Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Svijany u Turnova
Gurmánská turistika

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Turnova. Byl založen před rokem 1564, novodobá historie pivovaru se píše od roku 1998, kdy byla založena společnost Pivovar Svijany s.r.o. V nabídce je 11 druhů piv, exkurze i příjemné posezení v pivovarské restauraci.
První zpráva o existenci svijanského pivovaru pochází z roku 1564, v 17. století jej získal rod Valdštejnů. Od roku 1820 zde hospodařili Rohanové a později rodinná dynastie Kratochvílů. Po roce 1945 byl pivovar konfiskován a posléze znárodněn. V roce 1998 se stala novým vlastníkem společnost Pivovar Svijany a díky trpělivé práci pivovarského týmu byla překonána odbytová krize. V roce 2001 byla prolomena magická hranice sta tisíc a v roce 2005 dvou set tisíc hektolitrů vyprodukovaného piva. Pivovar se vypracoval na jeden z největších nezávislých pivovarů v České republice. Svijanská piva postupně získala i titul pivo České republiky.

Pivovar Svijany vyrábí pivo klasickou technologií, zachovávající charakter po celém světě proslaveného českého piva plzeňského typu. Pivo není nijak chemicky ošetřeno ani pasterováno. V sortimentu najdete Svijanskou desítku 10%, Svijanský Máz 11%, Svijanského Rytíře, Kvasničáka, Svijanského Knížete 13%, Svijanskou Kněžnu 13%, Barona 15%, Svijanského fandu, Svijanskou "450" a další druhy.

O tom, jakým způsobem se pivo ve Svijanech připravuje, se sami můžete přesvědčit na vlastní oči. Pivovar pořádá exkurze, při kterých si můžete prohlédnout výrobu svijanského piva zblízka. Prohlídku je nutné objednat minimálně 1 týden předem. Minimální počet osob na exkurzi je 10, maximální počet je 25 osob v jedné skupině.
 

Ochutnejte lahůdky pivovarské restaurace

Pivovarská restaurace Svijany se nalézá v areálu Svijanského pivovaru nedaleko dálnice Praha-Turnov. K dispozici je 80 míst v restauraci, 18 v salonku a v letních měsících dalších 80 na terase. Chloubou restaurace je kompletní sortiment piv z místního pivovaru čítající 11 druhů točených piv od základních až po všechny speciály uvařené, co by kamenem dohodil. Kuchyně je zaměřena na klasická česká jídla, nabízí například pikantní gulášek s bramboráčky, tradiční svíčkovou s knedlíkem, pečené koleno s křenem, kachní stehno s knedlíky a zelím, pokrmy ze zvěřiny, ale i menší jídla jako je domácí tlačenkautopenci, topinka s pikantní masovou směsí nebo nakládaný hermelín.

Provozovatel

Pivovar Svijany a.s.

Svijany 25
463 46 Svijany
Tel.:
+420 481 770 770
Email:
exkurze@pivovarsv...
Email:
pivovar@pivovarsv...
WWW:
www.pivovarsvijan...
GPS:
50,573252 15,054214
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Český ráj
Město:
Svijany
 

Vstupné

Poznámka:Exkurze: dospělí 70 Kč, děti a důchodci 50 Kč (minimální cena exkurze 700 Kč).

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
Pivní lázně Svijany

Pivní lázně Svijany

Svijany, Liberecký kraj
Putovní hra Arcana na zámku Svijany

Putovní hra Arcana na zámku Svijany

Svijany, Liberecký kraj
Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijany, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmán Löfflerovi v Přepeřích

Apartmán Löfflerovi v Přepeřích

Přepeře, Liberecký kraj
Chata Mrázikovi v Přepeřích u Turnova

Chata Mrázikovi v Přepeřích u Turnova

Přepeře, Liberecký kraj
Restaurace a penzion Na krásné vyhlídce

Restaurace a penzion Na krásné vyhlídce

Boseň, Středočeský kraj
Autocamping Příhrazy

Autocamping Příhrazy

Žďár, Středočeský kraj