ÚvodKalendář akcíAkce pro dětiPo stopách kocoura Mikeše
Již 21. ročník tradičního turistického pochodu Po stopách kocoura Mikeše v Ladově kraji se koná 21. září 2024.
Start pochodu: od 8.00 do 11.00 hod. v Turistickém informačním centru v Mnichovicích.

Každé dítě dostane na startu malé překvapení a každý domácí mazlíček (pejsek) pamlsek.
Cíl pochodu: do 19.00 hod. na náměstí v Mnichovicích
Trasy: (10, 18, 25, 32 a 36 km)

Novinka: za kocourem Mikešem na kole můžete přijet z Prahy do Mnichovic po cyklostezce 0026.

Těší se na vás: kocour Mikeš, kozel Bobeš, čuník Pašík a Mařenka Kudláčková, od kterých dostanete na cestu dobrotu, a se kterými si také můžete zasoutěžit. S těmito postavičkami se setkáte i v Hrusicích a ve Zlenicích budete mít možnost vyfotografovat se s malovaným vodníkem. Na Ondřejovské hvězdárně máte možnost se setkat s opravdovým hvězdářem a budete moci pozorovat i hvězdy. Mezi obcemi Hrusice a Mnichovice překročíte při zpáteční cestě pohádkovou hranici, kde obdržíte pamětní razítko.

Dále je volný vstup do Památníku J. Lady v Hrusicích. V rámci pochodu se letos můžete opět zapojit do soutěže s projektem Česky pěšky a vyhrát hodnotné ceny. Kvídova stezka s Albi v rámci pochodu na pěší Mikešově trase – soutěžní karta, plnění úkolů cestou, v cíli odměna. Na hvězdárně v Ondřejově můžete v průběhu celého dne zdarma navštívit muzeum a hvězdárnu. Na stanovišti pochodu bude připraveno pozorování dalekohledem. Razítkovat se bude přímo v areálu historické hvězdárny.

Po cestě se budete moci zdarma občerstvit v hostinci U Nádraží. V zahradní restauraci každý obdrží
od pohádkových postaviček teplý nebo studený nápoj podle výběru. V nabídce bude káva, čaj, soda, voda se sirupem. V Hrusicích dostanou děti od pohádkových postaviček malou sladkost. Na zpáteční cestě si na Šibeničním vrchu můžete pochutnat na pečených bramborách. V cíli dostane každý účastník pochodu pamětní list.

Výherní dětská tombola – prodej jednotlivých losů v hodnotě 30 Kč/kus. Každý los vyhrává. V turistickém informačním centru si tento den můžete zakoupit plyšového kocoura Mikeše nebo tričko s Mikešem za pochodnickou sníženou cenu.

Pořádá Město Mnichovice ve spolupráci s obcemi Hrusice, Mirošovice, Senohraby a Ondřejov, DSO Ladův kraj, Základní školou T. G. Masaryka v Mnichovicích, Oblastním muzeem Praha-východ, Brandýs nad Labem, Sportovním areálem Šibeniční vrch, KČT Říčany a Astronomickým ústavem AVČR Ondřejov.

Provozovatel

Město Mnichovice

Masarykovo náměstí 83
251 64 Mnichovice
Tel.:
+420 323 666 311
Email:
infocentrum@mnich...
Email:
rzuzanikova@sezna...
WWW:
www.mnichovice.cz
GPS:
49,935550 14,710309
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Město:
Mnichovice
Tipy na výlet:
Mnichovice a okolí
 

Cena

Poznámka:Startovné: dospělí 50 Kč a děti 30 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Mariánská pouť v Mnichovicích

Město Mnichovice vás srdečně zve dne 14. a 15. září 2024 na Mariánskou pouť.
Mnichovice, Středočeský kraj

Den s Integrovaným záchranným systémem v Mnichovicích u Prahy

Hasiči, policie, záchranka, dynamické ukázky, akce pro děti. Pojď ochutnat náročnou práci hrdinů.
Mnichovice, Středočeský kraj

Workshop historického vaření – vaříme v 18. století

Co asi lidé v Říčanech jedli před 300 lety? Inu, pojďme si to uvařit!
Říčany, Středočeský kraj

Lesní běh Říčany XCR 2024

Běžecký závod pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až, po veterány. Délky tratí jsou přizpůsobeny věku závodníků Děti běží od 350 m po 1,7 km, dospělí 5,5 km a 11 km – podle kategorií.
Říčany, Středočeský kraj

Srpnový superúplněk

Na noční srpnové obloze bude možné dne 19. 8. 2024 pozorovat tzv. superúplněk. Měsíc se na své oběžné dráze dostane do přízemí, tedy do bodu nejblíže k planetě Zemi. Bude tak oproti běžným úplňkům zhruba o 13 procent větší, především ale bude zářit jasněji.
Ondřejov, Středočeský kraj

Jasná kometa C/2023 A3 Tsuchinshan-Atlas – viditelná pouhýma očima

Od konce září do konce října 2024 bude daleko od měst viditelná – i pouhým okem kometa C/2023 A3 Tsuchinshan-Atlas. Pomocí dalekohledu by mělo jít rozeznat i ohon komety. Nacházet se bude na večerní obloze po západu Slunce.
Ondřejov, Středočeský kraj

Meteorický roj Orionidy

Každoročním meteorickým rojem jsou podzimní Orionidy. Aktivita roje je pozvolná, trvá déle než měsíc, od 2. října až do 7. listopadu 2024.
Ondřejov, Středočeský kraj

Meteorický roj Geminidy

Prosincové Geminidy patří k nejaktivnějším meteorickým rojům v roce. Adiant Geminid se nachází východně od dvou nejjasnějších hvězd souhvězdí Blíženců, hvězd Castor a Pollux.
Ondřejov, Středočeský kraj

Kostel Narození Panny Marie v Mnichovicích

Zajímavostí kostela Narození Panny Marie je kazatelna ve tvaru velryby, kde je na spodní části její rozevřené tlamy vyobrazena podoba Jonáše. Můžete si ji prohlédnout v barokním kostele na Masarykově náměstí v centru města Mnichovice.
Mnichovice, Středočeský kraj

Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky

Nová pěší stezka spojuje středočeské obce Mnichovice, Struhařov a Klokočnou a nabízí výhledy do středních Čech – krásné vyhlídky. Trasa stezky je dlouhá 9,2 km.
Mnichovice, Středočeský kraj

Zittův mlýn v Mnichovicích

Zittův mlýn na Struhařovském potoce je jednou z nejstarších roubených staveb ve Středočeském kraji. Od roku 1996 je veden jako kulturní památka České republiky.
Mnichovice, Středočeský kraj

Cyklostezka z Mnichovic do Prahy

Cyklotrasa nazvaná Do Prahy na kole vede ze středočeských Mnichovic do Prahy. Celkem měří 14,3 kilometrů a dovede cyklisty na okraj Prahy do Kolovrat,
Mnichovice, Středočeský kraj

Socha kocourka Mikeše na Šibeničním vrchu

Z Šibeničního vrchu v Mnichovicích shlíží obří kocour Mikeš. Jedná se o sochu pohádkového kocourka v nadživotní velikosti – měří přes dva metry a váží jednu a půl tuny.
Mnichovice, Středočeský kraj

Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Nejbližší lyžařská sjezdovka v Mnichovicích, od Prahy vzdálená pouze 20 minut po dálnici D1 – exit Mirošovice, nabízí 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah uprostřed srubového areálu, vhodný nejen pro děti a začátečníky.
Mnichovice, Středočeský kraj

Žižkův dub u Mnichovic

Nejstarší pověsti o mohutném dubu nacházejícím se na konci obce Myšlín, která je dnes součástí Mnichovic, se datují již do 9. století, kdy kolem něj procházeli staří Slované na obětiště u Zvánovic.
Mnichovice, Středočeský kraj

Zahrady Myšlín u Mnichovic – relaxační eko farma

Přijeďte si odpočinout do zahrad v Myšlíně u Mnichovic, dát si výbornou kávu, domácí limonády nebo koláče a vyberte si zeleninu nebo ovoce pěstované s láskou a bez chemie. U nás můžete tvořit, inspirovat se nebo jen pozorovat a nechat se unášet vůní květin a zvukem ptáků a včel!
Mnichovice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

V restauraci se podává moderní česká a staročeská kuchyně. Každý měsíc je zpestřena gastronomickými akcemi. Všechny pokrmy jsou připravovány ve zcela moderní kuchyni, z čerstvých, kvalitních surovin a přírodních dochucovadel.
Klokočná, Středočeský kraj

Zámecký hotel Berchtold v Kunicích u Prahy

Zámecký hotel Berchtold a jeho přilehlé zahrady s řadou originálních miniatur a jedinečnou parkovou architekturou je vhodným výletním místem pro rodiny s dětmi.
Strančice, Středočeský kraj

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Už jste někdy spali ve skleněném domečku v korunách košatých stromů s 360° výhledem? Jeden takový se nachází v malebné přírodě na ovčí pastvě u Hrusic, nedaleko od Prahy.
Hrusice, Středočeský kraj

Hotel Sen Senohraby

Hotel Sen se rozprostírá uprostřed malebné přírody Ladova kraje, jen 20 minut od Prahy. Dopřejte si dokonalou souhru všech služeb. Pohodlné ubytování, pohádkové wellness, gurmánskou restauraci, kongresové prostory a svatební palouk, kde si můžete říci své ano, nebo jen tak nechat čas plynout.
Senohraby, Středočeský kraj

Kavárna cafe33 Senohraby

Kavárna cafe33 Senohraby z Posázaví zařadila do své nabídky nová francouzská vína! Mezi nimi najdete i takové skvosty jako 2020 Badet Clément Révélation Syrah – Viognier.
Senohraby, Středočeský kraj

Oksford – restaurace, letní bar a knihovna

Unikátní koncept místa setkávání místních i přespolních, s poctivou domácí kuchyní, výborným pivem a kulturním programem.
Pyšely, Středočeský kraj

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.
Velké Popovice, Středočeský kraj

Villa Vojkov 1907

Rodinná zahradní restaurace nabízí od června do září posezení uvnitř v chládku i venku na zahradě.
Tehovec, Středočeský kraj