Úvod > Co chcete dělat? > Singletraily Telč v Lipkách
Letní sporty

Singletraily Telč v Lipkách

V Lipkách byly vytvořeny tři traily pro začátečníky a středně pokročilé jezdce v celkové délce 3 km. Začátek tratí je u kaple sv. Karla Boromejského a na stoupací trase na Hostětice. Svezou se zde rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i zkušenější jezdci.
V dubnu 2020 byl pro veřejnost otevřen singletrailový areál v Lipkách. Singletraily jsou terénní stezky pro horská kola. V Lipkách byly vytvořeny tři traily pro začátečníky a středně pokročilé jezdce v celkové délce cca 3 km.  Začátek tratí je u kaple sv. Karla Boromejského a na stoupací trase na Hostětice. Traily jsou doplněny odpočinkovými místy a informačními tabulemi.

Areál se nachází v oblasti naučné stezky Lipky západně od města. Singletraily mají upravený povrch a bikeři si na nich užijí množství klopených zatáček a terénních vln. Traily jsou tři a nejsou pouze sjezdové, občas je tedy potřeba i šlápnout do pedálů. I když byly postaveny pro širší veřejnost a zvládnou je i rodiny s dětmi, najdou se zde úseky, které prověří i zkušenější jezdce. Například je tu úsek s velkým skokem a jedním přeletem přes potok. Tyto odbočky jsou značeny černě.
 

Lipka trail:

Jedná se o nejdelší trail se zajímavým průjezdem roklí a potůčkem (1290 m). V půlce tohoto trailu můžete odbočit na zelený trail Březinka nebo dojet Lipku až do konce a pokračovat na trail Na Vrších.
 

Březinka trail:

Tento trail je velice vhodný i pro úplné začátečníky nebo menší děti (655 m). Není zde žádná odbočka na černou sekci ani příliš členitého terénu, ale určitě ani zde se nebudete nudit.
 

Na Vrších trail:

I přes šlapavější začátek má tento trail jednoznačně největší flow a díky dvěma černým sekcím zabaví i zkušenější jezdce. Užijete si mnoho zatáček a členitost tohoto trailu (945 m).
 

Příjezd k singletrailům

Pokud přijíždíte autem, využijte centrální parkoviště v ulici Slavatovská. Odtud pojedete dále na kole lipovou alejí po cyklostezce až k lesoparku Lipky (cca 1,5 km), kde se nachází singletrailové tratě. Příjezd autem až k tratím není možný.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí