Úvod > Co chcete dělat? > Cyklostezka a inline stezka Lipky
Letní sporty

Cyklostezka a inline stezka Lipky

Cyklostezka a inline stezka se společným provozem cyklistů, bruslařů a chodců je situovaná severozápadně od centra Telče. Od zámeckého parku vede 1,5 km chráněnou lipovou alejí a podél dubového stromořadí směrem k rybníku Roštejn.
Přes nově osazenou dřevěnou lávku překlenují potok navazuje nová stezka na starší cyklostezku v ulici Batelovská. Podél stezky je kromě mobiliáře vystavěno také dětské hřiště s herními prvky.

Stezka je dlouhá 3 km a je vhodná pro pěší, cyklisty, in-linisty, pro koloběžky, pro kočárky. Lidé se na kolečkových bruslích dostanou do rekreačního areálu u rybníka Roštejn, který slouží také jako koupaliště. Trasa začíná nedaleko centrálního parkoviště, první část vede alejí Lipky, pak po novém asfaltovém povrchu.
 

Alej Lipky

Stará lipová alej byla založena roku 1797 na počest nového majitele zdejšího panství, Leopolda Podstatzkého-Lichtensteina. Alej dlouhá 1,4 km spojuje podzámeckou zahradu s bývalou bažantnicí, někdejší panskou myslivnou a navazující oborou, později změněnou na lesopark.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Panský dvůr Telč

Penzion Panský dvůr Telč

Telč, Kraj Vysočina
Hotel U Hraběnky Telč

Hotel U Hraběnky Telč

Telč, Kraj Vysočina
Švejk Restaurant v Telči

Švejk Restaurant v Telči

Telč, Kraj Vysočina