Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Písečné

Zámek Písečné

Památky
Obec Písečné se rozkládá v krásné krajině jen několik kilometrů od hranic s Rakouskem. První zmínka o památce je z roku 1377. V polovině 16. století nechali Krokvicarové z Nové Vsi přestavět gotickou tvrz na renesanční zámek. Posledními soukromými majiteli byl italský rod Collaltů.
Ve středověku patřila k dominiu pánů z Hradce a od roku 1693 sdílela osudy s Uherčicemi. Gotická tvrz, která byla postavena nejpozději v 15. století, byla v době renesance přestavěna na půvabný zámek. Posledními majiteli zámku byli Collatové, kteří jej vlastnili až do 20. století. V 80. letech minulého století prošla část zámku rekonstrukcí, aby mohla sloužit obci. V přízemí starého paláce a věže se dodnes dochovaly valené gotické klenby. Sál vpravo od vjezdu, v severozápadním křídle, má renesanční klenbu s koutovými výsečemi.

Památku koupilo v roce 2011 vedení firmy Rhea holding, která provedla šetrné opravy. V zámku má holding kanceláře, vzniknou reprezentační prostory i apartmány pro obchodní partnery. Přístupná bude restaurace, holding plánuje i prostory pro firemní ples či setkání se zaměstnanci při dožínkách.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Letní den

Kemp Letní den

Staré Hobzí, Jižní Čechy
Mlýn u splavu Dyje

Mlýn u splavu Dyje

Dačice, Jižní Čechy
Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jižní Čechy
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Slavonice, Jižní Čechy