!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum historický vozidel a motocyklů Chotoviny
Kultura

Muzeum historický vozidel a motocyklů Chotoviny

Navštivte soukromé muzeum historický vozidel a motocyklů, nacházející se v malebné vesničce Chotoviny nedaleko jihočeského města Tábor. V muzeu je umístěno na 80 exponátů. Zakladatelem a majitelem je pan Václav Janecký, který se tomuto koníčku věnuje již od mládí.
První zrenovovanou motorkou ve sbírce byl jednosedadlový červený motocykl Jawa 175, rok výroby 1933. Renovace trvala asi 2 roky. Druhý zrenovovaný motocykl byl Jawa 250 – dvousedadlová verze z roku 1940. V muzeu historický vozidel a motocyklů Chotoviny si můžete však můžete prohlédnout i další motocykly značek ČZ, Simpson, Pionýr, Francouzské motokolo a jiné.

Prvním zrenovovaným automobilem ze zdejší dílny byl jediný kabriolet, který kdy vyrobila továrna Škoda, a to Škoda Felicia Super v lesklé červené barvě, rok výroby 1963. Renovace trvala tři a půl roku. Felicia dostala nový lak, nové čalounění a byly provedeny částečné úpravy motoru. V muzeu najdete ještě jednu Felicii Super, rok výroby 1963. U tohoto vozidla zatím neproběhla velká renovace, protože jeho nálezový stav byl tak dobrý, že bylo možno s ním odjet po vlastní ose.

Dalším renovace byla provedena u nejkrásnějšího a nejstaršího veterána muzea Aera 30 z roku 1934. Renovace trvala 3 roky. Aero dostalo modročervený lak, nové čalounění, a byly provedeny také náročné opravy motoru. První vyjížďku s Aerem muzeum uskutečnilo v roce 2007.

Dalším vzácným veteránem ve sbírce je Mercedes Benz 170 DS, rok výroby 1953. Je to poválečný typ, u kterého byl poprvé použit dieselový motor. Na tomto vozidle v současné době probíhá renovace. V muzeu najdete i další historické vozy, například Volha 21, Tatra 57, Moskvič 407, Praga a další.

V muzeu si můžete dále prohlédnout také historické zemědělské stroje, které při různých příležitostech a akcích muzeum spouští a vrací se tak do časů našich prababiček. V areálu je také stálá výstava historických spotřebních předmětů (šicích strojů, jízdních kol, psacích strojů a dalších).
Zobrazit více
27.1.
4.3.
Lenka Sárová Malíská – Dva světy

Lenka Sárová Malíská – Dva světy

Tábor, Jižní Čechy
20.1.
6.3.
Fotostopa

Fotostopa

Tábor, Jižní Čechy
3.2.
4.2.
Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024

Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024

Tábor, Jižní Čechy
13.11.
Světový pohár v cyklokrosu 2022 v Táboře

Světový pohár v cyklokrosu 2022 v Táboře

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Gold Chotoviny

Hotel Gold Chotoviny

Chotoviny, Jižní Čechy
Minipivovar Chotoviny

Minipivovar Chotoviny

Chotoviny, Jižní Čechy
Pivní stezka Toulavy

Pivní stezka Toulavy

Tábor, Jižní Čechy