Úvod > Co chcete dělat? > Singletrail Letňany
Letní sporty

Singletrail Letňany

Čtyři singletrailové trasy si bikeři mohou sjet v lesoparku Letňany v Praze. Jejich celková délka je 5 700 metrů. Ze čtyř tras mají tři lehkou obtížnost a jedna je středně náročná.
Singletraily jsou úzké jednosměrné stezky v přírodě a jsou alternativou pro jízdu na asfaltu. Obvykle vznikají na horách v okolí lanovek. Ty v Letňanech vznikly na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v lesoparku Letňany.
 
Celková délka tras je 5 700 metrů a vyhýbají se lesním pěšinám. Pokud už se s nimi někde kříží, samozřejmostí jsou zpomalovací prvky. Jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo umožní cyklistům na horských kolech pořádně se vyřádit.
 
Singletraily z Letňan jsou vhodné pro děti od 12 let, ale svoji trasu si zde najdou i dospělí jezdci. Ze čtyř vytyčených cest mají tři lehkou obtížnost a jedna je středně náročná. Nejnáročnější z nich je dlouhá 1827 m a vystoupáte po ní o 62 m a naopak sjedete o 64 m. Těšit se můžete na prudké zatáčky, prudké výjezdy, rychlé sjezdy do zatáček, skokánky a překážky. Nejdelší z tras ujedete za cca 12 minut.
 
V lesoparku je také bruslařský okruh a měla by přibýt také propojovací asfaltová cesta směrem ke Kbelům.