!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Stará radnice v Pohořelicích
Památky

Stará radnice v Pohořelicích

Radnice byla postavena v roce 1903 jako reprezentační sídlo městské spořitelny. Radnicí byla od doby své výstavby až do roku 2004, kdy úřady města byly přemístěny do nového objektu.
Dvoupodlažní objekt má velmi bohatě zdobenou štukovou fasádu s ornamentálními i figurálními motivy členěnou rýhováním.

Reprezentativnost stavby je umocněna věží. Z balkónu v prvním podlaží bývaly pronášeny projevy v obdobích velkých historických změn, ať již při vzniku Republiky Československé v roce 1918, či po připojení Pohořelic k Říši po Mnichovské dohodě v roce 1938 a jejich obsazení německým vojskem. V roce 1950 byla k budově přistavěna městská obřadní síň.

Radnice je propojena s městským kulturním sálem v zadním traktu. Donedávna správní centrum obce Pohořelice se po přestěhování městského úřadu v roce 2004 změnilo v kulturní centrum sjednocující pod svou střechou kulturní sál, obřadní síň, výstavní prostory a zázemí pro spolkovou činnost. V roce 2014 prošel objekt nákladnou rekonstrukcí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 10. 2019
Discgolf Park Pohořelice

Discgolf Park Pohořelice

Pohořelice, Jižní Morava
Židovský hřbitov v Pohořelicích

Židovský hřbitov v Pohořelicích

Pohořelice, Jižní Morava
Socha pohořelického kapra

Socha pohořelického kapra

Pohořelice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí