Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Masaryčka
Gurmánská turistika

Restaurace Masaryčka

Restaurace se nachází na nejstarším nádraží s parostrojním provozem v Praze, kde na vás dýchá atmosféra první republiky. Není divu, však právě v těchto prostorách se dříve nacházela vyhlášená Císařská restaurace, která se těšila velké návštěvnosti a věhlasu v Praze i okolí, a to nejen u cestujících.
Restaurace Masaryčka je součástí přestavby a proměny Masarykova nádraží. Na tomto místě už od roku 1869 fungovala císařská restaurace první třídy. Restaurace tu sice zůstala až do devadesátých let minulého století, ale její kvalita postupně klesala. Následně tu pak bylo vybudováno casino. Na obnovu restaurace dohlíželi památkáři a byly při ní zachovány litinové sloupy a kazetové stropy.

V Masayčce sází na prvorepublikovou kuchyni. O provoz se stará známý šéfkuchař Marek Hosnedl, který dosud řídil například celebritami a politiky oblíbené Café Sahara a byl šéfkuchařem zahraničních říčních lodí. V menu Restaurace Masaryčka najdete například hovazí tatarák, gulášovku, svíčkovou, roládu z vepřového bůčku, smažený řízek, hovězí guláš a ze sladkých jídel třeba žemlovku, povidlové taštičky a další dobroty.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí