

České vánoční trhy na náměstí Míru

České vánoční trhy na náměstí Míru

Tradiční vánoční trhy na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru. Vánoční trhy nabízejí příchozím typické produkty těchto svátků.Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Vánoční tramvaj Brno

Vánoční tramvaj Brno

Historické centrum Brna brázdí speciální vánoční tramvaj typu T3. Ve dvacetiminutových intervalech vyjíždí z náměstí Svobody na Českou a přes Malinovského náměstí a Hlavní nádraží přes zastávku Zelný trh zpět na náměstí Svobody.

Královský advent na hradě Křivoklát

Královský advent na hradě Křivoklát

Vánoční atmosféra čeká na naše návštěvníky i letos. Nebudou chybět tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří.

Adventní trhy na zámku Svijany

Adventní trhy na zámku Svijany

Užijte si prosincovou sobotu na vánočních trzích zámku Svijany.

Ostravské Vánoce 2019

Ostravské Vánoce 2019

I letos pro všechny připravujeme kouzelné Ostravské Vánoce! Přijďte s námi přivítat jejich začátek a příjemně se naladit na období klidu a pohody 29. 11. od 10.00 hod.

Adventní prohlídky vánočně vyzdobenými a provoněnými interiéry frýdlantského zámku

Adventní prohlídky vánočně vyzdobenými a provoněnými interiéry frýdlantského zámku

Při prohlídce se dozvíte příběh vánočních svátků, zazpíváte si vánoční koledy a mlsné jazýčky ochutnají i něco ze zámecké kuchyně.

Adventní podvečery při svíčkách v Kutné Hoře

Adventní podvečery při svíčkách v Kutné Hoře

Ve spolupráci s Dačického domem, kostelem sv. Jana Nepomuckého a Galerií Felixe Jeneweina navštivte památky Kutné Hory trochu odlišně. Kdy? V neděli 1. prosince, 8. prosince, 15. prosince a 22. prosince.

Advent na statku ve Zbečně

Advent na statku ve Zbečně

Advent na Hamousově statku proběhne během prosincových víkendů 30. 11. - 1. 12; 7. a 8. 12,; 14. a 15. 12. i 21. a 22. 12. 2019.

Vánoční trhy na Smíchově

Vánoční trhy na Smíchově

Pod vánočním stromem naleznete kvalitní zboží, kterým uděláte radost svým blízkým či sami sobě. Kromě dárků u nás pořídíte zajímavé vánoční doplňky nebo obohatíte štědrovečerní menu. Nákup tradičního sortimentu vám zpříjemní poslech vánočních koled a další doprovodný program.

Advent v Safari Resortu v Hluboké u Borovan

Advent v Safari Resortu v Hluboké u Borovan

Srdečně vás zveme na adventní poklidnou neděli plnou tvoření a vánoční atmosféry.

Advent v Písku 2019

Advent v Písku 2019

Bohatý kulturní program pro celou rodinu vycházející z lidových obyčejů, které se v našem kraji konají v adventním čase od pradávna.

Ruské kolo na Vánočních trzích v Liberci

Ruské kolo na Vánočních trzích v Liberci

Doslova největší atrakcí Libereckého adventu 2019 je 25 metrů vysoké ruské kolo.

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy v Liberci

Vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května od 30. listopadu do 23.12.2019. Otevřeno bude od 10:00 do 19:00 každý den, poslední den bude otevřeno jen do 15:00 hodin.

Vánoční trhy v Pardubicích

Vánoční trhy v Pardubicích

I letos o adventu se konají na Pernštýnském náměstí v Pardubicích tradiční Vánoční trhy. Návštěvníci budou moci vybírat ze širokého sortimentu vánočního zboží stánkových prodejců, připraveno bude občerstvení, atrakce pro děti, Ježíškova pošta, živý betlém se zvířátky a mnoho dalšího.

Ježíškova pošta v Plzni

Ježíškova pošta v Plzni

V adventním čase bude v mázhauzu plzeňské radnice po roce opět úřadovat vánoční pošták.

Lidové Vánoce v Polabí 2019

Lidové Vánoce v Polabí 2019

V areálu skanzenu ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy.

Ústecké Vánoce 2019 - vánoční trhy a adventní akce v Ústí nad Labem

Ústecké Vánoce 2019 - vánoční trhy a adventní akce v Ústí nad Labem

Letošní bohatý předvánoční program je připraven hned na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem až do 23. prosince.

Chomutovské Vánoce 2019

Chomutovské Vánoce 2019

Adventní trhy se konají na náměstí 1. máje od 1. do 24. prosince 2019. Každý den je otevřeno od 10:00 do 18:00. Výzdoba ve městě bude rozsvícena 1. prosince, stejně jako bude rozsvícena vánoční dominanta města a to vánoční strom.

Vánoční trhy Karlovy Vary

Vánoční trhy Karlovy Vary

Oblíbené vánoční trhy tentokrát od hotelu Thermal až po Grandhotel Pupp s centrem u Mlýnské kolonády.

Vánoční trhy v Hradci Králové

Vánoční trhy v Hradci Králové

Tradiční vánoční trhy se budou letos opět konat na Masarykově náměstí. Zdejší prodejci nabídnou široký sortiment vánočního zboží - ozdoby, dárky, keramiku i oblečení a nebudou chybět ani cukrovinky, svařák, punč, trdelníky nebo bramboráky.

Vánoční trhy Brno 2019

Vánoční trhy Brno 2019

Brněnské vánoční trhy jako místo setkávání s vašimi blízkými. Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro rodiny s dětmi. Zážitek – to je oč v Brně jde především. Památky počkají. Užijete si živé centrum hned na několika náměstích.

Vánoční trhy Trutnov 2019

Vánoční trhy Trutnov 2019

Dovolujeme si vás pozvat na 4. ročník vánočních trhů na Krakonošově náměstí v Trutnově. Trhy se budou konat po dobu 7 dní, a to od pondělí 16. 12. 2019 do neděle 22. 12. 2019.

Vánoční trhy Opava

Vánoční trhy Opava

Vánoční trhy probíhají tradičně na Dolním náměstí v období zhruba 4 týdnů před Štědrým dnem.

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

Advent a Vánoce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi

V dávných tradicích tkví opravdové kouzlo vánoc! Připomeňte si tradice adventu, přijďte se do našeho skanzenu přenést do dob dávno minulých a seznámit se s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do svátku Tří králů. Otevřeno máme v prosinci od pátku do neděle.

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční trhy Jihlava

Vánoční jarmark v Jihlavě začíná 1. prosince a končí 29. prosince. Tak jako obvykle se bude konat na Masarykově náměstí. Těšit se můžete na spousty dobrot a vánoční program.

Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem

Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence - v roce 2019 se uskuteční již 25. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice.

Jihočeské betlémy – výstava ze sbírky Muzea Jindřichohradecka na Chvalském zámku

Jihočeské betlémy – výstava ze sbírky Muzea Jindřichohradecka na Chvalském zámku

Vánoční atmosféru naladí výstava v prvním podlaží připomínající centrum jihočeského betlemářství, kterým byl odedávna Jindřichův Hradec.

Advent 2019 na Horšovském Týně

Advent 2019 na Horšovském Týně

Hudební vystoupení, vánoční jarmark, prodej kaprů a vánočních stromků, výtvarné dílny ve vestibulu radnice města a další.

Vánoční trhy Ostrava 2019

Vánoční trhy Ostrava 2019

Vánoční trhy se letos uskuteční od 29. 11. do 23. 12. 2019 na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí a na ulici Solné.

Advent v Kolíně 2019

Advent v Kolíně 2019

Program adventních akcí v Kolíně

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 29. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2020.

Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.

Stříbrné vánoční dny 2019

Stříbrné vánoční dny 2019

Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA Expo Praha od 12. do 15. prosince 2019.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

Advent na Zelňáku - Vánoce na Zelném trhu v Brně

Advent na Zelňáku - Vánoce na Zelném trhu v Brně

Brněnské Vánoce budou letos vskutku velkolepé. Těšit se můžete na vánoční stromeček, ale také na pochod děsivých čertů, kteřá projdou Zelňákem.

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 6. do 15. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.

Advent na Moravském náměstí v Brně

Advent na Moravském náměstí v Brně

Letošní oslavy Vánoc v Brně budou opravdu velkolepé. 33 metrů vysoké vyhlídkové kolo, z jehož vrcholu uvidí naši návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města.

Vánoční Flora v Olomouci 2019

Vánoční Flora v Olomouci 2019

Olomoucké výstaviště Flora ve Smetanových sadech bude patřit vánočním nákupním trhům Vánoce Flora 2019.

Vánoce pod radnicí v Mikulově 2019

Vánoce pod radnicí v Mikulově 2019

Přijďte si vychutnat předvánoční a vánoční atmosféru starobylého Mikulova.

Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket

Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou a příjezdem Bílé paní.

Olomoucké Vánoce 2019

Olomoucké Vánoce 2019

Tradiční vánoční trhy v historickém centru města - hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled na náměstí, více než osm desítek stánků s kvalitním zbožím i vyhlášeným punčem najdete v Olomouci.

Vánoční trhy Praha 2019

Vánoční trhy Praha 2019

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po šestnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.

České vánoční trhy na náměstí Republiky

České vánoční trhy na náměstí Republiky

Zapomeňte na shon a zastavte se u stánků s krásným vánočním zbožím. Prožijte působivou předvánoční atmosféru a kouzlo, které nikdy nevyprchá. Poznejte s námi Vánoce pod širým nebem na náměstí Republiky.

České vánoční trhy - Tylovo náměstí

České vánoční trhy - Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční trhy na Václavském náměstí v Praze

Vánoční oslavy v centru Prahy se opět nesou v duchu typických lidových Vánoc. Návštěvníci se zde setkají s českými tradicemi, českými soubory a českými výrobky. Prodává se zde výhradně vánoční zboží, jako jsou ozdoby, svícny, jmelí, věnce či svíčky.

Znojemský advent 2019

Znojemský advent 2019

Rozsvícením vánočního stromu a posvěcením adventního věnce na Masarykově náměstí začíná první adventní neděli Znojemský advent, náměstí se zaplní adventními trhy, sváteční náladu dodá kulturní program.

Advent na Hrádku

Advent na Hrádku

Tradiční a návštěvníky velmi oblíbená akce Advent na Hrádku: vánoční výstava loutek s fotokoutkem a soutěží pro celou rodinu, tematická výtvarná dílna, představení loutkového divadla a jarmark s tradičními vánočními výrobky před Hrádkem.