Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování na faře sv. Jiljí v obci Lukov u Znojma
Ubytování

Ubytování na faře sv. Jiljí v obci Lukov u Znojma

Dovolená v Lukově u Znojma pro vás bude nejen odpočinkem, ale i možností poznávat pohostinný kraj, bohatý na přírodní krásy, kulturní památky a historii. To vše je zde na dosah ruky. Celá oblast Podyjí je protkána hustou sítí vinařských, naučných a cyklistických stezek na české i na rakouské straně.
V roce 2018 byla budova fary upravena v Lukově a vybavena k pronájmu na rekreaci. V budově jsou dvě samostatné ložnice vybavené lůžky a lůžkovinami. Kuchyně je vybavena nádobím pro 10 osob. Prostorný uzavřený dvorek nabízí možnost posedět venku. O prázdninách upřednostňujeme pobyty v týdenních turnusech od soboty do soboty.

Ubytování v centru obce Lukov se nachází ve slunné oblasti na hranici Národního parku Podyjí. Nedaleký kaňon řeky Dyje s nádhernými meandry, obklopený z obou stran nedotčenou přírodou s pásem listnatých lesů a pozoruhodnými skalními, tvoří hranici s Rakouskem a sousední oblastí Nationalpark Thayatal. Fara se nachází v č. p. 65, v sousedství kostela sv. Jiljí, který je dominantou obce od poloviny 18. století. Sama obec je však mnohem starší – poprvé byla zmíněna již na počátku 12. století v zakládací listině kláštera Znojmo-Louka.
 

Vybavení penzionu Lukov

  • 2 x pětilůžková ložnice (1 x dvojlůžko, 1 x samostatné lůžko + 1 patrová postel), včetně lůžkovin
  • vybavená kuchyně pro 10 osob (elektrický sporák s troubou, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí)
  • koupelna s WC, s umyvadlem a sprchovým koutem; je nutno mít vlastní ručníky
  • samostatné WC s umyvadlem
  • uzavřený dvorek
  • venkovní posezení s možností grilování
  • pískoviště pro děti
  • místnost na kola v hospodářské budově
 

Informace pro hosty

Fara sv. Jiljí je pronajímána pouze jako celý objekt. Nástup je od 16:00 prvního dne pronájmu a nejpozději do 10:00 posledního dne. Hosté předají objekt a související prostory včetně klíčů paní správcové. Psi, kočky a jiná zvířata nemohou být na faře, s výjimkou slepeckého psa doprovázejícího nevidomého hosta. V celém objektu je zákaz kouření.

Při telefonické rezervaci, prosím, specifikujte, že se jedná o Faru sv. Jiljí (na stejném tel. čísle totiž rezervujeme také Penzion sv. Anny v Pasohlávkách, Faru sv. Rozálie v Horních Věstonicích a Penzion Rosa coeli v Dolních Kounicích).

Provozovatel

Fara sv. Jiljí

Lukov 65
Lukov u Znojma
669 02 Lukov
Tel.:
+420 733 161 613
Email:
info@faralukov.cz
WWW:
https://faralukov.cz
GPS:
48,861922 15,910332
 
 

Vstupné

Poznámka:červenec - srpen cena za týden (objekt): 11 900 Kč
květen - listopad 1 až 2 noci 2 000 Kč objekt/noc.

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Lukov

Penzion Lukov

Lukov, Jihomoravský kraj
Penzion U Hrádku

Penzion U Hrádku

Znojmo, Jihomoravský kraj
Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj