Úvod > Co chcete dělat? > Vinný bar Thir v Táboře
Gurmánská turistika

Vinný bar Thir v Táboře

Thir je ojedinělým konceptem kombinující rukodělná vína a pokrmy připravené z lokálních surovin. Skleničku vína vám nalije Vojta Morava a o kapra se postará šéfkuchařka Anna Vejvodová.
Nabízíme naturální a biodynamická vína převážně z Moravy. Věříme ve spontánně kvašená vína, vyrobená bez zbytečných zásahů. Právě taková vína přinášejí pravdivou informaci o místě svého původu a schopnostech vinaře.
Můžeme se pyšnit osobní znalostí většiny nabízených vinařů i daných regionů. Valná většina vín, s kterými pracujeme, není filtrována ani čiřena. Do vašich skleniček se tak dostává nemanipulovaný vinný mok – pravdivý a autentický.

Hlavní důraz klademe na kapra. Ve spolupráci s rybářstvím Esox certifikujeme čtyři rybníky nedaleko Vyhnanic do biorežimu. Rybníky jsou umístěni na okraji Černické obory v hustých borových lesích. V blízké budoucnosti bude veškerý u nás používaný kapr odtud, to nám umožní znát perfektně surovinu, z které vaříme a ovlivňovat její chov a životní podmínky. Spolupracujeme ovšem i s dalšími farmáři z okolí Tábora. Zeleninu nám dodává Martin Kořének, Antuškovi z Eše a biofarma Kveteto, mlečné výrobky v biokvalitě máme z farmy Vlkov u Hluboké nad Vltavou či z minimlékárny Slapsko. Vepřové maso z přeštíků dodává pan Civín ze Zárybničné Lhoty.

Na menu najdete vždy čtyři malé talířky, jedno hlavní jídlo z kapra a jedno vegetariánské jídlo. Večeři můžete zakončit dezertem či sýrem.

Ubytování a restaurace v okolí

Kafe & knihy Jednota v Táboře

Kafe & knihy Jednota v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj
Hotel Nautilus v Táboře

Hotel Nautilus v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj
Pivnice Výčep v Táboře

Pivnice Výčep v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj
Restaurace Škochův Dům

Restaurace Škochův Dům

Tábor, Jihočeský kraj