Úvod > Co chcete dělat? > Park Réna Ivančice
Příroda

Park Réna Ivančice

Park na Réně založili v roce 1887 členové ivančického Zalesňovacího a okrašlovacího spolku, jehož předsedou byl tehdejší starosta Jan Kočí. Park se stal oblíbeným cílem výletů a je volně přístupný.

Za vhodné místo bylo vyhlédnuto prostranství na Réně u lávky, které do té doby nebylo osázeno stromy a většinou se tam pásl dobytek. Svah k řece byl pískovitý a kamenitý a ani tráva na něm nerostla. Občané města na tyto snahy spolku pohlíželi poněkud pochybovačně. Zpočátku nikdo nechtěl věřit, že by na tak špatné půdě mohlo něco růst. Navzdory pochybovačům vyrostl zanedlouho pěkný park, na který postupně navazovala výstavba dalších staveb.

V parku vznikla restaurace, kde se pořádaly promenádní koncerty. V 2. polovině 20. století byl zřízen velký přírodní amfiteátr a Réna i její bezprostřední okolí se během minulého století stala místem konání mnoha kulturních akcí, koncertů, divadel a tradičních poutí. V roce 2007 bylo započato s její komplexní revitalizací. V parku také odjakživa stávala rozhledna. Zprvu dřevěný gloriet, ze kterého postupem času zbyla jen dřevěná lavice. Roku 1930 pořídil místní Okrašlovací spolek s přispěním KČT za 5.100 Kč novou železobetonovou rozhlednu, která byla nazvána jménem mistra Alfonze Muchy.

Ivančická rozhledna na Réně patří k nejmenším rozhlednám u nás. Nachází se ve výšce 253 m n. m., je vysoká pouze 4 m a má jediné vyhlídkové patro.

Provozovatel

Kulturní a informační centrum Ivančice

Palackého nám. 9
664 91 Ivančice
Tel.:
+420 546 451 870
Email:
kic.ivancice@sezn...
WWW:
www.kic.ivancice.cz
WWW:
www.ivancice.cz
GPS:
49,097390 16,388006
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Penzion Oldřich Marek Ivančice

Ivančice, Jihomoravský kraj
Restaurace a Penzion U Urbanů Ivančice

Restaurace a Penzion U Urbanů Ivančice

Ivančice, Jihomoravský kraj
Stellplatz Železňák

Stellplatz Železňák

Ivančice, Jihomoravský kraj