Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství Machalínek v Hovoranech
Gurmánská turistika

Rodinné vinařství Machalínek v Hovoranech

Rodinné vinařství Machalínek se zabývá výrobou kvalitních odrůdových jakostních a přívlastkových vín pěstovaných ve vlastních vinicích. Vinný sklep u Machalínků se nachází ve sklepní oblasti „Hluboká cesta“ v obci Hovorany.
Hovorany leží ve významné vinařské oblasti Dolnomoravského úvalu s produkcí kvalitních vín. Rodinné vinařství Machalínek nabízí možnost degustace vín s posezením ve vinném sklepě i s občerstvením pro 35 osob. Po domluvě možná i odpolední degustace s prohlídkou vinic. Ve vinařství ochutnáte asi 15 odrůd bílého vína a 10 odrůd vína červeného. Pro milovníky archivních vín připraví Machalínkovi degustaci dle vlastního výběru odrůdy a ročníku. Kromě tradičních zástupců mají v nabídce i malé partie vín z nově vyšlechtěných zajímavých odrůd jako například Sevar, Sylvánské červené, Cabernet Dorsa, Gold Ryzlink, Acolon nebo Cabernet Mitos. Vinařství zpracovává pouze vlastní hrozny.

Sklepní hospodářství se nachází v oblasti sklepů vybudovaných v 80. letech pod názvem Hluboká cesta. Sklep s penzionem se nachází přímo na mutěnické cyklostezce a je možné se v něm zastavit i bez ohlášení – Machalínkovi neodmítají ani náhodné návštěvníky. Rodinné vinařství vyrábí ročně kolem 20 000 litrů vína, z ročníku 2009 bylo vyrobeno 9 000 lahví. Ve sklepě se prolínají moderní metody vinifikace s Vinařství Machalínektradičními, bílá vína se vyrábějí technologií řízeného kvašení, některé partie červených zrají v sudech typu barrique. K ubytování slouží čtyři 4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, z toho jeden průchozí.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep U Hroznu

Vinný sklep U Hroznu

Čejč, Jižní Morava
Vinný sklep U Budišů

Vinný sklep U Budišů

Mutěnice, Jižní Morava