!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Pluhův Žďár
Památky

Zámek Pluhův Žďár

Pluhův Žďár najdete nedaleko Kardašovy Řečice, cca 16 km od Jindřichova Hradce. Jedná se o čtyřkřídlou budovu s vnitřním dvorem, původně tvrz, která byla v 16. století přestavěna na zámek.
Renesanční tvrz z 16. století byla v roce 1664 přestavěna Janem Ekersdorfem z Hlaváče na zámek. Jedná se o čtyřkřídlou budovu s vnitřním dvorem. Na fasádě se dochovala barokní freska z roku 1718 od Františka Resche. V roce 1928 se stal majitelem zámku Bedřich Beneš, bratr prezidenta Edvarda Beneše. Po roce 1948 byl zámek zabaven a obec ho využívala k bytovým účelům, v roce 1992 byl vrácen rodině Benešových.
 
Bývalý hospodářský dvůr má dnes podobu upravené zahrady, do budoucna se počítá ještě s dalším novým vjezdem, venkovním parkovištěm a hlavně fontánou, která nebude jen na podívání, ale v níž se budou moci i cachtat děti. Majitelem tvrze byl už ve 12. století Pluh z Rabštejna, úředník Oldřicha z Hradce. Název obce je odvozen od jména prvního majitele, jehož rod vlastnil tvrz i s celou vesnicí až do 15. století. Přebudovanou středověkou tvrz a později zámek zakoupil v roce 1928 Bedřich Beneš, bratr prezidenta Edvarda Beneše. Od roku 1948 byl zámek zabaven a sloužil k bytovým účelům. V roce 1992 byl vrácen rodině Benešových.

Dnes na zámku najdete příjemný zámecký penzion U Zámku, který je přesně to, co potřebujete pokud si přejete prožít nádhernou dovolenou v podzámčí. Restaurace U Zámku nabízí poctivých domácích jídel, minutky i hotovky, dezerty a zmrzlinové poháry. Také vám zde natočí nepasterované pivo Bernard. Vyhlášená je i zdejší skvělá pizza.
Zobrazit více

Provozovatel

Penzion a restaurace U Zámku

Pluhův Zďár 68
378 24 Pluhův Žďár
Tel.:
+420 602 146 699
Email:
recepce@pluhuvzda...
WWW:
https://pluhuvzda...
GPS:
49,224289 14,892465
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Červená Lhota

Restaurant Červená Lhota

Kardašova Řečice, Jižní Čechy
Penzion Na Samotách

Penzion Na Samotách

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy