Úvod > Co chcete dělat? > Restaurant Červená Lhota
Gurmánská turistika

Restaurant Červená Lhota

Restaurace se nachází v objektu, který leží přímo naproti zámku Červená Lhota. Je umístěna v budově, která je památkově chráněna a to nabízí klientům možnost vychutnat si jídlo v neopakovatelné atmosféře s přímým výhledem na zámek.
Interiér je koncipován do stylu moderního designu a využívá jak tradičních materiálů a prvků, tak výrazových prostředků současného stylu respektujících minulost. Jeden ze salonků je situován s přímým výhledem na zámek a hosté si tak mohou vychutnat opravdu pohádkově romantickou atmosféru.

Piknik
Další netradiční nabídkou služeb Červená Lhota Restaurant je půjčování piknikových košů s širokou škálou drobných pochutin studené kuchyně a nápojů. Objednat piknikový koš lze předem telefonicky na určitou hodinu nebo i na místě přímo v restauraci.

Poplatek za zrealizování pikniku: 200 CZK Vratná záloha na zapůjčení koše a deky:
1 000 CZK. Pokud nemá host k dispozici hotovost, je možnost provést transakci prostřednictvím platební karty formou autorizace. Host musí vrátit koš v pořádku,
v původním stavu, včetně deky, příborů a nádobí,  jinak vratná záloha propadá a nevrací se.

Výborným doplňkem pro čas stráveným na pikniku je zahrát si známou francouzskou hru Pétanque. Pétanque může hrát prakticky každý a i terén hřiště je libovolný, proto neváhejte vyzkoušet i tento druh zábavy a vyrazit s přáteli na opravdický výlet se spoustou dobrot, relaxu a zábavy. Set na pétanque vám rádi zapůjčíme u nás v restauraci a také vám doporučíme vhodná zákoutí a místa pro hru.

Historie objektu Červená Lhota Restaurant
První dochovaná zmínka o obci Červená Lhota je z roku 1465. V letech 1542 – 1555 byla původní gotická tvrz přebudována na renesanční zámek, kdy budovy současné restaurace fungovaly jako zámecká hospodářská stavení.

Objekt, který byl v sedmdesátých letech minulého století koncipován jako rekreační středisko místního zemědělského podniku, byl v celkově špatném stavu a dnešní podobu získal po nutné částečné rekonstrukci. Poté byl znovu uveden do provozu v r. 2003, aby mohl poskytovat vyšší standard služeb, než tomu bylo v minulosti.

Restaurace v témže roce upravila část objektu v prvním podlaží na několik jednoduše zařízených pokojů a začala objekt nabízet i pro ubytovací služby.

Provozovatel

Červená Lhota Restaurant

Červená Lhota 6
378 21 Kardašova Řečice
Email:
mkoptis@instinct.cz
WWW:
cervenalhota.cz/p...
GPS:
49,247364 14,884929
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Na Samotách

Penzion Na Samotách

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Penzion Keramika

Penzion Keramika

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
Soběslavský pivovar

Soběslavský pivovar

Soběslav, Jihočeský kraj