Úvod > Co chcete dělat? > Přívoz Velké Březno – Povrly
Zážitky

Přívoz Velké Březno – Povrly

Pokud hledáte „správný“ přívoz na Labi, který převeze kohokoliv a cokoliv, pak vás určitě zaujme Přívoz Velké Březno – Povrly, který převáží osoby, kola, auta, náklaďáky i traktory.
Přívoz Velké Březno – Povrly je významnou spojnicí mezi oběma břehy Labe v prostoru mezi Ústím a Děčínem. Jedná se o typ tzv. upoutaného přívozu, který nemá motor a využívá proudu řeky. Vozí pěší turisty, cyklisty i osobní a nákladní auta. Je dlouhý 130 metrů.

V provozu je celoročně a každý den. Je to významná spojnice mezi oběma břehy v prostoru mezi Ústím a Děčínem. Ovšem i tento přívoz má své limity – např. nízký vodní stav cca. pod 140 cm na vodočtu v Ústí n. L. či naopak vysoký vodní stav tj. přes 300 cm. Někdy se však stane, že se plavidlo utrhne, jako při zničujících záplavách v srpnu 2002 (utržen ze svého stanoviště plavidly Evropské vodní dopravy, která se uvolnila v přístavu Ústí nad Labem) nebo večer 5. 6. 2004, kdy se přívoz se čtyřmi naloženými auty utrhl následkem skrytého poškození hlavního kotevního řetězu.

Poslední přívoz odjíždí z Velkého Března 15 minut před koncem provozní doby.

Ubytování a restaurace v okolí

Marina Kemp Valtířov u Ústí nad Labem

Marina Kemp Valtířov u Ústí nad Labem

Velké Březno, Ústecký kraj
Chalupa Haslice

Chalupa Haslice

Homole u Panny, Ústecký kraj
Kolocafé

Kolocafé

Ústí nad Labem-Střekov, Ústecký kraj