Úvod > Co chcete dělat? > Cyklostezka a inline stezka Lipky

Cyklostezka a inline stezka Lipky

Letní sporty
Cyklostezka a inline stezka se společným provozem cyklistů, bruslařů a chodců je situovaná severozápadně od centra Telče. Od zámeckého parku vede 1,5 km chráněnou lipovou alejí a podél dubového stromořadí směrem k rybníku Roštejn.
Přes nově osazenou dřevěnou lávku překlenují potok navazuje nová stezka na starší cyklostezku v ulici Batelovská. Podél stezky je kromě mobiliáře vystavěno také dětské hřiště s herními prvky.

Stezka je dlouhá 3 km a je vhodná pro pěší, cyklisty, in-linisty, pro koloběžky, pro kočárky. Lidé se na kolečkových bruslích dostanou do rekreačního areálu u rybníka Roštejn, který slouží také jako koupaliště. Trasa začíná nedaleko centrálního parkoviště, první část vede alejí Lipky, pak po novém asfaltovém povrchu.
 

Alej Lipky

Stará lipová alej byla založena roku 1797 na počest nového majitele zdejšího panství, Leopolda Podstatzkého-Lichtensteina. Alej dlouhá 1,4 km spojuje podzámeckou zahradu s bývalou bažantnicí, někdejší panskou myslivnou a navazující oborou, později změněnou na lesopark.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí