Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích
Kultura

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Loutkové divadlo na Praze 6 je zaměřené především na představení pro děti, ale středeční večery patří již tradičně dospělým. Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny i psa Žeryka.
Divadlo Spejbla a Hurvínka baví diváky již 80 let. Divadlo založil v Plzni roku 1930 profesor Josef Skupa a to se stalo  prvním moderním profesionálním loutkovým divadlem u nás.

Loutkové divadlo v pražských Dejvicích je zaměřené především na představení pro děti, ale každou středu od 19 hod uvádí i představení pro dospělé. Jeho oblíbenými hlavními hrdiny jsou, jak již název napovídá, tatínek Spejbl a jeho svérázný syn Hurvínek, reprezentující rozdílný pohled dvou generací na svět. Jejich už tradičním protihráčem je podobný ženský pár, Hurvínkova nerozlučná kamarádka Mánička a její pedagogicky zaměřená “bábinka” paní Kateřina Hovorková. Tuto základní čtveřici protagonistů, obklopenou v komediálních příbězích dalšími postavami, doplňuje Spejblovic pes Žeryk.

Repertoár pro děti tvoří jak humorně laděné příběhy ze současného světa, tak i moderně koncipované pohádky. Dospělým jsou určeny komedie satirického ražení. Lotkám propůjčují svůj hlas Martin Klásek a Helena Štáchová, vodí je vodí je Marie Šimsová, Michaela Stejskalová, Alena Macháčková, Květoslava Plachetková, Richard Maška, Ondřej Lážnovský, René Hájek, Josef Ešpandr, Matěj Kopecký, Tomáš Slepánek, Michal Barták.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021