Úvod > Co chcete dělat? > Mýtická krušnohorská stezka na Plešivci – stezka krušnohorských pověstí
Příroda

Mýtická krušnohorská stezka na Plešivci – stezka krušnohorských pověstí

Krátkou procházkou pod vrcholem Plešivce o dléce cca 750 m vás budou provázet dřevěné sochy mýtických bytostí Krušných hor. Stezka odráží bohatý duchovní život lidí, kteří inspirováni zdejším krajem a lidským údělem, dráždili svou fantazii a obohacovali nejen dětský pohádkový svět.
Krušné hory byly dříve daleko nepřístupnější než dnes, hluboké hvozdy se střídaly se skalnatými roklemi a stržemi, močály, rašeliništěmi, ale také kamenitými poli na kterých rolníci a jejich rodiny bojovali o každou bramboru nebo zrno pšenice. Krušnohorský kraj tímto soužitím člověka s divokou a krásnou přírodou získal skutečnou duši a počal dýchat historkami a báchorkami, ať už smyšlenými nebo pravdivými.

V Areálu Plešivec připravili mýtickou stezku odrážející bohatý duchovní život lidí, kteří inspirováni zdejším krajem a lidským údělem, dráždili svou fantazii a obohacovali nejen dětský pohádkový svět. Příběhy byly posbírány od zdejších starousedlíků a jiných milovníků starých legend a pověstí.

Na stezce tak zabavíte nejen své děti díky pověstem o Marzebille, ohnivci, hejkalovi Hejmovi, perkmonovi, rytíři, stromových ženách, čertovi nebo Šrakakalovi.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
Vrchol Plešivec v Krušných horách

Vrchol Plešivec v Krušných horách

Abertamy, Západočeské lázně
Rozhledna na Plešivci

Rozhledna na Plešivci

Abertamy, Západočeské lázně
Trailpark Plešivec

Trailpark Plešivec

Merklín, Západočeské lázně