ÚvodKalendář akcíSportovní akceBěh dobré vůle Nadace Olgy Havlové
Charitativní závod – Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové
Sportovní akce

Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové

Charitativní závod v oboře Hvězda v Praze, dlouhý 10 km, 5 km pro ženy, štafeta, firemní štafeta a běh ambasád. Součástí rovněž juniorský závod a závody pro děti.
Zveme vás na 6. ročník charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Běh se uskuteční v úterý 10. září v oboře Hvězda v Praze 6. Veškerý výtěžek bude věnován na pomoc rodinám v tísni.

Kapacita závodu je omezená, uhradit startovné proto doporučujeme co nejdříve. Registrace na místě bude možná pouze v případě volných kapacit. Jméno na startovním čísle bude možné vytisknout běžcům, kteří se registrovali on-line do 8. 9. 2024 do 23:59 h.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
16:00 – 17:45  vyzvedávání startovních čísel a registrace na místě
16:30 – 17:00  dětské závody
17:15 – 17:30  divadlo Spejbla a Hurvínka
18:00 – 19:15  běžecké závody včetně juniorů
19:15  vyhlašování vítězů a losování tří startovních čísel o dárkové tašky 

DOPROVODNÝ PROGRAM
Divadlo Spejbla a Hurvínka – začátek 17:15 hod.
hod oštěpem s olympioničkou Irenou Gillarovou
sada atletické přípravky od USK
hudba DJ MACKIE MESSER

OBČERSTVENÍ A OSVĚTOVÉ INTERAKTIVNÍ STÁNKY
pekárna Slunce pro všechny
pivovar Neratov
Ukrajinsko evropská perspektiva
BONA
Kuchařky bez domova
Rozkoš bez rizika
Masarykův onkologický ústav
Sbor dobrovolných hasičů Praha 8

FUNKČNÍ TRIČKA 5. ROČNÍKU BĚHU
Zakoupit funkční trička dámská (S, M, L) či pánská (S, M, L, XL) za 380,- Kč můžete online při registraci na závod.
Trička si lze vyzvednout v kanceláři nadace či ve stánku nadace v den konání závodu.

PATRONI A PATRONKY
Irena Gillarová – atletka, oštěpařka, olympionička
Miloš Škorpil – běžec, propagátor běhu a zakladatel běžecké školy
Heřman Volf – handicapovaný sportovec, předseda organizace Cesta za snem, nositel Ceny veřejnosti v rámci Ceny Olgy Havlové 2023

Sportovním odpolednem vás provedou Marek Vobr a Jiří Doležal.

Provozovatel

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Senovážné náměstí 2
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 606 736 657
Email:
behdobrevule@vdv.cz
WWW:
https://www.vdv.cz/
GPS:
50,085876 14,429860
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Cena

Cena: 800 Kč

Poznámka:Startovné se skládá z registračního poplatku ve výši 100,- Kč a daru. Dětské závody 100,- Kč ​Juniorský závod 200,- Kč Běh pro ženy 5 km 700,- Kč Individuální běh 10 km 800,- Kč Štafeta (4 x 2,5 km) 2.500,- Kč Firemní běh (4 x 2,5 km) 5.500,- Kč Ambasády (4x2,5km) 5.500,- Kč Pokud nemůžete běžet, ale přesto chcete přispět, zaregistrujte se a v kategorii běhu vyberte virtuální startovné za 700 Kč.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

HYB4 Dílna: Práce se dřevem

V rámci tohoto workshopu se budeme věnovat práci se dřevem výhradně ručními nástroji bez použití elektrického nářadí. Cílem bude vytvořit jednoduchou stoličku za pomocí ručních japonských pilek, hoblíku, dláta či ručního vrtáku.
Praha 1, Praha

HYB4 Dílna: Broušení ručních nástrojů

Během workshopu se naučíte bezpečně nabrousit ruční nářadí: dláta, nože, nůžky, sekyry a podobně.
Praha 1, Praha

HYB4 Galerie: Kristýna Šormová: Sama voda

Výstava umělkyně Kristýny Šormové, která vystudovala Akademii výtvarných umění v ateliérech Michaela Rittsteina a Vladimíra Skrepla. V díle této umělkyně se odráží její osobnost, neodráží se však v klidné hladině stojaté vody, ale spíše v hladině divoké řeky.
Praha 1, Praha

HYB4 Dílna: Výroba hraček ze dřeva

Přijďte si vyrobit klasickou dřevěnou hračku, například koníka nebo kačenku na kolečkách, autíčko nebo panenku. Během workshopu si zkusíte práci s pásovou pilou, bruskou, pokosovou pilou, s ručními nástroji a jednoduché lakování či barvení.
Praha 1, Praha

Letní divadelní příměstský tábor

Představte si, že se vaše dítě stane hvězdou divadelního světa! Náš letní divadelní příměstský tábor je skvělou příležitostí, jak se ponořit do kouzelného světa divadla a zažít nezapomenutelná dobrodružství.
Praha 1, Praha

Zažít Kampus jinak

Kampus Hybernská se po několikaleté odmlce opět přidává k sousedské slavnosti Zažít město jinak. Přijďte v sobotu 21. 9. 2024 na jedinečnou akci Zažít Kampus jinak, prožijte den v zelené oáze v centru města a poznejte zákoutí Kampusu, která jste dosud neobjevili.
Praha 1, Praha

Kurz kreativního šití pro děti

Kurz šití je speciálně určený pro děti ve věku od 9 do 12 let. Ideální je pro všechny, kteří mají zájem o šití a chtějí se naučit něco nového, rozvíjet své dovednosti, vyjádřit svou kreativitu a realizovat svůj projekt.
Praha 1, Praha

Kurz kreativního šití pro dospělé

Zveme všechny nadšence a nadšenkyně na náš kurz Kreativního šití pro dospělé, který je určen pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit v náročnějších šicích technikách.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Sumo Garden – concept store

Sumo Garden je zahrada příběhů v centru Prahy. Kabinet nábytku, dekorací, květin a nevšední kosmetiky plný inspirace, vůně dálek i pocitu domova. Místo, kde se aspoň na chvíli můžete nechat unést daleko od všedních dnů.
Praha 1, Praha

Jindřišská věž s vyhlídkou, restaurací i muzeem

Gotická Jindřišská věž stojí v Jindřišské ulici v Praze jako samostatná zvonice po vzoru italských campanill. Byla postavena v letech 1472-76 a patřila i řádu křižovníků s červenou hvězdou. Přijďte si prohlédnout desetipatrovou Jindřišskou věž s výtahem, kde každé patro má své tajemství.
Praha 1, Praha

Muzeum pražských věží v Jindřišské věži

Díváte se rádi na hlavní město pěkně z výšky? Víte, že v Praze v Jindřišské věži najdete naprosto jedinečné Muzeum pražských věží?
Praha, Praha

Zvonkohra v Jindřišské věži

V původním unikátním krovu z roku 1879 v 10. patře Jindřišské zvonice je od roku 2003 umístěna zvonkohra od Petra Rudolfa Manouška. Pod střechou zavěšené zvony hrají 1152 melodií, můžete si jednu z nich nechat zahrát, výběr je však náhodný.
Praha 1, Praha

Kašna Čeští muzikanti na Senovážném náměstí

Na Senovážném náměstí Nového Města pražského tančí Čeští muzikanti sochařky Anny Chromy. Sochy byly původně barevně upraveny, ale postupem času barva mizí vlivem povětrnostních vlivů. Vedle fontány u záhonu květin je umístěno pískovcové pítko s kovovou koulí navrchu.
Praha 1, Praha

Deaf travel – průvodcovské služby ve znakovém jazyce

Při návštěvě památníku si běžný slyšící turista může rezervovat průvodce, pronajmout si audioprůvodce nebo si koupit vydání knihy. Na světě je však téměř půl miliardy lidí se ztrátou sluchu. Díky Deaf Travel si mohou plně vychutnávat turistické cíle bez komunikačních či informačních bariér.
Praha 1, Praha

Grand Relax v Praze

Luxusní spa a wellness v Praze. Relaxační, zdravotní a chirurgická péče. Profesionální masáže od fyzioterapeutů, originální pivní lázně, exkluzivní termální lázně.
Praha 1, Praha

Jan Čejka Gallery

Originálně pojatý prostor je situován v kulturním kampusu Filosofické fakulty v centru Prahy. Galerie má ambici stmelovat výrazné talenty, studentskou komunitu a veřejnost s již etablovanými umělci, teoretiky a sběrateli.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Julius Prague

Na Senovážném náměstí se v budově bývalé Investiční a poštovní banky nachází rezidence The Julius Prague, patřící pod skupinu Julius Meinl.
Praha 1, Praha

Boho hotel Prague

Luxusní hotel Boho, který se umístil na pátem místě v žebříčku 25 nejoblíbenějších hotelů světa podle cestovatelského portálu Tripadvisor, se nachází v centru historického města Prahy a zaslouží si vaši pozornost.
Praha 1, Praha

Restaurace Zem Prague

Restaurace Zem v je avantgardní české bistro v hotelu Andaz Prague, které spojuje estetiku pražských tradičních kaváren s retro-futu-ristickým českým uměním, literaturou a inženýrstvím 20. let.
Praha 1, Praha

Hotel Andaz Prague

V místech bývalého Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí se nachází 5hvězdičkový hotel Andaz Prague. Luxusní hotel o 176 pokojích je součástí hotelového řetězce Hyatt – Praha se stala pátým evropským městem, kam tato renomovaná síť zavítala.
Praha 1, Praha

Brunch v hotelu Andaz

Dopřejte si špičkovou gastronomii v podobě nedělního brunche v pětihovězdičkovém hotelu Andaz na Senovážném náměstí.
Praha 1, Praha

Skotská tradice v srdci Prahy

Whiskeria Jindřišská věž – nově otevřený stylový skotský whisky bar v centru Prahy přímo v Jindřišské věži. Pořádáme pravidelné řízené ochutnávky whisky.
Praha 1, Praha

Bistro Sensa v Senovážné ulici

Sensa Fine Food Bistro je dostatečně elegantní na důležité pracovní schůzky a zároveň ideálně neformální pro posezení s přáteli. Ochutnejte třeba grilovanou chobotnici s pastinákovým pyré nebo Gyoza dim sum knedlíčky s pomerančovou omáčkou.
Praha 1, Praha

Kavárna Kampus

Kavárna Kampus otevřela po rekonstrukci v polovině března 2024, pod taktovkou Kampusu Hybernská. Přijďte si odpočinout v oáze uprostřed centra Prahy. Dejte si kávu, limonádu nebo ochutnejte slané i sladké dobroty od rodinného podniku Šťastná koza.
Praha 1, Praha