Úvod > Aktuality > Na Dolní Moravě si užijete lyžovačku na prašanu
Na Dolní Moravě si užijete lyžovačku na prašanu
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Na Dolní Moravě si užijete lyžovačku na prašanu

  • Vydáno21. ledna 2022
Tento víkend vás čeká na Dolní Moravě opět lyžovačka v komplet vysněženém resortu, navíc se spoustou čerstvého přírodního sněhu, novinek a vyžití. Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.
dolní moravaSkiareál Dolní Morava se tento víkend těší na lyžaře a nabízí jim ty nejlepší podmínky letošní zimy! Otevřeny jsou úplně všechny sjezdovky, na kterých pravidelně probíhá parádní úprava. Navíc připadlo dost sněhu a si na sjezdovkách či snowboardu užijete téměř metr sněhové pokrývky.

To však není vše, na co se můžete o tomto víkendu těšit. Skiareál Dolní Morava pro své návštěvníky v rámci ceny skipasů připravili novou fun trail zónu, kde si všichni můžou zpestřit lyžovačku odlehčenou jízdou na terénních vlnách. V sobotu se navíc otevírá pro veřejnost také fenomenální skicrossová trať!

Lyžuje se od 8:30 do 16:00 hodin, všechny lanovky a vleky jsou v provozu. 1denní skipas stojí na místě 880 Kč, on-line jej pořídíte za 790 Kč.
 

Jaká sada zážitků a akcí je připravena na tento víkend?

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru bez jediného kroku pěšky. Tuto trať najdete ve skiareálu Sněžník na Dolní Moravě. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě vedou po lesních přístupových cestách v blízkosti sjezdovek, část z nich pak souběžně s běžeckými trasami a značenými turistickými cestami. Vyznačeny jsou tři trasy pro výstup a dvě sestupové.