Úvod > Co chcete dělat? > Trojmezí Cyklotrack – cyklotrasa východní částí Beskyd
Letní sporty

Trojmezí Cyklotrack – cyklotrasa východní částí Beskyd

Dech beroucí výhledy na hřebeny hor či nádherné pohledy do hlubokých údolí Beskyd, to vše nabízí náročná cyklotrasa Trojmezí Cyklotrack, která měří 75 km a je na ní třeba překonat velké převýšení. Zato se vám odmění neopakovatelnými zážitky ve všech ročních obdobích.
Cyklotrasa Trojmezí Radegast CykloTrack je vyznačena jako velký 75 km dlouhý okruh, který však lze prostřednictvím stávajících tras rozdělit podle potřeby na menší okruhy. V nedalekém sousedství trasy se nachází například okruh Beskydy Radegast CykloTrack. Oba jsou propojeny krátkou spojkou (8,5 km), která je vedena obcemi Smilovice – Guty – Oldřichovice.
 
Trasa Trojmezí Cyklotracku vás zavede do srdce hor, konkrétně do východní části Beskyd. Vede z Třince a táhne se Jablunkovským průsmykem až do Mostů u Jablunkova, kde vjíždí do lůna Beskyd. Na trase budete projíždět krásnými hlubokými lesy a loukami, na kterých se potulují ovečky. Osvěžit se můžete ze studánek a horských pramenů s kvalitní pitnou vodou. Lanovkou se můžete nechat vyvézt i s kolem na vrch Javorový, odkud se odkrývají nádherné rozhledy do širokého okolí na polskou stranu Beskyd. Za pěkného počasí jsou vidět dokonce Tatry a Jeseníky. Budete-li znaveni, odpočinek najdete v některé z nespočetných hospod či hospůdek.
 
Nejzajímavějším místem trasy je Hrčava a v ní Trojmezí, kde se schází hranice 3 států (Česko, Slovensko a Polsko). Dále vás čeká krásný horský zážitek po nezpevněných a šotolinových cestách. Cyklotrasa je vyznačena kovovými směrovými značkami se žlutým podkladem a logem trasy. Trasa navazuje na Krakov – Morava – Vídeň Greenways a rovněž je propojena s Beskydskou cyklotrasou.
 
Trasa Trojmezí Cyklotracku: TřinecJablunkov – Studeničné – Hrčava – Bukovec – Písek – Bahenec – Filipka – Nýdek – Bystřice – Vendryně – Oldřichovice – (navazující okruh na Javorový s využitím lanovky) – Košařiska – Milíkov – Bocanovice – Jablunkov – Třinec.
23.9.
24.9.
Jablunkovská podkova

Jablunkovská podkova

Třinec, Moravskoslezský kraj
2.7.
3.7.
Svátek čaje

Svátek čaje

Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Vitality – hotel ve Vendryni

Hotel Vitality – hotel ve Vendryni

Vendryně, Moravskoslezský kraj
Kopečková

Kopečková

Třinec, Moravskoslezský kraj
Luční hobití dům – chata Hrádek

Luční hobití dům – chata Hrádek

Hrádek, Moravskoslezský kraj