ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyPůjčovna lodí a raftů Samba na Sázavě
Letní sporty

Půjčovna lodí a raftů Samba na Sázavě

Sbalte si plavky, klobouk, opalovací krém, kluci si přibalí roštěnku, holky vezmou kytaru, rodičové děti a děti plyšáka... a všichni se sejdeme na Sázavě. Půjčovna lodí Samba nabízí vodácké výlety na řece Sázavě za nejlepší ceny. Navíc nabízíme přepravu zavazadel, takže můžete jet "nalehko".
Půjčovna lodí Samba je provozována vodáky pro vodáky, což je parta nadšených mladých lidí, kteří rádi pomohou a poradí. K zapůjčení jsou kánoe, rafty, kajaky i paddleboardy a kompletní vodácké vybavení pro sjíždění Sázavy a jiných řek. Pokud si zájemci vyzvednou lodě v určených loděnicích, neplatí nic za dopravu. Vodácké vybavení je možné vyzvednout a vrátit v rámci otevírací doby konkrétní loděnice.

Na Sázavě má Samba síť "loděnic", ve kterých si můžete půjčit vodácké vybavení a neplatíte jeho dopravu. Díky této síti vodáckých základen na řece si můžete i zapůjčené vybavení vyměnit, nebo ho předčasně vrátit. Pro školy a školní výlety v květnu, červnu a září nabízíme výhodné ceny i vodácké instruktory.

Půjčovna Samba půjčuje kanoe dvoumístné i rodinné (3-4 místné), stabilní nafukovací kanoe RIO a 4-6 místné rafty.
 

Jednodenní výlety:

A) Pro začátečníky: Kácov – Český Šternberk (12 km)
B) Pro zkušené vodáky: Týnec – Pikovice (16 km)
 

Dvoudenní výlety:

A)
1. den: Horka – Kácov (21 km)
2. den: KácovČeský Šternberk (12 km)

Plavbu zahájíte v kempu Horka II, který leží hned u vlakové zastávky Horka II. První den doplujete do Kácova, kde se můžete vypravit na prohlídku místní pivovarské hospůdky a na košt kácovského piva. Druhý den vás čeká necelých 13 kilometrů plavby a čtyři jezy s možností dobrého oběda v Soběšíně nebo prohlídky hradu v Českém Šternberku.

B)
1. den: Český ŠternberkSázava (21 km)
2. den: SázavaChocerady (14 km)

Na plavbu se vydáte z naší vodácké základny přímo pod hradem v Českém Šternberku. Řeka přijemně teče jednou z nejkrásnější částí Posázaví. Přespíte v kempu ve Sportareálu Samopše a druhý den dopádlujete do Chocerad, kde odevzdáte lodě u mostu v hotelu Ostende. Odsud odjedete vlakem nebo příměstským autobusem do Prahy.

1. den: ChoceradyTýnec nad Sázavou (23 km)
2. den: Týnec nad Sázavou – Pikovice (16,5 km)

Plavbu zahájíte v kempu hotelu Ostende, který leží hned přes řeku od vlakové zastávky Chocerady. První den doplujete do Týnce nad Sázavou, kde se můžete ubytovat ve veřejném kempu Metaz. Druhý den na vás čeká peřejnatý úsek s mnoha sjízdnými jezy a skalnatějším údolím. Plavbu ukončíte v kempu v Pikovicích, který leží přes most od vlakové zastávky Petrov u Prahy. V místě vyplutí i ukončení výletů jsou loděnice Samba, takže dopravu lodí máte od nás zdarma.

Výlet A) a B) je vhodný i pro vodácké začátečníky.
 

Čtyřdenní výlet:

1. den: Český ŠternberkSázava (21 km)
2. den: SázavaChocerady (14 km)
3. den: ChoceradyTýnec nad Sázavou (23 km)
4. den: Týnec nad Sázavou – Pikovice (16 km)

Na plavbu se vydáte z naší vodácké základny přímo pod hradem v Českém Šternberku. Řeka nejdříve příjemně teče, i když ji zpomalují četné (většinou sjízdné) jezy. Předposlední den se hladina uklidní, aby nás za vytrvalé pádlování odměnila poslední den v peřejích mezi Týncem a Pikovicemi.
 

Sedmidenní výlet:

1. den: Horka – Kácov (21 km)
2. den: KácovČeský Šternberk (12 km)
3. den: Český ŠternberkSázava (21 km)
4. den: SázavaChocerady (14 km)
5. den: ChoceradyČerčany (10 km)
6. den: ČerčanyTýnec nad Sázavou (14 km)
7. den: Týnec nad Sázavou – Pikovice (16 km)
Sedm dní je ideální doba na splutí více než 100 kilometrového úseku mezi Horkou a Pikovicemi.

Pokud nechcete mít těžkou loď, tak můžete využít naši službu "přeprava bagáže". Vaše zavazadla převezeme do dalšího kempu autem a vy plujete "na lehko". Výhodou je, že na nesjízdných jezech je kanoe na přenos lehká. Zároveň i na vodě je rychlejší a obratnější, než s plnými barely věcí.

Aktuality

Sportovní den s Jiskrou

Prezentace sportovních oddílů TJ Jiskra Zruč nad Sázavou se zaměřením na představení sportovních aktivit a sportů, možnost náboru nových členů a testování sportovního zaměření dětí v disciplínách atletika, házená, volejbal, fotbal, florbal, stolní tenis a tenis.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Medová večerní párty ve Včelím světě

Přijďte oslavit muzejní noc nebo konec školního roku do Včelího světa Hulice! Přijďte zažít expozici po setmění s rozsvícenými obřími plástvemi, vůní vosku a medu!
Hulice, Středočeský kraj

Rybářské slavnosti v Kácově

V sobotu 26. října 2024 od 9 hodin se konají rybářské slavnosti v rybochovném zařízení v Kácově – Račíněvsi.
Kácov, Středočeský kraj

Dětský den v golf resortu

Od 13:00 do 17:00 hodin pro vás a vaši rodinu pořádáme Den otevřených dveří. Zažijte krásy resortu Panorama Kácov, užijte si prohlídky a zapojte se do pestrého programu plného zábavy pro malé i velké.
Kácov, Středočeský kraj

Letní herecký workshop

Letní herecko pohybový retreat je zaměřen na práci s tělem, propojení s myslí. Během workshopu budeš pracovat na svém individuální pohybovém rozvoji formou improvizace a fyzických zadání s cílem zpřítomnit tělo a rozvíjet jeho fyzické možnosti, vytrvalost a imaginaci.
Praha 3, Praha

Živá výroba skla ve sklárně Tasice

V sobotu 29. 6. 2024 bude probíhat od 10:00 do 17:00 v Huti Jakub Tasice živá výroba skla.
Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina

Běh Šeptouchovem

Veřejný závod v přespolním běhu v městských sadech Šeptouchov v Ledči nad Sázavou. Trať je vedena po lesních a polních cestách na okruzích s minimálním výškovým převýšením. Běží se v sedmnácti věkových kategoriích. Absolutní vítěz kategorií muži + veteráni + junioři a vítězka kategorií ženy.
Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina

Letní tábor Fénixova řádu

Poznejte studentský život plný kouzelnických klubů, nasbírejte body do školního poháru pro vaši kolej a postavte se na stranu Vyšetřovatelského sboru profesorky Umbridgeové (té růžové), nebo Brumbálovy armády!
Kácov, Středočeský kraj

Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Statek Krasoňovice

Statek se nachází v malé vesničce nedaleko Zruče nad Sázavou. V okolí je krásný terén vhodný k dlouhým vyjížďkám, koňské stezky a občerstvení. Tři spolehliví koně vhodní k zapůjčení ke společným vyjížďkám, pro děti i dospělé. Poskytujeme kurzy ježdění pro začátečníky.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Táborová základna Březina na ostrově

Areál je umístěn na ostrově u obce Březina nedaleko Zruče nad Sázavou na vlastním uzavřeném pozemku. Vstup k řece z vlastního pozemku. Vhodné koupání pro plavce i malé děti. Ubytování ve 40 chatkách, plně vybavená kuchyň, sprchy, splachovací WC, hřiště. Vhodné i pro víkendové oslavy a svatby.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Zábavně-naučná stezka rytíře Miloty z Kolowrat ve Zruči nad Sázavou

Stezka, která se vine v zámeckém příkopu okolo zámku, je stylizovaná do doby středověku v duchu výchovy mladých rytířů.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Naučná stezka zručským zámeckým parkem ve Zruči nad Sázavou

V roce 2015 byla slavnostně otevřena dvoukilometrová naučná stezka po zámeckém parku se čtrnácti zastaveními a dvěma herními prvky pro děti.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Muzeum Od verpánku k Baťovi ve Zruči nad Sázavou

V přízemí zručského zámku se nachází regionální muzeum, které se opírá především o místní tradici ševců a obuvníků
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Svět kostiček a panenek ve Zruči nad Sázavou

V podkroví zámku naleznete zapomenutou zemi dětství, her a radosti. Je zde opravdový ráj hraček. Uvidíte hrady, zámky, zvířátka i panáčky – vše sestavené z pestrobarevných kostiček.
Zruč nad Sázavou, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Farma Noe

Farma Noe se nachází v obci Březina u Brna. Hosté mají k dispozici terasu s posezením a saunu s dřevěným sudem k ochlazování, či koupání ve venkovním biotopickém jezírku. Samozřejmostí je připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi a možnost využití baru v objektu.
Vlastějovice, Středočeský kraj

Tábořiště U Kouzelníka v Kácově

Na pravém břehu řeky za jezem v Kácově, najdete vodácký kemp "U Kouzelníka". Mimo ubytování vám zde zapůjčí loď, úschovají bagáž nebo zprostředkují vystoupení kouzelníka. V prostoru kempu je možnost parkování automobilů a přívěsů.
Kácov, Středočeský kraj

Pivovar Hubertus Kácov

Pivovar, který tvoří starobylé budovy, které jsou situovány v krásné přírodě na levém břehu řeky Sázavy stojí v malebném městysu Kácov. První zmínka o výrobě piva v Kácově je z roku 1457, čímž se řadí k nejstarším pivovarům u nás.
Kácov, Středočeský kraj

Agnes Bohdaněč – moštárna a lihovar; farma; restaurace s ubytováním

Areál hotelu nabízí denně vynikající domácí kuchyni, krásné ubytování na břehu Pilského rybníku a aktivní prožití volného času. Vyzkoušet můžete sportoviště, lanové centrum, jízdy na koních, rybolov, návštěvu farmy, prohlídku palírny, cykloturistiku, procházky po krásném a klidném okolí.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Hotel a sportovní středisko Kácov

Hotel přímo na náměstí městysu Kácov, kde se výborně najíte, naberete síly na zahrádce či wellnessu a děti unavíte ve sportovním středisku.
Kácov, Středočeský kraj

Zámecký pivovar Zbraslavice

Zámecký pivovar Zbraslavice navazuje na tradici pivovarnictví ve Zbraslavicích, jehož kořeny se datují až do 16. století. Ve stálém sortimentu pivovaru je světlé výčepní pivo Markold 10°, světlý ležák Hubert 12° a tmavý ležák Permoník 12°, ochutnat můžete také sezónní speciál dle aktuální nabídky.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Penzion Sborovna

Kultovní ubytování pro 25 lidí s kuchyní a jídelnou, kde nechybí vinný sklípek, humidor, vybavený bar, udírna a plátno na půdě, protože koncert může začít kdykoliv...
Zbraslavice, Středočeský kraj

Farma Vilímovský

Rodinná farma v Trhovém Štěpánově vznikla v roce 1992. Nabízí vyzrálé hovězí maso a kukuřičnou drůbež.
Trhový Štěpánov, Středočeský kraj