Úvod > Co chcete dělat? > Ovocné sady Bříství – zdravé ovoce z Polabí
Ovocné sady Bříství – zdravé ovoce z Polabí
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Ovocné sady Bříství – zdravé ovoce z Polabí

Na Kolínsku, v úrodném Polabí, naleznete starobylé místo, kde se pěstuje ovoce a zelenina v souladu s přírodou. Rodina Žertů zde hospodaří již od 17. století a nabízí kvalitní produkty ze sortimentu ovoce, zelenina, mošty, med, marmelády, medovinu a v sezóně samosběr jahod.
Veškeré ovoce se pěstuje v rámci Integrované ochrany a SISPO. Jsou to systémy řízené kontroly, které vedou k ekonomické produkci ovoce vysoké kvality při uplatnění ekologicky přijatelných metod pěstování a minimalizace nežádoucích vedlejších účinků agrochemikálií při jejich používání. Klade důraz na zvýšení ochrany životního prostředí a lidského zdraví.
 
Celoročně je otevřena prodejna v Bříství, kde se prodávají sezónní produkty: jablka, hrušky, jahody (lze nakoupit načesané anebo přijet na samosběr) a další kvalitní výrobky jako mošty, sirupy, vína, ale i mák, med, brambory, cibuli či zelí.
 

Z historie hospodářství Bříství

Bříství u Křečhoře v okrese Kolín se připomíná již v roce 1340, a to třemi vladyckými statky. V roce 1671 zakoupil Jan Žert Bříství a v současnosti zde žije již 11. generace tohoto rodu. Všichni Žertovi zde hospodaří a zároveň se věnují sadařství. Každá generace se snaží přijít s něčím novým, posunout vše dál a obohatit rod o své poznatky. Proto i výběr odrůd pěstovaného ovoce (jabloní, hrušní či jahod) je dělán s plnou vážností a odpovědnostní v duchu rodové tradice.
 
Ing. Zdeněk Žert, současný majitel Ovocných sadů Bříství, vysázel nové sady a prodává čerstvé ovoce převážně drobným koncovým zákazníkům. Zboží je možné si prohlédnout, ochutnat a po poradě s vyškoleným personálem vybrat si to správné – chutné a dobré, každému dle jeho požadavku. Hospodářství je členrm ovocnářské unie ČR, svazu pro integrované systémy pěstování ovoce (SISPO) a sdružení BioSad.
 
Podél sadů je vedená také Středočeské ovocná stezka – tematicky zaměřená cyklostezka ve Středočeském kraji, mezi Kolínem a Českým Brodem. U vstupních vrat najdete schránku s razítkem do vaší sbírky či průvodce.

Provozovatel

Ovocné sady Bříství

Bříství – Křečhoř 18
280 02 Bříství
Tel.:
+420 774 925 104
Email:
info@bristvi.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
bristvi.cz/
GPS:
50,029186 15,114212
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Theresia Kolín

Hotel Theresia Kolín

Kolín, Středočeský kraj
Pension Falconi v Kolíně

Pension Falconi v Kolíně

Kolín, Středočeský kraj
Penzion Obora v Poděbradech

Penzion Obora v Poděbradech

Poděbrady, Středočeský kraj