Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Půjčovna lodí a raftů na Sázavě
Letní sporty

Půjčovna lodí a raftů na Sázavě

Sbalte si plavky, klobouk, opalovací krém, kluci si přibalí roštěnku, holky vezmou kytaru, rodičové děti a děti plyšáka ... a všichni se sejdeme na Sázavě. Půjčovna lodí Samba nabízí vodácké výlety na řece Sázavě za nejlepší ceny. Navíc nabízíme přepravu zavazadel, takže můžete jet "nalehko".
Na Sázavě máme síť "loděnic", ve kterých si můžete půjčit vodácké vybavení a neplatíte jeho dopravu. Díky síti našich vodáckých základen na řece si můžete i zapůjčené vybavení vyměnit, nebo ho předčasně vrátit.

Pro školy a školní výlety v květnu, červnu a září nabízíme výhodné ceny i vodácké instruktory.

Půjčujeme kanoe Samba dvoumístné i rodinné (3-4 místné), stabilní nafukovací kanoe RIO a 4-6 místné rafty. Tipy na vodácké výlety od jednoho dne až po týden najdete na našem webu. 

Jednodenní výlety:

A) Pro začátečníky: Kácov – Český Šternberk (12 km)
B) Pro zkušené vodáky: Týnec – Pikovice (16 km)

Cena výletu je 350,- Kč/2místnou Sambu.

Dvoudenní výlety:
A)

 1. 1. den: Horka – Kácov (21 km)
 2. 2. den: Kácov – Český Šternberk (12 km)
Plavbu zahájíte v kempu Horka II, který leží hned u vlakové zastávky Horka II. První den doplujete do Kácova, kde se můžete vypravit na prohlídku místní pivovarské hospůdky a na košt kácovského piva. Druhý den vás čeká necelých 13 kilometrů plavby a čtyři jezy s možností dobrého oběda v Soběšíně nebo prohlídky hradu v Českém Šternberku.
B)
 1. 1. den: Český Šternberk – Sázava (21 km)
 2. 2. den: Sázava – Chocerady (14 km)
Na plavbu se vydáte z naší vodácké základny přímo pod hradem v Českém Šternberku. Řeka přijemně teče jednou z nejkrásnější částí Posázaví. Přespíte v kempu ve Sportareálu Samopše a druhý den dopádlujete do Chocerad, kde odevzdáte lodě u mostu v hotelu Ostende. Odsud odjedete vlakem nebo příměstským autobusem do Prahy.
C)
 1. 1. den: Chocerady – Týnec nad Sázavou (23 km)
 2. 2. den: Týnec nad Sázavou – Pikovice (16,5 km)
Plavbu zahájíte v kempu hotelu Ostende, který leží hned přes řeku od vlakové zastávky Chocerady. První den doplujete do Týnce nad Sázavou, kde se můžete ubytovat ve veřejném kempu Metaz. Druhý den na vás čeká peřejnatý úsek s mnoha sjízdnými jezy a skalnatějším údolím. Plavbu ukončíte v kempu v Pikovicích, který leží přes most od vlakové zastávky Petrov u Prahy. V místě vyplutí i ukončení výletů jsou loděnice Samba, takže dopravu lodí máte od nás zdarma.
Cena výletu je 600,- Kč za 2místnou Sambu.

Výlet A) a B) je vhodný i pro vodácké začátečníky.

Čtyřdenní výlet:
 1. 1. den: Český Šternberk – Sázava (21 km)
 2. 2. den: Sázava – Chocerady (14 km)
 3. 3. den: Chocerady -Týnec nad Sázavou (23 km)
 4. 4. den: Týnec nad Sázavou – Pikovice (16 km)
Na plavbu se vydáte z naší vodácké základny přímo pod hradem v Českém Šternberku. Řeka nejdříve příjemně teče, i když ji zpomalují četné (většinou sjízdné) jezy. Předposlední den se hladina uklidní, aby nás za vytrvalé pádlování odměnila poslední den v peřejích mezi Týncem a Pikovicemi.

Sedmidenní výlet:
 1. 1. den: Horka – Kácov (21 km)
 2. 2. den: Kácov – Český Šternberk (12 km)
 3. 3. den: Český Šternberk – Sázava (21 km)
 4. 4. den: Sázava – Chocerady (14 km)
 5. 5. den: Chocerady – Čerčany (10 km)
 6. 6. den: Čerčany – Týnec nad Sázavou (14 km)
 7. 7. den: Týnec na Sázavou – Pikovice (16 km)
Sedm dní je ideální doba na splutí více než 100 kilometrového úseku mezi Horkou a Pikovicemi. Cena výletu je 1700 Kč za 2místnou loď Samba.


Pokud nechcete mít těžkou loď, tak můžete využít naši službu "přeprava bagáže". Vaše zavazadla převezeme do dalšího kempu autem a vy plujete "na lehko". Výhodou je, že na nesjízdných jezech je kanoe na přenos lehká. Zároveň i na vodě je rychlejší a obratnější, než s plnými barely věcí.

Barokní veselice na zámku Čečovice

4. ročník Barokní veselice na zámku Čečovice pořádaný pod záštitou projektu Západočeské baroko na nádvoří zámku Čečovice se uskuteční 24.6.2023.
Čečovice, Plzeňský kraj

Andrea Miltnerová, Monika Knoblochová, Jan Komárek

Celestial Odyssey (Tanec Praha v klášteře Kladruby).
Kladruby, Plzeňský kraj

Monastýrování s Martinem Ševečkem O.S.B.

Speciální, tématicky zaměřená prohlídka kláštera z cyklu Monastýrování.
Kladruby, Plzeňský kraj

Benediktinské dny v klášteře Kladruby

Další ročník nočních prohlídek kláštera Kladruby.
Kladruby, Plzeňský kraj

Jaroslav Tůma – varhany – Kladrubské léto

Koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Monastýrování... aneb Nocí ke hvězdám v klášteře Kladruby

Jedinečná příležitost prohlédnout si kláštery Kladruby, Plasy a klášter premonstrátů Teplá nezvyklým pohledem během speciálních, tematicky zaměřených prohlídek, tzv. "Monastýrování".
Kladruby, Plzeňský kraj

Lom Hradec u Stoda

Bývalý zatopený kamenolom v Hradci u Stoda se nachází v údolí Touškovského potoka na severozápadním okraji obce. Najdete tu příjemné přírodní koupání s čistou vodou.
Hradec, Plzeňský kraj

Kostel sv. Barbory u obce Všekary

Na návrší v blízkosti obce Všekary stojí zachovalé zřícenina barokního kostela sv. Barbory, patronky havířů z let 1717-1724. Bývalé poutní místo se nachází asi 10 km severovýchodně od Horšovského Týna.
Všekary, Plzeňský kraj

Naučná stezka Holýšov

Naučná stezka má 7,5 km a začíná na náměstí v Holýšově. Celkem je na trase 5 naučných zastavení se 6 informačními tabulemi, dále místa k posezení a odpočinku.
Holýšov, Plzeňský kraj

Dům dějin Holýšovska v Holýšově

Dům dějin Holýšovska seznamuje návštěvníky s historií města Holýšova. Můžete si zde prohlédnout exponáty tykající se sklárny rodiny Zieglerů, zařízenou domácnost a školu z 30. a 40. let 20. století. Velká část expozice je věnována historii města za II. světové války.
Holýšov, Plzeňský kraj

Paintball u Holýšova

Adrenalin pro všechny! Nebaví Vás zabíjet čas? Pojďte si s námi zastřílet! Paintball je tu pro Vás!
Holýšov, Plzeňský kraj

Barokní statek Dvůr Gigant v Záluží

Jedná se o barokní hospodářský dvůr chotěšovského kláštera z poloviny 16. století.
Kotovice, Plzeňský kraj

Keltský skanzen Jivjany

V obci Jivjany na Domažlicku vzniká keltský skanzen zaměřený na řemeslnou výrobu a historii bydlení v době železné. Jeho součástí se stanou kromě obytných domů a opevnění také dílny jako je kovárna, hrnčírna či tkalcovna.
Velký Malahov, Plzeňský kraj

Šifrovací hra MASkou křížem krážem

Místní akční skupina Radbuza pro vás vymyslela a organizuje turistickou a šifrovací hru s názvem „MASkou křížem krážem“. Cílem projektu je přiblížit široké veřejnosti lokality, které jsou z hlediska cestovního ruchu atraktivní, ale netěší se takovému zájmu turistů.
Stod, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander se nachází v prostorách jedné z nejhezčích historických budov ve Stříbře. Jedinečné kouzlo dělá hotel Alexander zvláštním místem. Dveře jsou kdykoliv otevřeny pro mezinárodní návštěvníky a obyvatele města, kteří sem přicházejí za obchodními schůzkami nebo jen tak pro radost.
Stříbro, Plzeňský kraj

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Ubytování ve venkovském stylu a kurzy základního výcviku jízdy na koních a také vyjížďky na koních do přírody s průvodcem. Okolí penzionu je ideálním místem pro turistiku i cykloturistiku. Jízdní kola rádi zapůjčíme.
Staré Sedlo, Plzeňský kraj

Hotel Gurmán Horšovský Týn s minipivovarem

Komfortní rodinný hotel Gurmán v těsném sousedství zámku – Horšovský Týn. Nejnáročnějším zákazníkům můžeme nabídnout zámecké či královské apartmá s výhledem na zámek a vybavením pro prožití těch nejkrásnějších chvil.
Horšovský Týn, Plzeňský kraj

Zámecká restaurace Horšovský Týn

Vychutnejte si zámeckou atmosféru v Horšovském Týnu a přijďte ochutnat skvělou kuchyni. Šikovní kuchaři vám v nově vybudované kuchyni připraví předkrmy, polévky, saláty, minutky i hlavní jídla české i zahraniční kuchyně.
Horšovský Týn, Plzeňský kraj

Zmrzlinárna Dobřany

Rodinná firma, která se zabývá výrobou zmrzliny již několik let, převážně dle vlastních receptur. Vyrábí zmrzlinu z kvalitních a čerstvých surovin bez přidaných barviv a konzervantů.
Dobřany, Plzeňský kraj

Penzion a restaurace Parkur Horšovský Týn

Penzion s restaurací se nachází v centru městečka Horšovský Týn s krásným zámkem. Součástí penzionu je také prodejna jezdeckých a chovatelských potřeb.
Horšovský Týn, Plzeňský kraj

Pivovar a hotel Modrá hvězda v Dobřanech

Počátek pivovarnictví v Dobřanech je datován již od roku 1378. Tehdy udělil měšťanům probošt Udarlich privilegium s právem várečným. Toto právo potvrdil český král Vladislav II i císař Ferdinand III.
Dobřany, Plzeňský kraj

Dobřanská kavárna

Lenka Žďánská začala v roce 2000 v Dobřanech vyrábět zmrzlinu z mléka, smetany a čerstvého ovoce. Jasně žlutou banánovou, která září jak devadesátková fasáda, tu opravdu nenajdete. Po dvaceti letech si Lenka otevřela i vysněnou Dobřanskou kavárnu, kde má vedle zmrzliny také krásné zákusky.
Dobřany, Plzeňský kraj