Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství Esterka v Terezíně u Hodonína
Gurmánská turistika

Rodinné vinařství Esterka v Terezíně u Hodonína

Přijeďte ochutnat víno do penzionu Šohaj uprostřed areálu vinných sklepů na jižní Moravě. Zdejší réva se pěstuje s láskou a ohledem na kvalitu, nikoli kvantitu, a proto vína z rodinného vinařství Esterka získávají skvělá hodnocení na výstavách vín.

Rodinné vinařství Esterka nacházející se ve slovácké vinařské podoblasti jižní Moravy, vzniklo oficiálně v roce 2010, ale rodina se vínu věnuje již od pradávna. V roce 2011 byl otevřen penzion Šohaj nacházející se uprostřed areálu vinných sklepů v Terezíně.

Penzion Šohaj nabízí ubytování v čtyřlůžkovém a třílůžkovém pokoji s možností přistýlek, celková kapacita je 12 lůžek. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. K dispozici je plně vybavená kuchyně, společenská místnost s televizí a krbem a lelkováním posezením u grilu. Hosté mají volný přístup do vinného sklípku s vlastní kójí s vybranými vzorky vín.

Vinařství Esterka hospodaří na hektaru vinic ležící na trati Díly za vinohrady. Víno se vyrábí tradičními metodami z hroznů vypěstovaných ve zdejších vinicích. Vinařství produkuje kolem 5000 lahví ročně.

Vinařství Esterka nbízí také řízené degustace vín s rautem, samozřejmostí je možnost teplé večeře a snídaně. Penzion lze také využít pro vaši firemní akci, oslavu, ale i dovolenou.

Program degustace:

  • prohlídka tradičního kvelbeného sklepa z 16. století
  • popis výroby a zpracování vína
  • uvedení do degustační místnosti a následná degustace s odborným výkladem
  • občerstvení dle předchozí domluvy (studený raut, teplá večeře)
  • volná zábava u otevřených vzorků vín
  • možnost zakoupení lahvového vína dle aktuální nabídky
  • po domluvě prohlídka našich vinic

Provozovatel

Rodinné vinařství Esterka

164
696 14 Terezín
Tel.:
+420 602 788 155
Email:
petr@vinarstvi-es...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.vinarstvi-est...
GPS:
48,952494 16,941598
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí