Úvod > Co chcete dělat? > Vyhlídka Na Vrchovnici – jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu
Příroda

Vyhlídka Na Vrchovnici – jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu

Vyhlídka Na Vrchovnici patří k jedněm z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu, v tomto případě na hladinu Slapské přehrady. K místu nedaleko obce Blažim vede zelená turistické značka.
Vyhlídka na hladinu přehrady Slapy oficiální jménu vlastně nemá, místní jí však říkaji Na Vrchovnici podle nedalekého vrchu stejného jména. Výhled od Vrchovnice patří k těm nejkrásnějším. Protože je vyhlídka položená výše nad hladinu řeky, odkrývá se odtud výhled nejen na Vltavu, ale i do širšího okolí.
 
Místo je daleko od silnice, takže tu nepotkáte davy turistů, a to ani v letní sezóně. Z vyhlídky budete mít jako na dlani Starou Živohošť, v dálce uvidíte i Živohošťský most i kus Nové Živohoště. V dálce se zvedají kopce Kočičí vrch, Tetřevník, kopec Besedná a vrchy Ostrý i Spálený.

K vyhlídce se dostanete ze silnice 114 (Blažim – Živohošťský most) od rozcestí Za Bukovcem (cca 1 km), další možností je přístup od autobusové zastávky „Křečovice, Nahoruby, Malčina“ (linka 454 Benešov – Nová Živohošť) po žluté značce k rozcestí Kolánka a po červené k rozcestníku Na Pasekách. Pak cesta stoupá po zelené Na Vrchovnici (celkem je to cca 3,5 km). Další autobus jede do Blažimi (linka 455 Benešov – Neveklov), pak byste ale museli k vyhlídce neznačenou cestou pod kótou 425.
Dovolená na Staré Živohošti

Dovolená na Staré Živohošti

Chotilsko, Středočeský kraj
Lanový park Slapy

Lanový park Slapy

Neveklov, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Glamping Slapy

Glamping Slapy

Křečovice, Středočeský kraj
Wellness rezort You&Me

Wellness rezort You&Me

Prosenická Lhota, Středočeský kraj