Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum střední Vltavy a balonového létání v Chotilsku
Muzeum střední Vltavy a balonového létání v Chotilsku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Muzeum střední Vltavy a balonového létání v Chotilsku

Muzeum v Chotilsku vzniklo rekonstrukcí bývalých hospodářských budov na návsi obce. Expozice představují historii středního Povltaví, balonového létání a osobnost místního rodáka prof. Františka Drtiny.
V komplexu, který v Chotilsku vznikl rekonstrukcí bývalého statku, sídlí kromě Muzea staré Vltavy také galerie, informační centrum a muzeum balonového létání. Stálá expozice o historii staré Vltavy, která je součástí výstavních prostor Hornického muzea Příbram, je umístěna v podkroví.

Expozice nazvaná Z historie staré Vltavy v okolí Chotilska dokumentuje na ploše zhruba 200 metrů čtverečních historii a přírodní krásy jednoho z nejmalebnějších úseků Vltavy od Županovic po někdejší Svatojánské proudy. Připomíná nejstarší osídlení v pravěku i těžbu a zpracování zlata a také kamene v okolních lomech, díky němuž byla například postavena řada objektů v Praze – silnice, mosty i sochy. Mimo to se v expozici dozvíte zajímavosti o místech, která navždy zmizela pod hladinou Vltavské kaskády nebo o řemeslech, která byla v minulosti s řekou spjatá.

Touha lé­tat je sta­rá ja­ko lid­stvo sa­mo. Li­dé se od pra­dáv­na sna­ži­li na­po­do­bit let ptá­ků. Mu­se­lo však při­jít mno­ho tra­gických osu­dů, aby zjis­ti­li, že na­po­do­bením le­tu ptá­ků ces­ta ne­ve­de. Druhá část muzea vás provede vývojem vzduchoplavby horkovzdušnými balony a následně nabídne také možnost osobního zážitku z letu.


 
Zobrazit více