Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Československého opevnění Velké Březno
Památky

Muzeum Československého opevnění Velké Březno

Muzeum Československého opevnění Velké Březno se nachází v těsné blízkosti cyklostezky podél Labe. Bunkr, tzv. "řopík" je z roku 1938 a během 2. světové války měl za úkol bránit Československo před nacistickými vojsky.
Navštivte čs. lehké opevnění poblíž Ústí nad Labem ve Velkém Březně. K vidění je vybavený bunkr tzv. řopík vzor 37, osaháte si kulomety a další vybavení. Muzeum je vybaveno zbraněmi jako například kulomet UK59, samopal vz. 26, MP40, náboje, bajonety, granáty apod.

Dalším vybavením bunkru je periskop, pancířové dveře, mříže, lapače nábojnic a zplodin. Atmosféru umocňuje osvětlení pomocí petrolejových lamp a věrohodné audio nazvučení. Návštěvníci si mohou všechny zbraně a vybavení bunkru osahat a vyfotografovat. Každý si může vedle bunkru vyzkoušet střelbu vzduchovkou na terč.

Opevnění se nachází u cyklostezky Labská stezka, která spojuje Ústí nad Labem s Děčínem a Německem. Pozor - vstup do muzea je pouze z cyklostezky, ze silnice vstup není možný. Směr z Ústí nad Labem – objekt se nachází před poslední rodinným domem při opouštění Velkého Března směr Děčín. Směr z Děčína – hned za prvním rodinným domem v pravo.

Ubytování a restaurace v okolí

Marina Kemp Valtířov u Ústí nad Labem

Marina Kemp Valtířov u Ústí nad Labem

Velké Březno, Ústecký kraj
Chalupa Haslice

Chalupa Haslice

Homole u Panny, Ústecký kraj
Kolocafé

Kolocafé

Ústí nad Labem-Střekov, Ústecký kraj