!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Veselý vrch u Mokrska na Sedlčansku
Příroda

Rozhledna Veselý vrch u Mokrska na Sedlčansku

Rozhlédněte se z Veselého vrchu nad Mokrskem – uvidíte vrchny Českého středohoří, Brdy, Vltavské údolí s vodní nádrží Slapy a při ideální viditelnosti dokonce i alpské štíty, Krkonoše nebo Šumavu.

Na kopci Veselý vrch (489 m) poblíž Mokrska nebo Prostřední Lhoty se nachází ocelová rozhledna. V dřívější době sloužil vrch jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu, což dokládají staré fotografie s vyobrazením dřevěné vyhlídky na stromě. Dnes zde najdete ocelovou konstrukci telekomunikačního stožáru s vyhlídkovou plošinou.

Rozhledna je otevřena v letní sezoně a je z ní pěkný výhled. Vidět můžeme České středohoří, Brdy, Vltavské údolí s vodní nádrží Slapy a při ideální viditelnosti jsou vidět i alpské štíty, Krkonoše nebo vrchol Kleť a Šumava.

Celkem 42 metrů vysoká rozhledna byla postavena za 3 měsíce a dokončena v červnu 1999. Na vyhlídku ve výšce 25,5 metrů vede 137 roštových schodů.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Borotice, Střední Čechy
Pekárna Křepenice

Pekárna Křepenice

Křepenice, Jižní Čechy
Glamping Slapy

Glamping Slapy

Křečovice, Střední Čechy