!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Odhalte tajemství českých klášterů a dopřejte si tak netradiční dovolenou
Odhalte tajemství českých klášterů a dopřejte si tak netradiční dovolenou
"> "> "> "> Hledáte-li ubytování naplnené jedinecnou duchovní atmosférou bude pro vás to pravé hotel Adalbert v areálu Brevnovského kláštera "> Exercicní dum na Svaté Hore u Pribrami je vhodný pro rodinné rekreace

Odhalte tajemství českých klášterů a dopřejte si tak netradiční dovolenou

Vydáno 7. března 2020 Ubytování
Přemýšleli jste, kde strávit dovolenou, ale zároveň hledáte něco netradičního? Ubytování ve starobylém klášteře prosyceném duchovní energií je určitě velkým zážitkem, na který se jen tak nezapomíná. V posledních letech bylo v České republice rekonstruováno velké množství těchto duchovních památek a mnohé z nich nabízejí, mimo zajímavých prohlídek, také ubytování či posezení v klášterní restauraci s ochutnávkou místního klášterního piva.

Užijte si komfortní ubytování, pivo i golf

Břevnovský klášterHledáte-li ubytování naplněné jedinečnou duchovní atmosférou obklopené klidem krásných zahrad, bude pro vás to pravé hotel Adalbert v areálu Břevnovského kláštera, který byl založen řádem benediktinů již roku 993. Hotel nabízí ubytování ve 23 pokojích, včetně jednoho bezbariérového, domácí mazlíčci jsou vítání. V restauraci Klášterní šenk vás přivítá útulné prostředí staročeské restaurace s otevřeným ohništěm. K vybraným pochoutkám české kuchyně vám načepují světlé i tmavé pivo Klášter, vybrat si můžete i z nabídky vín. Hotel Adalbert se stal v roce 2006 prvním ekologickým hotelem v České republice. Současně se tak stal prvním subjektem, který u nás získal certifikát „Ekologicky šetrná služba“.

Klášter TepláTeplá je posledním ze starých velkých klášterů západních Čech, v němž se podařilo udržet duchovní život, až do dnešních dnů. Leží v lázeňském trojúhelníku v dosud nedotčené přírodě chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Mimo zajímavý prohlídkový okruh klášter nabízí také netradiční ubytování v Hotelu klášter Teplá, kde je k dispozici 65 pokojů, včetně několika bezbariérových. Rezervace ubytování na rok 2020 přijímají v Teplé pouze emailem na recepce@hotelklastertepla.cz.

Za klášterní zdí začíná devítijamkové golfové hřiště, kde si přijdou na své jak pokročilí hráči, tak i začátečníci. Novinkou v areálu kláštera jsou prohlídky klášterního vodohospodářství - barokní kanalizační a drenážní systém. Prohlídka je možná pouze na objednání.

Klášter ŽelivTaké hotel Klášter Želiv nabízí zajímavé ubytování v historických prostorách téměř 870 let starého kláštera, jehož výhodou je určitě atmosféra plná historie a klidu. K dispozici jsou 2, 3 a 4lůžkové pokoje. Po citlivé rekonstrukci historických pokojů sídla opata premonstrátského kláštera vzniklo 31 pokojů vybavené replikami dobového nábytku. Navíc se tu po předchozí domluvě můžete ubytovat i se svými domácími mazlíčky. Přímo v areálu můžete ochutnat šest druhů místních piv - klasické ležáky, speciály i svrchně kvašená piva typu American Ale a Aby Ale, které se zde připravují tradičním způsobem.
 

Rozjímejte společně s mnichy

Svatá horaV exercičním domě na Svaté Hoře v Příbrami, který slouží převážně na pravidelné exercicie - duchovní cvičení, se mohou ubytovat jak poutníci, tak i jednotlivci. Další ubytování je možné v tzv. Domečku, který je v blízkosti exercičního domu, v těsném sousedství Svatohorské kavárny. Je zvláště vhodný pro rodinné rekreace a pro menší uzavřené skupiny.

Duchovní centrum sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna se snaží vytvořit příjemné prostředí pro pořádání jakýchkoli akcí duchovního, kulturního a vzdělávacího charakteru. V centru se můžete ubytovat v tzv. Domě přijetí, kde nabízejí Pauláni také celodenní stravování.

klášter BroumovDům hostů v Broumovském klášteře nabízí 22 pokojů v bývalých mnišských celách. Areál kláštera obklopuje rozsáhlá klášterní zahrada, která prošla velkolepou rekonstrukcí s návratem do své původní podoby. Zahrada, ve které se nachází mimo jiné i Galerie Dům, původní dřevěný kuželník, společenský sál Dřevník a další zajímavosti, je hostům plně k dispozici.

Klášter v Rajhradě poskytuje možnost ubytování pro jednotlivce i skupiny. Primárně slouží pro návštěvy sester, ale pokud je volno, může se zde ubytovat i veřejnost. V domě je 6 pokojů pro hosty, sociální zařízení je společné, společná vybavená kuchyňka. Pobyt v klášteře je často využíván těmi, kdo hledají ztišení a prohloubení duchovního života.

Klášterní penzion v Jiřetíně pod Jedlovou se nachází v přírodě Lužických hor, ve Šluknovském výběžku, v budově kláštera Kongregace Dcer Božské Lásky. Nabízí ubytování o kapacitě 60 lůžek, s možností celodenní domácí stravy, je zde vyžití pro děti a kaple pro ztišení.
 

Další možnosti ubytování v bývalých klášterech

adalbertinumHotel Nové Adalbertinum patří mezi významné stavební dominanty historického centra na Velkém náměstí v Hradci Králové. Hotel sídlí v bývalém klášteře, spojuje tedy historii a současnost v jeden harmonický celek. Součást hotelu je také restaurace Evergreen v prvorepublikovém rázu, která nabízí hostům speciality české kuchyně a bohatý výběr kvalitních vín. Stropy restaurace zdobí původní štuky, interiéru dominuje leštěná měď a dřevo.

Žďár nad SázavouPřestavěná budova bývalého kláštera pod zříceninou hradu Košťálov nabízí celkem 30 lůžek ve třinácti pokojích a jednom apartmánu. Všechny pokoje Penzionu Klášter jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, v apartmánu je navíc kuchyňský kout a pro ostatní pokoje je k dispozici plně vybavená kuchyňka. Penzion je svou polohou v srdci Českého středohoří ideálním výchozím bodem pro výlety do širokého okolí, nabízejí se četné turistické trasy i cyklistické výlety.

Zvonice bývalého cisterciáckého kláštera v dnešním areálu zámku ve Žďáru nad Sázavou je renesanční stavba barokně upravená. Byla postavená v menší vzdálenosti od konventního kostela, prelatury a konventu. Tím splňovala prvotní podmínku o omezení používání zvonů v cisterciáckém řádu. Nyní se v barokní věži nachází příjemné ubytování.
Svatá Hora u Příbrami - obdivované mariánské poutní místo

Svatá Hora u Příbrami - obdivované mariánské poutní místo

Známé evropské mariánské poutní místo, barokní architektonický skvost, se tyčí nad městem Příbram již více než 300 let. Původní kapli ze 14. stol. roku 1647 přebudovali jezuité na svatyni, Svatá Hora stala jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě. V roce 2015 byla rekonstruována.

Klášterní penzion v Jiřetíně pod Jedlovou

Klášterní penzion v Jiřetíně pod Jedlovou

Klášterní penzion se nachází v přírodě Lužických hor, v obci Jiřetín pod Jedlovou ve Šluknovském výběžku, v budově kláštera Kongregace Dcer Božské Lásky.

Ubytování v Kapucinátu na Hradčanech

Ubytování v Kapucinátu na Hradčanech

Kapucinát na Hradčanech nabízí krátkodobé ubytování pro všechny, kteří hledají nocleh v centru Prahy za přijatelnou cenu. Ubytování je vhodné nejen pro turisty – jednotlivé poutníky či rodiny s dětmi, ale také například pro školní výlety či různá společenství.

Exerciční dům a Domeček na Svaté Hoře v Příbrami

Exerciční dům a Domeček na Svaté Hoře v Příbrami

V exercičním domě na Svaté Hoře v Příbrami, který slouží převážně na pravidelné exercicie - duchovní cvičení, se mohou ubytovat jak poutníci, tak i jednotlivci.

Břevnovský klášter - nejstarší fungující klášter v ČR

Břevnovský klášter - nejstarší fungující klášter v ČR

Tento první mužský benediktinský klášter v Čechách, ležící na polovině cesty mezi Pražským hradem a Bílou horou, založili 14.1.993 pražský biskup Vojtěch a český kníže Boleslav II. Podle legendy se název kláštera odvozuje podle břevna, které leželo ve studánce, u níž se Boleslav s Vojtěchem setkal.

Mnišský život v klášteře Nový Dvůr

Mnišský život v klášteře Nový Dvůr

V klášteře Nový Dvůr na Toužimsku žijí mniši, kteří se věnují nejen modlitbám, ale chovají i ovce, hospodaří v lese a vyrábí výbornou horčici a další výrobky, které pocházejí z mateřského kláštera Sept-Fons ve Francii, kde mniši sídlí již od 12. století.

Klášter Teplá

Klášter Teplá

Na řece Teplé, v Tepelské vrchovině na západě Čech, leží nedaleko Mariánských Lázní město a klášter Teplá. Prohlédnete si zde historické interiéry s rozsáhlou knihovnu, součástí expozice je kompletní sbírka portrétů všech opatů, kteří vedli klášter od 12. až do 20. století.

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.

Dům pro hosty v klášteře Rajhrad

Dům pro hosty v klášteře Rajhrad

Klášter v Rajhradě poskytuje možnost ubytování pro jednotlivce i skupiny. Primárně slouží pro návštěvy sester, ale pokud je volno, může se zde ubytovat i veřejnost.

Dům hostů - ubytování v Broumovském klášteře

Dům hostů - ubytování v Broumovském klášteře

Dopřejte si nevšední zážitek z ubytování v Broumovském klášteře. Dům hostů nabízí 22 pokojů v bývalých mnišských celách. Celková kapacita ubytovacího komplexu je 70 lůžek.

Hotel Nové Adalbertinum Hradec Králové

Hotel Nové Adalbertinum Hradec Králové

Nové Adalbertinum patří mezi významné stavební dominanty historického centra na Velkém náměstí v Hradci Králové. Hotel sídlí v bývalém klášteře, spojuje tedy historii a současnost v jeden harmonický celek.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Hotel Klášter Želiv

Hotel Klášter Želiv

V prostorách prelatury premonstrátského kláštera Želiv sídlí hotel Klášter Želiv, který nabízí ubytování se snídaní v historických pokojích, které dříve obýval opat a jeho hosté. Pokoje jsou vybaveny replikami historického nábytku.

Penzion Klášter

Penzion Klášter

Penzion leží přímo v samotném srdci Českého středohoří, poblíž městečka Třebenice, přímo pod zříceninou hradu Košťálov.

Dům hostů klášter Kroměříž

Dům hostů klášter Kroměříž

Ubytování se nachází v areálu kláštera milostrdných sester sv. Kříže v Kroměříži.

Hotel Klášter Teplá

Hotel Klášter Teplá

Hotel, který byl po rekonstrukci původní budovy uveden do provozu v roce 1993 je umístěn v komplexu historických budov kláštera premonstrátů v klidném, tichém prostředí, jehož součástí je park s rybníkem. Jedná se o nevšední formu ubytování v 800 let starém klášteře.