Úvod > Aktuality > Advent začíná! Kde si užijete vánoční trhy a zářící vánoční stromy
Advent začíná! Kde si užijete vánoční trhy a zářící vánoční stromy
"> "> "> "> "> ">

Advent začíná! Kde si užijete vánoční trhy a zářící vánoční stromy

Vydáno 1. prosince 2019 Zážitky
Zářící a obří vánoční stromy, voňavé svařené víno, živé betlémy, dětské dílničky, koledy, bohatý program a hlavně vánoční atmosféra na vás čekají ve všech větších městech Čech a Moravy. Kde zažijete největší vánoční trhy a jaká překvapení na vás letos čekají vám prozradí portál Kudy z nudy.

Pravé kouzlo českých Vánoc v Praze

Vánoce PrahaPraha slaví Vánoce na celé řadě míst, ale ty nejkrásnější vánoční trhy bývají na Staroměstském náměstí. Nikde jinde si totiž neužijete oslnivou kulisu historických domů a chrámů, a pokud jednou zažijete staroměstské trhy pod sněhem, nikdy na ně nezapomenete. Od 30.listopadu zde najdete desítky stánků s drobnými dárky a tradičními pochutinami, na několikrát oceněné svařené víno podle speciálního receptu i na betlém s živými zvířaty. Vánoční strom letos do hlavního města přijel z Liberecka. Vánoční trhy v Praze potrvají do 6. ledna 2020 a kromě Starého Města si je užijete například také na Václavském náměstí, skvělou atmosféru nabízejí také vánoční trhy na náměstí Republiky a vánoční trhy na náměstí Míru.
 

Vánoce se značkou UNESCO

Rádi poznáváte zajímavá místa? Pak je předvánoční období ideální třeba pro návštěvu některých českých a moravských měst, zapsaných mezi památkami UNESCO. Třeba v Českém Krumlově si advent a Vánoce vychutnáte na jarmarku a u vánočního stromu na náměstí Svornosti, který se bude slavnostně rozsvěcet v neděli 1. prosince, a také při procházce rozlehlým zámeckým areálem.

Nabitý vánoční program nabízí také Kutná Hora. Každou adventní neděli si můžete užít tajemnou atmosféru kutnohorských památek při svíčkách. Již tradičně rozsvítí stříbrné město vánoční strom na Palackého náměstí. Těšit se můžete v 18:00 hodin ve středu 4. prosince. Sladké a kakaové Vánoce nabízí od 1.12.2019 do 12.1.2020 Muzeum čokolády a čokoládovna Kutná Hora. Věděli jste, že se u nás kakao ve velkém pro zahřátí pije již od Vánoc roku 1891 a že nejslavnější české kakao vzniklo v nedalekém Kolíně? O historii kakaa, jeho kuriózních názvech v minulosti a o spoustě dalších kakaových dobrotách se dozvíte na adventní výstavě věnované oblíbenému (nejen zimnímu) kakaovému nápoji.
 

Kde se bude rozsvěcet?

plzeňPlzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají od 23. listopadu až do 23. prosince 2019. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 1. prosince v 18:00 na náměstí Republiky. 

Ve stejný den se rozzáří slavnostně vyzdobené smrky a jedle také v Duchcově, Harrachově, Jablonci nad Nisou, Kolíně, Pardubicích, Slavkově u Brna, Ústí nad Labem a Zlíně.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

28.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století.

V Pardubicích začínají vánoční trhy

V Pardubicích začínají vánoční trhy

Poslední listopadový den 30. 11. 2019 se rozzáří Pernštýnské náměstí a Pardubice po roce znovu navážou na tradici oblíbených vánočních trhů. Nádherná atmosféra na starobylém náměstí bude mít i tento rok svou dominantu v podobě svátečně nazdobeného vánočního stromu, který bude rozsvícen o „železné neděli”, tedy 1. prosince 2019 v 17 hodin za účasti zástupců statutárního města Pardubic. Mezi stánky lidových řemeslníků najdete nabídku staročeských jídel i nápojů či inspiraci na dárky pod vánoční stromeček. Zimomřivé návštěvníky zahřeje horká medovina. Dřevěné postavičky městečka Betléma budou doplněny o živá zvířátka.

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Adventní období zahájí v Plzni slavnostní rozsvícení vánočního stromu v neděli 1. prosince 2019. Smrk ztepilý, který stojí už od poloviny listopadu na náměstí Republiky, rozsvítí v 18 hodin primátor města Plzně Martin Baxa společně s plzeňským biskupem Tomášem Holubem. Kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků bude omezena doprava v centru města.

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Andělé, čerti a rozsvěcení vánočních stromů: advent začíná!

Chcete být u toho, až se na náměstí rozsvítí obří vánoční stromy a ulicemi budou procházet čerti a poletovat andělé? Kudy z nudy vás zve nejenom na vánoční trhy do velkých měst, ale také na akce méně známé, třeba pochod pravých čertů nebo andělské adventní neděle.

Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2020

7.12.
11.12.
Vánoce na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm 2020

Zastavte se v Rožnově pod Radhoštěm načerpat energii a především si užít pohodovou adventní atmosféru.

Adventní trhy na zámku Svijany

12.12.
Adventní trhy na zámku Svijany

Užijte si prosincovou sobotu na vánočních trzích Zámku Svijany.

Vánoční trhy na Pražském hradě

23.11.
6.1.
Vánoční trhy na Pražském hradě

Jeden z největších hradních areálů na světě ožije opět vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

27.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou.

Vánoční trhy Praha 2020

28.11.
6.1.
Vánoční trhy Praha 2020

Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po sedmnácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Tradice, vánoční atmosféra, dětská dílnička, bohatý vánoční program a dobré jídlo.