Úvod > Aktuality > Jarní prázdniny 2022: Kam s dětmi v Praze?
Jarní prázdniny 2022: Kam s dětmi v Praze?
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Jarní prázdniny 2022: Kam s dětmi v Praze?

  • Vydáno21. ledna 2022
Na portálu Kudy z nudy najdete spousty skvělých tipů kam vyrazit s dětmi za každého počasí a v každé roční době. Ať už hledáte jen tip pro běžný výlet anebo super nápady pro jarní prázdniny, které budou bavit všechny členy vaší rodiny, určitě tu najdete inspiraci. I když jsou jarní prázdniny ještě poměrně daleko, už nyní si můžete naplánovat, co s dětmi podniknete. Praha 1 až 5 má „jarňáky“ od 7. do 13. března a Praha 6 až 10 v týdnu od 14. do 20. března 2022. Pojďme se tedy společně projít po Praze a podívat se, co se dá v hlavním městě podniknout.

Chcete zajít s dětmi do kina?

Jistě, kin je v Praze celá řada, včetně takových vychytávek jako je 3D kino Imax v obchodním centru Atrium Flora. Jenže co s malými dětmi, když navíc nemáte hlídání? Řešením je kino Aero na Žižkově, kde pro rodiny s dětmi přibližně od 4 do 12 let připravují pravidelný cyklus Aeroškola dětem. Každou neděli se sem můžete vypravit na pásmo pohádek nebo filmů pro děti, které začínají v 15:00 hodin. Po promítání následuje doprovodný program s lektory určený pro děti od 4 let. Kapacita je omezená, proto doporučujeme rezervaci.

S dětmi v kočárcích a batolaty můžete přijít do kina Bio Oko na Letné, a to na dopolední představení Baby Bio. Speciální projekce celovečerních filmů (tedy žádná pásma pohádek!) se sníženou hladinou zvuku a částečným osvětlením se pořádají každé úterý od 10.00 hodin. Když si budete během filmu muset odskočit k dětem, nikdo na vás nebude podrážděně syčet. S tím se v Bio Oko počítá.
 

…anebo raději do divadla?

Národní divadloZ programů pražských divadel pro děti si vyberete bez problémů; kdo by neznal třeba slavné Divadlo Spejbla a HurvínkaDejvicíchPraze 6.

Jenže byli jste už v Národním divadle neboli ve Zlaté kapličce? A pokud ano, navštívili jste i zákulisí a další místa, kam se obvykle nechodí? Národní divadlo nabízí komentované prohlídky historické budovy ND na nábřeží, Stavovského divadla anebo Státní Opery. Prohlídky se konají několikrát do měsíce, většinou o víkendu. Konkrétní datum a čas se dozvíte v programu ND na webu narodni-divadlo.cz/cs/program. Cena za vstupenku je 160 Kč pro dospělého a 90 Kč za dítě.
 

Exkurze na letišti pro malé milovníky cestování

Letiště Václava Havla Praha láká na individuální exkurze svých prostor. Poznáte pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíte provoz na odbavovacích plochách, seznámíte se i se systémem přistávacích a odletových drah a dostanete se i do těsné blízkosti letadel, jejichž starty a přistání uvidíte ze vzdálenosti několika desítek metrů. Vybrat si můžete ze dvou tras, které jsou podrobně popsány na internetových stránkách letiště.

Všechny exkurze je nutné na daný termín předem rezervovat prostřednictvím online formuláře Letiště Praha. Za prohlídku dospělí zaplatí 220 Kč, děti a studenti 110 Kč, rodinné vstupné vás vyjde na 460 Kč.
 

Dáváte přednost vodním radovánkám?

plaváníChcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s dětmi největší aquapark ve střední Evropě – Aquapalace Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Také Aquapark Barrandov má pro vás mnoho způsobů, jak se sportovně vyžít. Pro nejmenší je připravené dětské brouzdaliště s mini skluzavkou a minichrliči. Odvážní průzkumníci se mohou spustit po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu nebo využít modrý 62metrový tobogán, který se sjíždí na dvoumístných nafukovacích plavidlech. K dispozici je i whirpool (vodní, perličková masáž), masážní trysky a vodní chrliče. Pro zdatnější plavce je připravena divoká řeka s umělým protiproudem. Pro klidný požitek z vody lze vždy využít rekreační 25 metrů dlouhý bazén.
 

Matějská pouť na Výstavišti

Matějská pouťNejznámější a nejnavštěvovanější poutí v Česku je Matějská, pořádaná každoročně v jarních měsících v areálu pražského Výstaviště. Letos se bude konat od 19. 2. do 10. 4. 2022. Můžete tu vyzkoušet desítky domácích i zahraničních atrakcí. Mezi nejznámější patří obří ruské kolo, trojpatrový strašidelný zámek, dům smíchu, řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů, centrifuga, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy.

matějskáStarší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Namátkou lze zmínit atrakci Waltzer (adrenalinový kolotoč), letošní novinku z Anglie. Z Holandska letos přijede Booster Maxxx (otáčecí rameno), Pacific Rim (otáčecí lavice hlavou dolů, do stran i do boku).

Matějská pouť – ruské koloSamozřejmě nechybí stánky s rychlým občerstvením, obvyklým suvenýrem z Matějské pouti bývají orientální cukrovinky a perníková srdce. Ve všedních dnech od úterý do pátku bude otevřeno od 13:00 do 21:00 hod., v sobotu a v neděli od 10:00 do 22:00 hod. Stejně jako o víkendu je otevřeno během prázdnin a velikonočních svátků. Vstupné na Matějskou pouť bývalo 30 Kč o víkendu a ve všední den (úterý až pátek) zdarma, bezplatný vstup mají i děti do 120 centimetrů.
 

Vláčky a mašinky na Smíchově

království železnicMilují vaše děti modely vlaků a vláčků? Pak je vezměte na Smíchov do Království železnic. Expozice se rozkládá ve dvou patrech na více než 3500 m² a mimo obrovská modelové kolejiště uvidíte také zajímavosti a doplňkové výstavy či atrakce. Jsou zde simulátory skutečných dopravních prostředků (tramvaj T3, Bus MHD Karosa, motorák ř. 810 a "Bobinu". Také kompletní produkce Igráčka, Panenky našich babiček, dřevené vláčky Woody. Prezentuje se zde i velká sbírka papírových modelů a nově si můžete zajezdit rádiem řízenými modelovými auty na závodní trati. K tomu ještě interaktivní hernu Tondy Obala pro nejmenší, green-screen na unikátní fotky a mnoho dalšího. V současnosti je v provozu 6 ze 14 plánovaných "krajů" ČR a vlaky se prohání na ohromujících 574 čtverečních metrů modelové železnice.
 

Tajemná Praha v Muzeu alchymistů

AlchymistéMuzeum alchymistů vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. připomíná dosud nezašlou slávu alchymistů z časů Rudolfa II., ale nejen jejich, neboť alchymie je vědou starodávnou, i současnou. Přesto rudolfínská doba a především slovutný alchymistia Edward Kelley jsou v centru zájmu. Expozice se totiž nachází v malostranském domě U Osla v kolébce na Jánském vršku 8, kde žil a tvořil sám magistr Kelley. Jeho alchymistická laboratoř je umístněna na půdě budovy, v tzv. Kelley Tower, kam se po celá staletí nedostala lidská noha. Laboratoř tak najdete tak, jak ji Kelley opustil. Či přesněji řečeno, jak se v ní zastavil čas ve chvíli výbuchu, kterému Kelley osobně přihlíží.
 

Za zvířátky do Zoo Praha

lední medvědi prahaZoo Praha se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.Mezi nejnovější expozice patří Rákosův pavilon, který je domovem papoušků z velehor i z nížin, Darwinův kráter s živočichy Austrálie a Tasmánie, kam letos v lednu přibyl roztomilý vombat. Velmi oblíbené je i Údolí slonů. V zimě však nesmíte vynechat návštěvu u ledních medvědů! V Zoo Praha žije suverénní, činorodý a nesmírně vynalézavý samec Tom, který tvoří sehranou dvojku s partnerkou Bertou. Přijďte se na ně podívat!
Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Loutkové divadlo na Praze 6 je zaměřené především na představení pro děti, ale středeční večery patří již tradičně dospělým. Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny i psa Žeryka.

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v pražské Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Vydejte se na cestu časem a poznejte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes.

Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

3D kino Imax – vtáhne vás do děje

3D kino Imax – vtáhne vás do děje

3D projekce a největší plátno v ČR to je Imax. Svět na pomezí filmu a reality vám dovolí virtuálně cestovat do míst, která jste zatím objevovali pouze ve vašich představách. Dotknete se obřích Dinosaurů, kteří ovládli Zemi před 60 miliony let. V tomto světě můžete vždy zažít nové dobrodružství.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Pravidelná představení pro děti v kině Aero

Pravidelná představení pro děti v kině Aero

Kino Aero připravilo pro rodiče s dětmi pravidelný cyklus Aero dětem. Každou neděli nabízí zvídavým a filmumilovným dětem od 15 hodin pásmo pohádek, od 16 hodin pak přijdou na řadu hry a hříčky, výtvarná i dramatická činnost a hlavně spousta zábavy!

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.

Kino Aero – kino, ve kterém se budete vznášet

Kino Aero – kino, ve kterém se budete vznášet

Jeden z nejstarších filmových klubů v ČR uvádí měsíčně na 60 různých filmů. Aero je kino s jedinečnou atmosférou, kam si můžete zajít na předpremiéry i premiéry nových filmů, osvědčené klasiky, páteční a sobotní noční projekce, tematické filmové přehlídky.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.