Úvod > Co chcete dělat? > U hastrmana Leknínka na Vlčím Halíři
Kultura

U hastrmana Leknínka na Vlčím Halíři

V pohádkových Hrusicích na II. zastávce Stará cihelna směrem na Vlčí Halíř, vás čeká scenérie zvířátek a pohádkových bytostí. Scenérie inspirovaná nevšední krajinou Ladovských tajemství vás vtáhne do dětského světa.
Pojďte se bavit pro dobrou věc. Pohádkové postavy v Ladově kraji pro vás připravily kolekci 12 krásných
putovních kamínků. Každý měsíc je u scenérie umístěn kamínek, který má kouzelnou moc. Ten kdo kouzelnou moc aktivuje, aktivuje současně příspěvek 1000  Kč na potřeby pejskům z nedalekého útulku.

Pokud jste četli svým dětem Příhody kocoura Mikeše, pak si určitě vzpomínáte, jak Mikeš s Pašíkem jeli na pouť do Mnichovic nebo jak Mikeš vyrazil do světa, protože rozbil krajáč smetany a bál se, že se na něho babička bude zlobit. A právě zde od Staré cihelny si to šmároval přes Vlčí Halíř, právě tím místem, kde se zabydlel hastrman Leknínek.

Kladná postavička, charismatický vlk, nadchne všechny milovníky času pohádek svého dětství. A co teprve hastrman Leknínek a oživlá vrba, která kolemjdoucí přímo vyzývá pro společné selfíčko. Na atraktivní výlet, kde se to všechno odehrávalo, se můžete pěšky nebo na kole vydat, kdy se na Vás budou těšit hastrman Leknínek a zvířátka na Vlčím Halíři.

Kdo by neznal Ladovské pohádkové příběhy pro děti, které jsou plné roztomilých, mluvících zvířátek, rytmických říkadel a šťastných konců. Vždyť tyto pohádky zasazené do prostředí rozkvetlé krajiny, lesů, kopců a každodennosti vesnice Hrusice a jejího okolí, kde sám Josef Lada vyrůstal, si vyprávějí děti z celého světa.

Prostřednictvím známé postavičky kocourka Mikeše z Hrusic, který je samá dvornost a elegance a jeho zvířecích i lidských kamarádůučil pan Josef Lada děti nejen kouzelným slovíčkům jako „dobrý den“, “promiňte”, „omlouvám se“, „děkuji“, ale zároveň nabádal k utváření kamarádství a pochopení významu českého přísloví: „všude dobře, doma nejlíp“. Do svých příběhů nenásilnou formou zapracoval, co zvířátka a lidé umějí, čemu se naučili, nebo čemu se mohou naučit. Svými příběhy nabádá ke kladnému vztahu ke zvířatům a učí poznávat krásu kraje, zajímavosti a přírodu v okolí jako jsou Hrusice, Mnichovice, Klokočná, Světice, Říčany, Struhařov, Myšlín, Velké Popovice.

Josef Lada, rodák z Hrusic, ve svých povídkách kladl velký význam na utváření dobrých vztahů, přátelství, pomoci a zodpovědnosti.

 

Provozovatel

U Hastrmana Leknínka na Vlčím Halíři

Kocoura Mikeše 202
251 66 Hrusice
Tel.:
+420 777 066 066
Email:
vlcihalir@spinnin...
Email:
i.courtonova@sezn...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.vlcih...
WWW:
https://www.vlcih...
GPS:
49,923688 14,737971
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Skleněný dům na stromě v Hrusicích

Hrusice, Středočeský kraj
Tree house Hrusice

Tree house Hrusice

Hrusice, Středočeský kraj
Kavárna cafe33 Senohraby

Kavárna cafe33 Senohraby

Senohraby, Středočeský kraj