Úvod > Co chcete dělat? > Pouliční knihovna v Dejvicích
Kultura

Pouliční knihovna v Dejvicích

Čtete si rádi cestou do práce? Nestíháte chodit do knihovny a knihy v knihkupectvích jsou tak strašně drahé? Půjčte si knížku z pouliční knihovny – pokud tedy budete mít cestu přes Dejvice.

Koncem roku 2016  otevřeli v Praze 6 pouliční knihovnu. Co to je zač? Místo, kde jsou knížky na ulici uložené tak, aby na ně nemohla voda ani vítr, ale současně se k nim mohl kdokoliv dostat pouhým otevřením dvířek. Knížku z knihovny si může půjčit kdokoliv a vrátit ji kdykoliv – vrátit by ji pravda měl, na knížce je nálepka, která všem říká, kam patří.

Každý také může do knihovny přispět knížkami, které mu doma přebývají. Stav knížek v knihovně by měl být v přirozené rovnováze. Pravda, asi nemůžeme čekat, že tu najdeme nejčerstvější knižní noviny nebo drahé odborné učebnice a příručky, ale to ani není účel pouličních knihoven. Ty by vám měly hlavně pomoci, abyste se nenudili v metru. No a nebo třeba někdy u takové knihovny někoho potkáte a dáte se s ním do řeči o knížkách.
 

Průkopnická Praha 6

Dejvicích se rozhodli, že budou pražskými průkopníky pouličních knihoven. Praha 6 se také jako první městská část stala partnerem projektu Praha město literatury. Snad se u nás časem tahle sympatická myšlenka rozšíří více.

Zobrazit více

Provozovatel

Pouliční knihovna v Dejvicích

náměstí Svobody
v parčíku před městským úřadem
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 222 113 555
Email:
knihovna@mlp.cz
WWW:
www.prahamestolit...
GPS:
50,101125 14,399791
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí