!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Trasa Stoneman Miriquidi – 160 km okruh Krušnými horami
Trasa Stoneman Miriquidi – 160 km okruh Krušnými horami
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Letní sporty

Trasa Stoneman Miriquidi – 160 km okruh Krušnými horami

Dvě země, devět vrcholů, 4 400 m převýšení a 162 km na obou stranách Krušných hor. To je Stoneman Miriquidi, trasa pro milovníky horských kol, která vede po lesních cestách a částečně po singltrecích.
Zvláštní název MTB trasy s sebou přináší ojedinělý projekt cykloturismu v Krušných horách. Jedná se o vyznačenou trasu v délce 162 km po hřebenech Krušných hor. Zahrnuje několik areálů v Česku (Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec) i v sousedním Sasku. Tuto trasu navrhnul Roland Stauder, známá postava MTB scény.

Stoneman Miriquidi vede po lesních cestách, částečně po singltrecích a některé probíhají přes obce podél velmi dobře označené trasy přes devět nejvyšších vrcholů německé a české části Krušných hor. Na každém vrcholu je stanice, kde je možné dostat razítko a informační tabule s mapou a popisem dalšího úseku trasy. MTB trasa je označena proti směru hodinových ručiček.

Start i cíl okruhu leží v Německém Oberwiesenthalu, kde je možné provést registraci a zakoupit jeden ze Stoneman balíčků. Trasa dále vede přes devět Krušnohorských vrcholů (Bärenstein, Pöhlberg, Scheibenberg, Rabenberg, Auersberg, Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec a Fichtelberg). Kdo trasu zvládne za jeden den obdrží zlatou trofej, kdo za dva dny stříbrnou, a kdo ke zdolání trasy bude potřebovat 3 dny, ten se bude muset spokojit s bronzovou trofejí. Trasa je otevřena od konce dubna do začátku listopadu.
 

Na trasu s průvodcem

Trasu StoneMan je možno jet jako jedno-etapový (verze HardCore), dvou-etapový (verze Edruro), nebo tří-etapový (verze Economy) putovní horský přejezd. Cena za jednotlivce je 4000 Kč, včetně logistiky a ubytování na trase. Uzavřená skupina do max. 3 osob má skupinovou slevu. StoneMan je určen pouze zkušeným jezdcům, trasa je velmi náročáná. Jízda na double i single trailech, v unikátní krušnohorské přírodě.

Pan Zdeněk Joska trasu průvodcuje od roku 2019, na podrobnostech se s ním můžete domluvit na emailu zdenek.joska@gmail.com.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 4. 2021
Trailpark Plešivec

Trailpark Plešivec

Merklín, Západočeské lázně
Rozhledna na Plešivci

Rozhledna na Plešivci

Abertamy, Západočeské lázně
Vrchol Plešivec v Krušných horách

Vrchol Plešivec v Krušných horách

Abertamy, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí