Úvod > Kalendář akcí > XI. Jemnická bitva
Vystoupení s koňmi
"> Vystoupení s koňmi "> Alchymista "> Fakír "> Bitva 2019 "> Bitva 2019 "> Bitva 2019 "> Bitva 2019 "> Bitva 2019 "> Bitva 2019 "> Koncerty "> "> Tržište "> Tržište "> Fire show
13.8.
14.8.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

XI. Jemnická bitva

Kdy 13. srpen 2021 20:0014. srpen 2021 23:00
Zámecký park v Jemnici opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu. Již 11. bitva v zámeckém parku v Jemnici.
13.-14. srpna se bude konat 11. ročník Jemnické bitvy. Zámecký park opět poskytne útočiště pro stovky šermířů z celé republiky, kteří se postaví do boje v téměř epické bitvě. Komu nejsou cizí jména jako Merlin, Lancelot nebo Artuš, nesmí chybět sobotu odpoledne v Jemnici.

Doprovodný program bude jako vždy pestrý a začne už v pátek od 20 hodin koncertem kapely Metanoon. V sobotu program bude zahájen ve 14 hodin. O šermířské vystoupení se postarají skupiny Fratres in Armis a SHŠ Bakaláři. Vox Luminas a Novus Origo předvedou, jak vypadá žonglování ve dne, protože večer se obklopí ohněm. S ohněm si bude zahrávat přes den i večer fakír Petr „Dragon“ Kozák. Nebude chybět ani trio tanečnic – Zafirah, Dahlia Maya a Eva T. Do tajů alchymistické kuchyně vezme diváky Bavor Rodovský. Jak správně práskat bičem ukáže spolek Keltoviny a práci s koňmi ukáže Black Unicorn v denním i ve večerním bloku. Skupina Druga, přiveze svojí hudbu inspirovanou pověstmi a pohanskou mytologií a obohatí nejen odpolední program, ale i večer předpoví hodinovým koncertem příchod ohňové galashow. V té se kromě již zmíněných umělců představí Rytíři Země zubra, Synové bouře, In Taberna a celý den završí velký ohňostroj z dílny Draco Ardens.

V areálu nebude chybět tržiště s dobrotami, šperky, hračkami. Nově bude k dispozici dřevěný kolotoč pro děti, jízda na koni a další. I letos je možnost po domluvě s organizátory přespat v areálu ve vlastním stanu.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 2. 2021