Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Hubertus Kácov
Gurmánská turistika

Pivovar Hubertus Kácov

Pivovar, který tvoří starobylé budovy, které jsou situovány v krásné přírodě na levém břehu řeky Sázavy stojí v malebném městysu Kácov. První zmínka o výrobě piva v Kácově je z roku 1457, čímž se řadí k nejstarším pivovarům u nás.
První zmínka o kácovském pivovaru pochází z roku 1457. Roku 1726 získala kácovské panství s pivovarem Anna Maria, velkovévodkyně Toskánská, čímž se Kácov dostal do područí vládnoucí habsburské dynastie. Až do roku 1918 patřil pivovar rakouskému císaři Karlu I. (již tenkrát se tu však vařilo pivo Hubertus), ale v letech 1918 -1920 byl pivovar znárodněn jako celý habsburský majetek a stal se státním pivovarem. Tím zůstal několik desetiletí, jako výrobní podnik pivovar zanikl roku 1957, tudíž po rovných pětistech letech. Výroba piva však byla naštěstí obnovena a od roku 2002 se zde opět vaří skvělé pivo. Ročně se zde vyrobí až 7000 hl zlatavého moku. 

Pivovar Hubertus v Kácově vaří vynikající pivo z vysoce kvalitních surovin – žateckého chmele, českého sladu a vody z vlastní studny. Pivo vyráběné klasickou technologií od varny až po stáčírny je ukázkou citlivého přístupu pivovaru k historii. Kácovské pivo Hubertus je nepasterizované a bez přídavku chemických látek. Pivo si tak zachovává svůj původní charakter a všechny vitamíny, především skupiny B.

Pivo Kácovského pivovaru můžete ochutnat například v Pivovarské hospodě Šalanda, která se nachází v těsné blízkosti pivovaru. Hostinec kácovského pivovaru má celoroční provoz a nabízí mimo klasických piv (světlého výčepního piva, světlého ležáku a tmavého ležáku Hubertus) i piva kvasnicová. Na hotových i minutkových jídlech si můžete pochutnat na letní terase u jezu. Pivovar vaří také několik speciálů, k těm nejoblíbenějším patří mezi pivaři Kácovská tmavá dvanáctka, která se vyrábí dvakrát do roka na Velikonoce a na Vánoce.

Ubytování a restaurace v okolí

Tábořiště U Kouzelníka v Kácově

Tábořiště U Kouzelníka v Kácově

Kácov, Středočeský kraj
Hotel a sportovní středisko Kácov

Hotel a sportovní středisko Kácov

Kácov, Středočeský kraj
Ubytování ná hájence Malovidy

Ubytování ná hájence Malovidy

Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj