Úvod > Co chcete dělat? > Trasa Stoneman Miriquidi –160km okruh Krušnými horami
Trasa Stoneman Miriquidi –160km okruh Krušnými horami
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Trasa Stoneman Miriquidi –160km okruh Krušnými horami

Letní sporty
Dvě země, devět vrcholů, 4 400 m převýšení a 162 km na obou stranách Krušných hor. To je Stoneman Miriquidi, trasa pro milovníky horských kol, která vede po lesních cestách a částečně po singltrecích.
Zvláštní název MTB trasy s sebou přináší ojedinělý projekt cykloturismu v Krušných horách. Jedná se o domluvenou vyznačenou trasu v délce 162 km po hřebenech Krušných hor. Zahrnuje několik areálů v Česku (Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec) i v sousedním Sasku. Tuto trasu navrhnul Roland Stauder, známá postava MTB scény.
Stoneman Miriquidi vede po lesních cestách, částečně po singltrecích a některé probíhají přes obce podél velmi dobře označené trasy přes devět nejvyšších vrcholů německé a české části Krušných hor. Na každém vrcholu je stanice, kde je možné dostat razítko a informační tabule s mapou a popisem dalšího úseku trasy. Startovní místo může být každý partnerský hotel. MTB trasa je označena proti směru hodinových ručiček. Podle kondice a nálady můžete jedinečnou MTB trasu absolvovat nejlépe za jeden, dva nebo tři dny.

Za registrační poplatek dostanete kartu, kterou si označíte (proděravíte) na jednotlivých vrcholech. Startovací balíček dostanete u oficiálních partnerů Stoneman, pouze s tímto balíčkem můžete být označeni jako oficiální finišeři trasy, soutěžit s ostatními a získat trofej dle vašeho výsledného času. Samozřejmě si můžete trasu projet „jen tak“, ale tím pádem nebudete zařazeni na oficiální listinu jezdců Stoneman Miriquidi a nezískáte trofej.

Start i cíl okruhu leží v Německém Oberwiesenthalu, kde je možné provést registraci a zakoupit jeden ze Stoneman balíčků. Trasa dále vede přes devět Krušnohorských vrcholů (Bärenstein, Pöhlberg, Scheibenberg, Rabenberg, Auersberg, Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec a Fichtelberg). Kdo trasu zvládne za jeden den obdrží zlatou trofej, kdo za dva dny stříbrnou, a kdo ke zdolání trasy bude potřebovat 3 dny, ten se bude muset spokojit s bronzovou trofejí. Trasa je otevřena od konce dubna do začátku listopadu.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 8. 2020
Trailpark Plešivec

Trailpark Plešivec

Merklín, Západočeské lázně
Rozhledna na Plešivci

Rozhledna na Plešivci

Abertamy, Západočeské lázně
Vrchol Plešivec v Krušných horách

Vrchol Plešivec v Krušných horách

Abertamy, Západočeské lázně
Důl Mauritius u Hřebečné

Důl Mauritius u Hřebečné

Abertamy, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Archa v Krušných horách

Chata Archa v Krušných horách

Pernink, Západočeské lázně
Krčma Jana Žižky na zámku Lužec

Krčma Jana Žižky na zámku Lužec

Karlovy Vary, Západočeské lázně