Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství Machalínek v Hovoranech
Rodinné vinařství Machalínek v  Hovoranech
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Rodinné vinařství Machalínek v Hovoranech

Rodinné vinařství Machalínek se zabývá výrobou kvalitních odrůdových jakostních a přívlastkových vín pěstovaných ve vlastních vinicích. Vinný sklep u Machalínků se nachází ve sklepní oblasti „Hluboká cesta“ v obci Hovorany.
Hovorany leží ve významné vinařské oblasti Dolnomoravského úvalu s produkcí kvalitních vín. Rodinné vinařství Machalínek nabízí možnost degustace vín s posezením ve vinném sklepě i s občerstvením pro 35 osob. Po domluvě možná i odpolední degustace s prohlídkou vinic. Ve vinařství ochutnáte asi 15 odrůd bílého vína a 10 odrůd vína červeného. Pro milovníky archivních vín připraví Machalínkovi degustaci dle vlastního výběru odrůdy a ročníku. Kromě tradičních zástupců mají v nabídce i malé partie vín z nově vyšlechtěných zajímavých odrůd jako například Sevar, Sylvánské červené, Cabernet Dorsa, Gold Ryzlink, Acolon nebo Cabernet Mitos. Vinařství zpracovává pouze vlastní hrozny.

Sklepní hospodářství se nachází v oblasti sklepů vybudovaných v 80. letech pod názvem Hluboká cesta. Sklep s penzionem se nachází přímo na mutěnické cyklostezce a je možné se v něm zastavit i bez ohlášení – Machalínkovi neodmítají ani náhodné návštěvníky. Rodinné vinařství vyrábí ročně kolem 20 000 litrů vína, z ročníku 2009 bylo vyrobeno 9 000 lahví. Ve sklepě se prolínají moderní metody vinifikace s Vinařství Machalínektradičními, bílá vína se vyrábějí technologií řízeného kvašení, některé partie červených zrají v sudech typu barrique. K ubytování slouží čtyři 4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, z toho jeden průchozí.

Provozovatel

Zdeněk Machalínek

Hovorany 54
696 12 Čejč
Tel.:
+420 606 482 210
Email:
zdenek.machalinek...
WWW:
www.machalinek.com
GPS:
48,954848 16,989468
 
 

Vstupné

Poznámka:Cenové relace: cca 100 - 150 Kč, ubytování: 3 pokoje/12 lůžek, 300 - 350 Kč na osobu.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep U Hroznu

Vinný sklep U Hroznu

Čejč, Jihomoravský kraj
Vinný sklep U Budišů

Vinný sklep U Budišů

Mutěnice, Jihomoravský kraj