Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Čertohráček aneb Mikulášský víkend s Cyklohráčkem
Akce pro děti

Čertohráček aneb Mikulášský víkend s Cyklohráčkem

Dětský výletní vlak Cyklohráček, který jezdí v sezoně z Prahy přes Okoř do Slaného, bude v sobotu 3. a 4. prosince jezdit po Praze a jejím okolí i s Mikulášovou družinou.
V sobotu a v neděli 3. a 4. prosince se oblíbený výletní vlak Cyklohráček převlékne za předvánoční Čertohráček! Setkáte se tak s Mikulášem a jeho družinou, jež budou procházet vláčkem na mimořádných víkendových jízdách po Praze a jejím okolí a odmění každé hodné dítě.

Po celý víkend se můžete svézt i parním vlakem! V sobotu navíc čeká návštěvníky pražského smíchovského nádraží doprovodný program nebo nostalgické jízdy historickými autobusy. Na palubě Cyklo/Čertohráčku se setkáte nejen s Mikulášem, andělem a čertem, ale také s našimi hrajvedoucími, vlakvedoucími nebo tolik oblíbeným ČD Minibarem! Ve vlaku platí standardní Tarify PID, ČD a OneTicket. Rezervace míst k sezení se neprovádějí.
 

Čertohráček 2022 bude jezdit po trase


V sobotu 3.12.2022
 • Praha-Smíchov – Říčany a zpět (z Prahy v 9:35)
 • Praha-Smíchov – Vrané nad Vltavou a zpět (z Prahy v 11:38)
 • Praha-Smíchov – Roztoky u Prahy a zpět (z Prahy v 14:40)
 • okružní Praha-Smíchov – Zličín – Rudná – Smíchov (ze Smíchova v 17:07)

V neděli 4.12.2022
 • Praha hl. n. v 10:23 a 13:32
 • Praha-Holešovice
 • Roztoky u Prahy
 • Libčice nad Vltavou
 • Kralupy nad Vltavou
 • Zákolany
 • Brandýsek
 • Kladno-Ostrovec
 • Kladno
 • Hostivice
 • Praha-Zličín
 • Praha-Cibulka
 • Praha-Jinonice
 • Praha-Smíchov sev. nást.
 • Praha hl. n. v 12:35 a 15:37

Rezervace míst k sezení se neprovádějí. Vlak zastavuje pouze v železničních zastávkách a stanicích výše uvedených.

Provozovatel

Stanice ČD Smíchovské nádraží

Nádražní 762/32
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 221 111 122
Email:
info@cd.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://pid.cz/za...
WWW:
https://pid.cz/mi...
GPS:
50,061494 14,409509
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Velká a Malá Amerika vlakem

Zážitkovým vlakem do vápencových lomů s úžasnými scenériemi. Prozkoumejte vápencové lomy kousek za Prahou. Podíváme se k zatopenému lomu a projdeme podzemní štolou.
Praha 5, Praha

Pivo na Náplavce 2023

Tradiční festival 50 mikro a minipivovarů na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2 se bude konat letos po desáté! V pátek 17. a v sobotu 18. června 2023. Bohatá gastronomie a živá hudba. 11. ročník!
Praha 2, Praha

Festival Cirkopolis 2023 v Praze – zimní edice

Další ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis se koná opět dvakrát. Zimní edice, která proběhne v termínu od 12. do 18. února, uvede několik představení.
Praha 2, Praha

Ošklivé káčátko

Bylo nebylo, jedno malé káčátko, které mělo maminku a spoustu sourozenců, ale vůbec se jim nepodobalo. A tak se muselo vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu za opravdovým štěstím a svým pravým domovem.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Factory Pro – fitness v Praze na Smíchově a na Hradčanské

Společnost Factory Pro je poskytovatelem služeb v oblasti fitness a wellness od roku 1999. Klientům poskytujeme komfortní, příjemné a čisté prostředí, s technickým zázemím klubů vyšší kategorie. Vybrat si můžete z poboček na Smíchově nebo Hradčanské v Praze.
Praha 5, Praha

IQ pohyb

V našem centru se zaměřujeme na zdravý a sportovně-funkční přístup k samotnému životnímu stylu jedince. Mottem naší práce s vámi je výuka inteligentního pohybu, využitelná nejen při všech sportovních aktivitách, ale i v běžném životě, jako prevence proti možným civilizačním onemocněním.
Praha 5, Praha

Vyhlídkové plavby s Vltava Fishing

Společnost Vltava-Fishing pořádá vyhlídkové plavby Prahou a celou vltavskou kaskádou až po Orlík. Kdo neviděl krásu noční Prahy z hladiny Vltavy jako by nežil.
Praha, Praha

Přístav Praha Smíchov – ochranný přístav na Vltavě

Smíchovský přístav byl vybudován na smíchovské straně Vltavy mezi lety 1899–1903 jako ochranný vorový přístav. Dnes se na jeho místě nachází přístav malých plavidel, tábořiště karavanů a sportovní plochy.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Caravan Park Camping Císařská louka Praha

Caravan Park nabízí možnost kempování s karavanem, obytným vozem nebo stanem. Camp je celý oplocený a plně vybavený. Prostor kempu je hlídaný, máme travnaté plochy k rekreaci a sportu a tiché prostředí oddělené z obou stran Vltavou.
Praha 5, Praha

Vinice u Starého purkrabství na Vyšehradě

V roce 2006 vznikly v jihozápadní části Vyšehradu, u Starého purkrabství, tři malé vinice. Tradice středověkého vinohradnictví se vrátila opět po třech stoletích.
Praha 2, Praha

Houseboat botel Lofi – netradiční ubytování v srdci Prahy

Unikátní houseboat nabízí opravdový komfort. Spodní palubu tvoří přední a zadní terasa, široké ochozy a z velké části prosklená přední nástavba. Pro zájemce je tak připravena forma jedinečného ubytování v privátním luxusu se strategickým umístěním v blízkosti historického centra Prahy.
Praha 4, Praha

Restaurace Rest. sním či jím

Restaurace Rest. se nachází na Podolském nábřeží, na pravém břehu Vltavy pod Vyšehradem.
Praha 4, Praha