!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si jarní splouvání řek - venkovní aktivity jsou povoleny a půjčovny fungují
Užijte si jarní splouvání řek - venkovní aktivity jsou povoleny a půjčovny fungují
"> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Užijte si jarní splouvání řek - venkovní aktivity jsou povoleny a půjčovny fungují

Vydáno 20. dubna 2020
Díky zmírnění přísných opatření v boji proti koronaviru je možné opět vyrazit na vodu! Mnohé půjčovny jsou připraveny vám obstarat potřebné vybavení, abyste si sjíždění řek mohli pěkně užít. Nezapomínejte však na pravidla bezpečného pohybu – nošení roušek a dostatečné rozestupy.

Sázava nebo Vltava?

vodáciPůjčovny vodáckého vybavení opět začaly fungovat, většinou ve víkendovém režimu (od pátku do neděle). Na Sázavě se můžete spolehnout na oblíbenou vodáckou základnu Bisport, která však vyžaduje dodržování bezpečnostních pravidel. Vše si objednejte včas přes internet (online rezervační systém). V Týnci nad Sázavou půjčují pouze dvoumístné a trojmístné kanoe. Objednat lze na 1 osobu a den max. 2 kanoe. V Kácově se půjčujují pouze dvoumístné a trojmístné kanoe nebo 1 ks raft (pro rodinu s dětmi). Objednat lze na 1 osobu na den max. 2 kanoe nebo 1 raft.
 
Při komunikaci mějte na obličeji roušku, obsluha půjčovny bude pracovat v rukavicích. V areálu půjčovny dodržujte 2 m rozestupy. Bisport pravidelně dezinfikuje prostor obou základen a ostatní vybavení. Ze strany vodáků je vyžadována desinfekce rukou vlastním prostředkem, který je nutné vzít si s sebou.
 

Jak a kam na Vltavě

vodáci vltavaNa Vltavě od Vyššího Brodu do Boršova se o vás postará půjčovna Potápka. Ta nabízí kompletní vodácké služby včetně dopravy. Vydat se na řeku tak můžete například z Vyššího Brodu nebo Českého Krumlova. Lodě si lze objednat pouze telefonicky, a to na číslech 777 938 250 nebo 602 580 954.

Jarní období se mezi vodáky využívá také ke splouván nejhořejšího úseku teplé Vltavy Borová Lada - Polka, který je možné splouvat od 15. 3. do 31.5. mezi 8 a 18 hodinou. Pro úsek Lenora - Soumarský Most byl stanoven limit 45 cm. Pozor na regulované splouvání úseku Vltavy Soumarský Most - Pěkná, který podléhá registračnímu systému a splavný je až od 1. května!

Oblíbenou půjčovnou na celé vodácky atraktivní trase od Horní Vltavy po Boršov je Ingetour. Celoročně mají v provozu pobočku ve Vyšším Brodě, kempu Pod Hrází, na ostatních místech jsou v provozu v letní sezóně, například v Lenoře bude provoz zahájen v květnu.
 

Stav vody na Otavě je ideální

vodák peřejeJaro je ideální příležitostí, kdy si užít divoký horní úsek Otavy. V těchto dnech se stav vody pohybuje okolo 70 cm, čili nic nebrání tomu se na Čeňkovu Pilu vydat. Pokud budete potřebovat služby půjčovny, můžete se obrátit třeba na Půjčovnu lodí Otava (otava.eu), která je na současnou situaci dobře připravená. Vodáky prosí o včasnou rezervaci minimálně den předem. Veškeré informace vám rádi sdělí na čísle 777 023 778.
 
vodáciPerfektní servis na Otavě i Sázavě vám poskytne půjčovna Samba, která vás vybaví na plavbu Sázavy z Českého Šternberka či Kácova a ke splouvání Otavy ze Sušice. Lodě si objednejte minimálně 2 dny předem, nejlépe přes webové stránky s bezhotovostní platbou předem. Z bezpečnostně-hygienických důvodů se prozatím půjčují hlavně 2místné kanoe, pro rodiny pak trojmístné kanoe. Lodě se vydávají přímo u řeky, vstup do loděnice není povolen. Od dalších vodáků prosím dodržujte odstup 2 metry a při komunikaci s obsluhou měj zakrytý nos a ústa rouškou či šátkem. Vybavení vám půjčí jen jednou, pak projde důkladnou očistou a dezinfekcí. Kromě Sázavy a OtavySamba pobočky i na Lužnici, Ohři a Moravě.
 

Lužnice a další jihočeské řeky

vodáci lužnicePlánujete splutí Lužnice? Můžete se obrátit na půjčovnu Cvakni se!, která kromě Lužnice operuje i na řekách - Vltavě a Otavě. Na současnou situaci jsou připraveni a přijímají rezervace standardně. Není třeba obávat se rezervovat vybavení i na léto. V případě, že by uskutečnění akce v důsledku pandemie koronaviru nebylo možné, bude vám objednávka zrušena bez jakýchkoli stornopoplatků. Rezervace se provádějí pomocí webových stránek firmy.
 

Vodní putování Moravou

moravaNa řece Moravě funguje vodácká půjčovna In-Life Morava, který vám zajistí zapůjčení lodí včetně veškerého vodáckého vybavení jako jsou vesty, pádla či barely na suché věci. Zapůjčení lodi vyřídíte on-line přes jejich web. Spokojeni budete určitě i se službami půjčovny Tydra, kde vše potřebné vyřídíte opět on-line.
Půjčovna lodí Otava - jízda na kánoi, raftu či kajaku krajinou Šumavy

Půjčovna lodí Otava - jízda na kánoi, raftu či kajaku krajinou Šumavy

Pojďte se projet na kánoi, raftu nebo kajaku krásnou šumavskou krajinou. Nabízíme pronájem kanoí, kajaků, raftů a dalšího vodáckého vybavení. Vzhledem k nově postavené cyklostezce jsme otevřeli půjčovnu kolečkových bruslí.

Berounka – řeka, kterou proslavil spisovatel a vášnivý rybář Ota Pavel

Berounka – řeka, kterou proslavil spisovatel a vášnivý rybář Ota Pavel

Berounka je největším levobřežním přítokem Vltavy. Měří necelých 140 km a na své cestě její tok obohacují vody 45 přítoků, z toho 24 levobřežních. Původní název řeky byl Mže a právě ta je jednou z řek, z níž Berounka vzniká.

Bisport - jednička mezi půjčovnami sportovního vybavení na Sázavě

Bisport - jednička mezi půjčovnami sportovního vybavení na Sázavě

Máte volný den, víkend nebo týden a ještě nevíte, jak ho využít? Potom neváhejte a vyzkoušejte netradiční zážitek. Bisport v Týnci nad Sázavou půjčuje kanoe, rafty a kajaky na vodácké výlety na řece Sázavě.

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Ingetour – kompletní vodácký servis na Vltavě

Tradiční vodácká řeka Vltava je celoročně sjízdná z Vyššího Brodu. V místech, kde se většinou plavba zahajuje nebo končí, máme vlastní loděnice (celkem je jich 7). Pokud si v těchto loděnicích lodě zapůjčíte a vrátíte, máte v ceně i dopravu lodí.

Řeka Vydra - nespoutaná perla Šumavy

Řeka Vydra - nespoutaná perla Šumavy

Vydra patří mezi nejkrásnější šumavské horské říčky s peřejnatým řečištěm a obřími hrnci vymletými v žulových balvanech. Protéká malebnou krajinou přírodní rezervace Povydří a její tok dosahuje délky 23 km.

Půjčovna lodí a raftů na Sázavě

Půjčovna lodí a raftů na Sázavě

Sbalte si plavky, klobouk, opalovací krém, kluci si přibalí roštěnku, holky vezmou kytaru, rodičové děti a děti plyšáka ... a všichni se sejdeme na Sázavě. Půjčovna lodí Samba nabízí vodácké výlety na řece Sázavě za nejlepší ceny. Navíc nabízíme přepravu zavazadel, takže můžete jet "nalehko".

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Čtvrtá nejdelší řeka na našem území pramení v Bavorsku v přírodní rezervaci Smrčiny. Protéká historickou částí města Cheb a chebskou pánví pokračuje v meandrech až do Kynšperka nad Ohří. Ohře obtéká obloukem hrad Loket a vtéká do CHKO Slavkovský les.

Lužnice – jedna z nejoblíbenějších řek

Lužnice – jedna z nejoblíbenějších řek

Lužnice je typická nížinná řeka, jejíž tok je po celé délce zadržován četnými jezy. Klidný proud bývá rychlejší pouze v době jarního tání nebo po větších deštích. Patří mezi naše nejčastěji sjížděné řeky. Úsek nejlepší sjízdnosti začíná u městečka Suchdol nad Lužnicí a končí až před ústím do Vltavy.

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Sázava – užijte si nádhernou přírodu i peřeje Stvořidla

Sázava – užijte si nádhernou přírodu i peřeje Stvořidla

Sázava je velmi oblíbená řeka, a to i díky bouřícím peřejím Stvořidla, které za vysoké vody dosahují vyšší obtížnosti WW III. Na střední a dolní části najdete množství jezů s vorovými propustmi. Stvořidla patří k nejobtížnějším „turistickým“ peřejím v ČR.

Projížďka na lodi vedoucí Litovelským Pomoravím

Projížďka na lodi vedoucí Litovelským Pomoravím

Vodácká půjčovna IN-LIFE Morava zajišťuje zapůjčení lodí včetně veškerého vodáckého vybavení jako jsou vesty, pádla či barely na suché věci.

Plavba po řece Moravě

Plavba po řece Moravě

Plavba na kánoích nebo na raftech po řece Moravě od Hanušovic po Olomouc. Vodácká škola, půjčovna lodí a cestovní agentura Tydra vám zajistí vše potřebné pro dokonalý zážitek.

Půjčovna lodí a raftů Cvakni se! na Vltavě, Lužnici a Otavě

Půjčovna lodí a raftů Cvakni se! na Vltavě, Lužnici a Otavě

Proč půjčovna lodí, raftů a vodáckého vybavení „Cvakni se!“? Protože se držíme starého vodáckého moudra: „Kdo se necvaknul, není vodák!“ Půjčte si proto od nás rafty či lodě za ty nejlepší ceny, staňte se pravým vodákem a pojďte s námi obdivovat překrásnou krajinu jihočeských řek.

Morava – řeka nabízející pravou vodáckou romantiku

Morava – řeka nabízející pravou vodáckou romantiku

Řeka Morava odedávna tvoří hranice: nedaleko pramene krátký úsek historické zemské hranice Moravy a Čech. Na dolním toku zase státní hranici mezi ČR a Slovenskem i mezi Slovenskem a Rakouskem. Nejdůležitější řeka Moravy, která protéká jejím územím od severu na jih vytváří levý přítok Dunaje.

Otava – skvělá řeka, kde vodácká doprava není příliš hustá

Otava – skvělá řeka, kde vodácká doprava není příliš hustá

Zlatonosná Otava vzniká soutokem horských říček Křemelné a Vydry pod Čeňkovou pilou na Šumavě. Protéká úžasnými přírodními scenériemi i krásnými historickými městy jako je Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek. S Vltavou se spojuje pod hradem Zvíkovem.

Půjčovna lodí a raftů na Otavě

Půjčovna lodí a raftů na Otavě

Půjčovna lodí Samba nabízí na Otavě ty nejlepší služby pro vodáky. Přímo na naší vodácké základně v Sušici si vypůjčíte kanoi nebo raft a vydáte se vstříc vodáckému dobrodružství. Řeka Otava je jednou z nejčistších řek v republice a není na ní tolik vodáků, jako třeba na Vltavě.

Půjčovna Potápka - rafty, kanoe a lodě na Vltavě

Půjčovna Potápka - rafty, kanoe a lodě na Vltavě

Půjčovna raftů a kánoí na Vltavě v Českém Krumlově. Půjčovnu Potápka nemusíte nikde hledat, stačí jen zavolat.