Úvod > Kalendář akcí > Cihelna 2020 v Králíkách - bez účasti diváků
Cihelna 2020 v Králíkách - bez účasti diváků
"> "> "> "> "> "> "> "> cihelna ">
21.8.
22.8.
+ Přidat foto

Cihelna 2020 v Králíkách - bez účasti diváků

Kdy 21. srpen 2020 10:00 - 22. srpen 2020 17:00 Historické a vojenské akce
Cihelna proběhne ve dnech 22. - 23. srpna 2020 v Králíkách a okolí bez účasti veřejnosti, snímat jí budou kamery České televize. Přijít můžete na Společný víkend muzeí v králické pevnostní oblasti, který se bude konat v sobotu i neděli.

Televizní podoba Cihelny 2020

Televizní podobu Cihelny představí Česká televize 22. srpna 2020 z uzavřeného areálu tankové arény v Králíkách. Spolky vojenské historie se zaměří na rekonstrukci osvobozovacích bojů za ostravské operace na jaře 1945. Má jít o přímý přenos bojové ukázky s tématem Ostravská operace na jaře 1945 s řadou dalších reportážních tematických vstupů prezentujících jednotlivá muzea, památky, obce a turistické cíle v Králické pevnostní oblasti, účastnící se kluby vojenské historie, vojenskou historickou techniku, historické zbraně.

Diváci, kteří budou chtít vidět bojové scény a podpořit snahu organizátorů o dynamické ukázky Cihleny 2020 bez rušivých doprovodných jevů, zůstanou letos doma a budou je sledovat na televizní obrazovce. Kdo přesto dorazí do Králické pevnostní oblasti, má řadu možností i když se na vlastní „bojiště“ nedostane. Celý víkend 22. a 23. srpna je víkendem muzeí v KPO. Muzea připravují speciální program, včetně speciální prohlídkové trasy ve tvrzi Bouda a ve tvrzi Hůrka.
 

Dělostřelecké tvrze, jak je jindy neuvidíte

Hůrka rozšíří provozní dobu, navýší počty vstupů do podzemního systému pevnosti, zařadí speciální prohlídkové trasy. Proběhne akce „Oživená tvrz“, kdy dojde ke zřízení ležení čs. armády z r. 1938, bude vystavena výstroj, výzbroj, výbava a činnost bude návštěvníkům na různých místech předvádět na tři desítky dobově uniformovaných členů klubů vojenské historie a historických vojenských jednotek… Část jednotky doprovodí nostalgický parní vlak na trase Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Letohrad – Jablonné nad Orlicí – Těchonín – Mladkov – Lichkov – Prostřední Lipka – Červený Potok.

Muzeum čs. opevnění dělostřelecká tvrz Bouda rozšíří provozní dobu, navýší počty vstupů do podzemního systému pevnosti, zařadí speciální prohlídkové trasy, včetně těch nejdelších (360 min). Památník obránců vlasti – pěchotní srub K – S 8 „U nádraží“ rozšíří provozní dobu (v sobotu od 9 do 20 v neděli od 9 do 15 hod), navýší počty vstupů do objektu. U srubu bude vybudováno dobové ležení s výstavou výstroje a výzbroje od legií až po čs. armádu v r. 1938.

  • Králický řopík – lehký objekt č. 111 rozšíří provozní dobu od 10 do 18 hod, navýší počty vstupů do objektu.
  • Vojenské muzeum Lichkov – o víkendu otevře, v sobotu až do 19 hod.
  • Muzeum opevnění pěchotní srub K – S 5 „U potoka“ zajistí běžný provoz.
  • Muzeum vysoký kámen o víkendu mimořádně otevře, v neděli bude součástí Výročního nadstandardního okruhu tvrze Bouda (okruh 360 min).
  • Dělostřelecká pozorovatelna K – S 12b „Utržený“ – připravuje se mimořádné otevření objektu.
  • Pro úplnost doplňujeme, že Vojenské muzeum Králíky bude uvedený víkend pro veřejnost zavřeno.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Terezka v Horní Lipce

Penzion Terezka v Horní Lipce

Králíky, Východní Čechy
Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Východní Čechy