!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Vladimíra Menšíka
Příroda

Rozhledna Vladimíra Menšíka

Rozhledna Vladimíra Menšíka stojí u silnice nedaleko obce Hlína na jižní Moravě. Stavba je dřevěná, 22 m vysoká s krytou a zasklenou vyhlídkovou plošinou, na kterou vedevede 96 schodů. Za dobré viditelnosti lze z vrcholu spatřit Bílé Karpaty a dokonce i Alpy.
Rozhledna Vladimíra Menšíka se nachází přímo u silnice II/395 vedoucí z obce Hlína do Neslovic. Stavba má podobu dřevěné hranolové věže a z jejího ochozu ve výšce 20 m nad zemí je výhled na Pálavské vrchy, Bílé Karpaty a za výjimečně dobré viditelnosti jsou vidět i Alpy.

Rozhledna nese jméno pana Menšíka a stojí na místě, kde původně stála jedna z nejstarších rozhleden na jižní Moravě. Základní kámen rozhledny byl položen roku 2001, o pět let později byla dokončena a pro veřejnost zpřístupněna v roce 2007. Moderní, dřevěná stavba je vysoká 22 metrů a je celoročně přístupná (v případě dobrého počasí) v otevírací době, o víkendech a ve svátky, od  listopadu do března jen v neděl. Vstup je zpoplatněn.

Přímo u rozhledny je velké parkoviště pro motoristy, z obce Hlína vyvede pěší k rozhledna modrá turistická značka.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 1. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Ivančice, Jižní Morava
Hotel Besední dům Ivančice

Hotel Besední dům Ivančice

Ivančice, Jižní Morava
Kavárna Café Manuela Ivančice

Kavárna Café Manuela Ivančice

Ivančice, Jižní Morava