!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Snow Trails U Slona na Dolní Moravě
Zimní sporty

Snow Trails U Slona na Dolní Moravě

Top freestyle a fun zóna pro všechny, kteří se chtějí na lyžích bavit, to čeká všechny lyžaře a snowboardisty v Horském resortu Dolní Morava. Je zde Cross Trail, Fun Trail a Jump Trail – zábavné tratě s klopenými zatáčkami, řadou překážek a skoků, terénními vlnami a trať se závodními brankami.

Fun Trail

Zábavná trať s klopenými zatáčkami a terénními vlnami a dvěma tunely v délce 8 a 12 metrů. Trať začíná ve spodní části sjezdovky Velký Slon po pravé straně od sedačkové lanovky U Slona. Je zde také nejdelší 12metrový tunel na českých horách. Trať začíná ve spodní části sjezdovky Velký Slon po pravé straně od sedačkové lanovky U Slona a je určena lyžařům i snowboardistům všech věkových kategorií i výkonností.

Kombinuje prvky mladých olympijských disciplín jako je boardcross, skicross nebo freestyle. Návrh, stavbu a údržbu trati má na starosti zkušený tým sestavený z parkdesignera, rolbaře a shapera, kteří se každý den starají o perfektní stav trati a její pravidelnou inovaci.
 

Cross Trail

Freestylová crossová trať, na které vystartujete stylově ze závodních branek a projedete se na poctivě postavené trati s profesionálními zatáčkami a skoky se nachází ve spodní části sjezdovky U Slona nalevo od vleku Ondráš.

Hlavním designerem trati je český olympijský reprezentant Emil Novák a je pravidelně upravována zkušenými shapery. Na crossové trati trénuje i české reprezentace a během zimní sezóny tu probíhají české i zahraniční poháry ve skicrossu a snowboardcrossu. Trať začíná v poslední zatáčce sjezdovky Malý Slon a vede podél čtyřsedačkové lanovky U Slona.
 

Jump Trail snowparku U Slona

Snowpark u Slona nabízí řadu překážek pro začátečníky ale i pokročilé jezdce: rail 4 m, mailbox 4 m, speed rail 5 m, rainbow rail 5 m, bedna 3 m, rainbow bedna 4 m, lomená bedna 4 m a 6 m. Za ideálních sněhových podmínek je ve snowparku celkem 8 kovových překážek a skoků různých velikostí. Snowpark se nachází pod lanovkou U Slona přímo vedle trati Funline.

Snowparková trať s řadou překážek a skoků různých velikostí. Trať najdete v pravé části sjezdovky Ondráš podél vleku Ondráš. Je vybudována tak, aby byla vhodná pro zkušené jezdce i začátečníky a rodiny s dětmi.
Zobrazit více

Provozovatel

Horský resort Dolní Morava

Dolní Morava 58
561 69 Dolní Morava
Tel.:
+420 464 620 730
Tel.:
+420 602 378 150
Email:
resort@dolnimorav...
WWW:
https://www.dolni...
GPS:
50,143895 16,816629
 
 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 
11.12.
Grand Opening resortu Dolní Morava 2021

Grand Opening resortu Dolní Morava 2021

Králíky, Východní Čechy
4.12.
Mikuláš v divadle a Dášeňka

Mikuláš v divadle a Dášeňka

Šumperk, Střední Morava a Jeseníky
8.10.
16.1.
Velká muzejní herna

Velká muzejní herna

Šumperk, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Dolní Morava, Východní Čechy
Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy
Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Dolní Morava, Východní Čechy