Úvod > Co chcete dělat? > Zahrady Myšlín u Mnichovic – relaxační eko farma
Životní styl

Zahrady Myšlín u Mnichovic – relaxační eko farma

Přijeďte si odpočinout do zahrad v Myšlíně u Mnichovic, dát si výbornou kávu, domácí limonády nebo koláče a vyberte si zeleninu nebo ovoce pěstované s láskou a bez chemie.
V Zahradách Myšlín si můžete nakoupit produkty dle sezóny (sazeničky, zelenina, ovoce), domácí vajíčka, ale i vychutnat si výbornou kávu, domácí limonády či koláčky. A věnovat se také aktivnímu odpočinku –  užít si příjemnou procházku po loukách, vydat se k několikasetletému Žižkovu dubu, nebo absolvovat třeba i cyklovýlet po okolí. 

Zahrady Myšlín vznikly v roce 2017, kdy dnešní majitelé objevili zpustlé území bývalého statku v Myšlíně a tím se začala nová etapa jejich života. Jak začali pomalu krajinu kultivovat uvědomili si, jak je pro ně pobyt v přírodě a péče o půdu a přírodu naplňující. Založili sad, obnovili polní cesty a aleje. Založili pole a na část zasadili levanduli lékařskou. Postupně rozšířili pole o další bylinky, jako je heřmánek, měsíček, máta, mateřídouška, slézová růže a další. Začali pěstovat také zeleninu – brambory, česnek, cibuli, okurky, rajčata, mrkev, petržel, špenát a další a ovoce – jablka, hrušky, maliny, jahody, špendlíky, mišpule, rybíz i citrusy. Chtěli mít vlastní produkty ze zahrady, u kterým je jistota, že jsou pěstované s láskou a bez chemie, původně pro vlastní užití, ale zájem okolí rozhodl o rozšíření produkce a prodeji nadbytku "ze dvora".

Nyní se zde připravuje rekonstrukce a výstavba statku. Projekt byl založen na historických informacích o tom, jak statek v minulosti vypadal. Majitelé jej staví s využitím moderních technologií a materiálů, ale architektonicky jako původní statek, který v místě stál už před 250 lety. Součástí statku bude i malý penzion a prostory pro cvičení, meditace, tvořící dílny apod.

Provozovatel

Zahrady Myšlín

Myšlín 2
251 64 Mnichovice
Tel.:
+420 724 016 300
Email:
info@zahradymysli...
WWW:
https://www.zahra...
GPS:
49,935976 14,741947
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Klokočná, Středočeský kraj
Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Hrusice, Středočeský kraj
Tree house Hrusice

Tree house Hrusice

Hrusice, Středočeský kraj
Kavárna cafe33 Senohraby

Kavárna cafe33 Senohraby

Senohraby, Středočeský kraj