Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledny na Sedlčansku
Příroda

Rozhledny na Sedlčansku

K zajímavostem Sedlčanska patří nejen hrady, zámky, rezervace, ale v poslední době také velmi oblíbené rozhledny. Projít se tak můžete na Veselý vrch nad Okrskem, kopec Drahoušek u Osečen, vrch Hodětín i nad Lašovicemi.

Rozhledna KuníčekRozhledna Veselý vrch u Mokrska
Na kopci Veselý vrch (489 m) se nachází ocelová rozhledna. V dřívější době sloužil vrch jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu, což dokládají staré fotografie s umístěním dřevěné vyhlídky na stromě. Součástí věže je vyhlídkový ochoz přístupný návštěvníkům. Celkem 42 metrů vysoká rozhledna byla postavena za 3 měsíce a dokončena v červnu 1999. Na vyhlídku ve výšce 25,5 metrů vede 137 roštových schodů. Za výstup je návštěvník odměněn výhledem na Slapskou přehradu, Brdy a zvlněnou krajinu Středního Povltaví. Při velmi dobré viditelnosti lze spatřit Šumavu či České Středohoří.

Rozhledna Kuníček u Petrovic
Zcela unikátní a jedinečná rozhledna vyrostla v roce 2003 na úpatí vrchu Hodětín (572 metrů) ve výšce 551 m. n. m podle projektu architekta V. Charváta a P. Konopy. Je postavena ze dvou částí – na masivní železobetonový základ s vlastní vyhlídkovou terasou ve výšce 10 metrů navazuje ocelová konstrukce vypínající se až do výšky 60 metrů. Krytá vyhlídková plošina se nachází 37 metrů nad zemí (lze sem vystoupat po 201 schodech). Rozhledna byla otevřena 28. června 2003 a nabízí výhledy na Sedlčansko, Táborsko a Příbramsko.

Rozhledna Drahoušek u Osečan
Ocelová rozhledna s výškou 48 m na vrchu Drahoušek (504 m) byla zpřístupněna 20. března 2004. Při dobrém výhledu lze z vyhlídkové plošiny ve výšce 32 m spatřit i Milešovku či Ještěd. Zvlněnou krajinu Benešovska má návštěvník z vyhlídky jako na dlani. Na vrchol vás dovede 168 schodů.

Langova rozhledna
Nad Lašovicemi byla v roce 1940 postavena turistická chata nazvaná podle tamních samot Onen Svět. Vedle ní je vystavěna Langova rozhledna, ze které je krásný výhled na Brdy, Šumavské podhůří a Šumavu.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
22.5.
3.10.
Výstava Kůň na poštovní známce

Výstava Kůň na poštovní známce"

Chotilsko, Střední Čechy
25.9.
Kebuleho dračí podzim 2021

Kebuleho dračí podzim 2021

Křečovice, Střední Čechy
5.8.
6.8.
Highjump 2022

Highjump 2022

Hřiměždice, Střední Čechy
21.8.
Open air festival Cihlafest

Open air festival Cihlafest

Slapy, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Borotice, Střední Čechy
Glamping Slapy

Glamping Slapy

Křečovice, Střední Čechy
Penzion Vltavanka na Slapech

Penzion Vltavanka na Slapech

Županovice, Střední Čechy