!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kafe & knihy Jednota v Táboře
Gurmánská turistika

Kafe & knihy Jednota v Táboře

Výběrová káva z vybraných pražíren a dobré knihy malých nakladatelů v historickém centru Tábora. Uvaří vám tu výběrovou kávu a nabídnou jen dobré knihy. Mimo to se zde pořádají kulturní a vzdělávací akce.
Prodáváme knihy z malých nakladatelství, jako je Baobab, GplusG, Labyrint, Běží liška, Absynt, Thames and Hudson, Host, Revolver Revue, Paseka, Bylo Nebylo, Jakost, Prostor a spousty dalších! Soustřeďujeme se i na prodej grafik dobrých ilustrátorů. Najdete u nás tvorbu Evy Volfové, Alžběty Skálové, Alžběty Zemanové, Stanislava Setinského, Franzisky Neubert, Petry Shuppenhauer, Darji Čančíkové, Magdaleny Rutové, Kláry Zahrádkové, Planety Tangerina, Juraje Horvátha, Evy Macekové, UUtěrky a dalších.
 
Vaříme kávu z všemožných evropských pražíren jako je The Barn, Candy Cane, 19grams, JB Kaffee, Populus, Casino Mocca, Five Elephant či Vagabond. Snažíme se o co nejudržitelnější koncept provozu kavárny s minimem odpadu a s maximem smysluplnosti produktů, které nabízíme. Prodáváme kytky z farmy Kveteto, lokální Utopia a Johaness cidery, pivo z místní Obory, přírodní vína od Zdeny Čačíkové a používáme mléko z BIO farmy Vlkov.
 
Když doba dovolí, pořádáme setkání se spisovateli environmentální přednášky pro studenty i veřejnost, koncerty, diskuze, městské festivaly a benefice.
Zobrazit více
20.1.
6.3.
Fotostopa

Fotostopa

Tábor, Jižní Čechy
27.1.
4.3.
Lenka Sárová Malíská – Dva světy

Lenka Sárová Malíská – Dva světy

Tábor, Jižní Čechy
3.2.
4.2.
Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024

Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024

Tábor, Jižní Čechy
13.11.
Světový pohár v cyklokrosu 2022 v Táboře

Světový pohár v cyklokrosu 2022 v Táboře

Tábor, Jižní Čechy