!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Vladimíra Menšíka
Příroda

Rozhledna Vladimíra Menšíka

Rozhledna Vladimíra Menšíka stojí u silnice nedaleko obce Hlína na jižní Moravě. Stavba je dřevěná, 22 m vysoká s krytou a zasklenou vyhlídkovou plošinou, na kterou vedevede 96 schodů. Za dobré viditelnosti lze z vrcholu spatřit Bílé Karpaty a dokonce i Alpy.
Rozhledna Vladimíra Menšíka se nachází přímo u silnice II/395 vedoucí z obce Hlína do Neslovic. Stavba má podobu dřevěné hranolové věže a z jejího ochozu ve výšce 20 m nad zemí je výhled na Pálavské vrchy, Bílé Karpaty a za výjimečně dobré viditelnosti jsou vidět i Alpy.

Rozhledna nese jméno pana Menšíka a stojí na místě, kde původně stála jedna z nejstarších rozhleden na jižní Moravě. Základní kámen rozhledny byl položen roku 2001, o pět let později byla dokončena a pro veřejnost zpřístupněna v roce 2007. Moderní, dřevěná stavba je vysoká 22 metrů a je celoročně přístupná (v případě dobrého počasí) v otevírací době, o víkendech a ve svátky, od  listopadu do března jen v neděl. Vstup je zpoplatněn.

Přímo u rozhledny je velké parkoviště pro motoristy, z obce Hlína vyvede pěší k rozhledna modrá turistická značka.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Ivančice, Jižní Morava
Stellplatz Železňák

Stellplatz Železňák

Ivančice, Jižní Morava
Vinařství Trpělka a Oulehla

Vinařství Trpělka a Oulehla

Dolní Kounice, Jižní Morava