!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pomník medvědům od Kolína
Památky

Pomník medvědům od Kolína

Pomník Medvědům od Kolína patří známým postavičkám z kresleného filmu „Potkali se u Kolína“ režiséra Břetislava Pojara z roku 1965. Autorem pomníku, který tvoří dva velké balvany a reliéf obou medvědů je kolínský výtvarník Pavel Rajdl. Nachází se u okraje lesoparku Borky na Zálabí.
Pamatujete na dva medvídky z filmu Pojďte pane, budeme si hrát? Doslova potkat se s nimi můžete, jak jinak, než v Kolíně. Tam také podle filmového příběhu Břetislava Pojara mělo k setkání obou hlavních hrdinů dojít.
 
Základem pomníku jsou dva velké kameny, které zdobí destička formátu filmového okénka. Z něho se na návštěvníky dívají dva medvědi – jeden malý a hloupoučký, a druhý protáhlý a vychytralý. Až jej uvidíte, určitě si na tento výjev ze známého filmu vzpomenete.
 
S oběma medvědy se můžete setkat také v životní velikosti přímo u vstupu do lesoparku Borky. Dřevěné barevné sochy jsou dílem nymburského sochaře Michala Járy.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí