Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídka pivovaru Velké Březno
Zážitky

Prohlídka pivovaru Velké Březno

Okolí Velkého Března u Ústí nad Labem, kde se již více jak 250 let vaří pivo Březňák, je nazýváno krajem pana Cibicha. Pan Cibich, znalec piva, proslul svou láskou právě k Březňáku.

V Pivovaru Velké Březno vaří společnost Drinks Union pivo Březňák proslavené především etiketou, z které shlíží portrét velkobřezenského přednosty stanice Victora Cibicha. Piva Březňák se vaří klasickým postupem známým již stovky let, kterým se české pivo proslavilo po celém světě. Nejprve prochází varnou, kvasí ve spilce a dokvašuje se v ležáckých sudech.

Pro jednotlivce je každou sobotu od 14:30 z vrátnice pivovaru připravena prohlídka pivovaru. Pro skupiny nad 10 osob kdykoliv po předchozí dohodě.

Čeká vás jedinečná prohlídka všech hlavních provozů velkobřezenského pivovaru s výkladem průvodce, ukázka klasické technologie vaření českého piva a ochutnávka velkobřezenského piva přímo v pivovaru. Doplňkovou službou je prodej značkového skla a suvenýrů pivovaru. Skupinové objednávky jsou možné na telefonech 604 505 323 a 475 228 331.

Ubytování a restaurace v okolí

Marina Kemp Valtířov u Ústí nad Labem

Marina Kemp Valtířov u Ústí nad Labem

Velké Březno, Ústecký kraj
Chalupa Haslice

Chalupa Haslice

Homole u Panny, Ústecký kraj
Kolocafé

Kolocafé

Ústí nad Labem-Střekov, Ústecký kraj