Úvod > Co chcete dělat? > Cyklostezka z Jihlavy až do rakouského města Raabs an der Thaya

Cyklostezka z Jihlavy až do rakouského města Raabs an der Thaya

Letní sporty
V Jihlavě byla otevřena dálková cyklostezka, díky níž se jezdci na kolech dostanou až do rakouského města Raabs an der Thaya. Cyklostezka vede z Jihlavy přes Luka nad Jihlavou, Třebíč, Moravské Budějovice a Jemnici.

Cyklostezku tvoří z části asfaltové komunikace, po nichž nesmí jezdit auta. Na 22 kilometrů nových komunikací s asfaltovým povrchem se rychle naučili používat i in-line bruslaři. Minimálně stejný počet je veden lesními nebo polními zpevněnými cestami. Další kilometry komunikací, určených pouze pro cyklisty a chodce, budou na trase ještě přibývat.

Trasa a stezka vedoucí z krajského města přes Luka nad Jihlavou, Třebíč, Moravské Budějovice a Jemnici až k hranicím s Rakouskem, měří asi 110 kilometrů. Na tomto úseku jsou také upravena dříve neprůjezdná místa a postaveny dva nové mosty. Cyklostezku buduje svazek 25 obcí. Cílem vytvoření cyklostezky je provést cyklisty Vysočinou a ukázat jim její malebnost a kouzlo.

Na hranicích navazuje cyklostezka do rakouského města Raabs an der Thaya. Jízdu po cyklotrase je možné kombinovat se železniční dopravou. V úseku z Jihlavy do Třebíče vede cyklotrasa převážně kolem řeky Jihlavy. V některých místech musela být trasa přizpůsobena terénu, ale i ojedinělá stoupání poskytnou cyklistovi náležitou odměnu v podobě nádherných výhledů do okolní krajiny. Trasa je vhodná pro treková i MTB kola.

Podrobný přehled obcí, kudy vede stezka (v mapách označená číslem 26): Jihlava, Malý Beranov, Velký Beranov, Bítovčice, Kamenice, Brtnice, Luka nad Jihlavou, Chlum, Bransouze, Červená Lhota, Číhalín, Přibyslavice, Petrovice, Třebíč.

Třebíč, Mastník, Kojetice na Moravě, Horní Újezd, Šebkovice,Lesůňky, Jaroměřice nad Rokytnou, Blatnice, Moravské Budějovice, Lomy, Jemnice, Dešná a Raabs (Rakousko).

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
Zámek Písečné

Zámek Písečné

Písečné, Vysočina
Zámek Uherčice

Zámek Uherčice

Uherčice, Jižní Morava
Torzo rozhledny v Uherčicích

Torzo rozhledny v Uherčicích

Uherčice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace u Srnců v Jemnici

Restaurace u Srnců v Jemnici

Jemnice, Vysočina
Kemp Letní den

Kemp Letní den

Staré Hobzí, Jižní Čechy
Pension Palackého Jemnice

Pension Palackého Jemnice

Jemnice, Vysočina