Ubytování

Maringotka Za humny

Hledáte glampingové místo pro odpočinek uprostřed přírody? V Moravia glampresortu v Bohuslavicích u Konice se kromě vlastního stanu či karavanu ubytujete ve stylové maringotce!
Náš původní plán zněl – vytvořit Glampingové místo pro odpočinek uprostřed přírody. Nakonec jsme neodolali nabízejícím se okolnostem a opravili za humny v malebné vesničce v srdci Střední Moravy kouzelnou maringotku. Nyní zde můžete trávit čas, zapomenout na starosti a prožít zde pravou vesnickou pohodu nebo aktivní dovolenou s hromadou možností poznat okolí.

Před samotnou maringotkou se nachází prostorná, zastřešená terasa s posezením, na které si vychutnáte ranní kávu, nebo zde můžete pozorovat večerní západ slunce. Ve vnitřním prostoru maringotky s obytnou plochou 14 m2 naleznete více, než sami budete potřebovat.  

Interiér maringotky jsme měli dopředu rozvržený. Ale i přes to se musela spousta věcí neustále upravovat, předělávat a vše vznikalo tak nějak za pochodu.

Část maringotky je tvořena plně vybavenou kuchyní s kávovarem Nespresso, lednicí, dřezem, plynovou varnou deskou a spoustou příslušenství. V maringotce máme samozřejmě tekoucí studenou i teplou vodu.
Ke kuchyni neodmyslitelně patří i dominanta naší Maringotky – jídelní stůl ze stoletého ořechového dřeva.

V maringotce vznikla část s vyvýšenou postelí o královské velikosti. Připravili jsme pro vás matraci s paměťovou pěnou, takže se u nás zajisté vyspíte do růžova. Pro příjemné světlo a možnost lepšího větrání jsou u postele hned dvě okna. Střešní okno je ideální i na sledování noční oblohy. Jako třešničku na dortu považujeme naše ručně dělané podsvícené čelo postele z ořechového masivu.

Malá koupelnička vám nabídne vše, co budete potřebovat. Horká sprcha po chladném čase, nebo studené osvěžení po letním parném dni. To určitě nebude problém ..K tomu pro vás budou připravené voňavé ručníky, osušky a přírodní kosmetika od regionálního výrobce. Samozřejmostí je toaleta a drobné hygienické potřeby jako např. tamponky, ubrousky, kapesníky, mýdlo, desinfekční gel apod ...

Jen tak se válet v posteli, či na terase a číst si knihy ...Do naši zatím skromné knihovničky jsme pro vás vybrali jak klasiku, tak i oddechovou literaturu.Pokud netoužíte zrovna po tichu, můžete se vrátit zpět do minulosti zapnutím gramofonu nebo si přehrát vaši oblíbenou audiokazetu.

V rohu pozemku je pro vás připravené originální ohniště s grilem.Grilovat, opékat nebo smažit vaše pokrmy není žádný problém.Dřevo pro vás bude přichystané. Zpříjemněte si nyní váš odpočinek v Maringotce ještě o saunový rituál. Zatopte si v saunových kamnech, lehněte si, poslouchejte praskání dřeva, pozorujte plápolání ohně a relaxujte.

Provozovatel

Petr Navara a Sabina Hajkrová

Bohuslavice 116
798 56 Bohuslavice
Tel.:
+420 605 127 962
Email:
moravia@glampreso...
WWW:
www.moraviaglampr...
GPS:
49,621966 16,954824
 
 

Cena

Cena: 3 990 Kč

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Aktuality

Výstava bonsají na zámku Konice

Na nádvoří zámku v Konici pořádá Bonsai klub Haná při ZO ČZS Prostějov ve spolupráci s MěKS Konice o víkendu 25. – 26. května výstavu bonsají. Otevřeno vždy od 9 do 17 hodin.
Konice, Olomoucký kraj

Konické štrapáce a Na kole okolo Konice

47. ročník turistického pochodu a 26. ročník cykloturistické jízdy.
Konice, Olomoucký kraj

Josefkol 2024 – sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického

Mezinárodní sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického v Čechách pod Kosířem. Uvidíte práci řemeslníků, kteří umí zpracovat ty přírodní materiály, jako je dřevo, ocel, sklo i textilie patřící ke kočárům.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Letní kulturní festival Hrady CZ – Bouzov

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény. Na konci srpna zavítá na hrad Bouzov.
Bouzov, Olomoucký kraj

Z pohádky do pohádky na hradě Bouzov

Známé pohádkové postavy a zábavnou formou se seznámí s hradem.
Bouzov, Olomoucký kraj

Život na středověkém hradě Bouzov

Speciální prohlídky.
Bouzov, Olomoucký kraj

Hudební festival Hrady CZ 2024

Festival Hrady CZ patří k největším kulturně společenským akcím v České republice. 19. ročník festivalu se uskuteční během léta 2024 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.
Bouzov, Olomoucký kraj

Adventní prohlídky na Bouzově

Advent nepředstavují jen Mikuláš a čerti.
Bouzov, Olomoucký kraj

Pramen říčky Pilávky se sochou víly

Říčka Pilávka pramení nedaleko obce Hvozd na Prostějovsku. Samotný pramen se ukrývá v lese a nevede k němu žádná značka. Když jej ale objevíte, překvapí vás zde socha víly Pilávky, kterou dle pověsti zaklela lesní čarodějnice.
Hvozd, Olomoucký kraj

Přírodní rezervace Průchodnice u Ludmírova

Přírodní rezervaci Průchodnice naleznete východně od obce Ludmírov. Skalnatý vrch nad potokem Špraňkem se dvěma tunelovitými průchozími jeskyněmi s mnoha bočními chodbami – archeologické naleziště z doby kamenné.
Ludmírov, Olomoucký kraj

Přírodní biotop v Laškově

Areál bývalé plovárny v Laškově na Prostějovsku je přebudován na přírodní biotop, který slouží také ke koupání.
Laškov, Olomoucký kraj

Hradiště Rmíz u Laškova na Hané

Výšinné hradiště na Rmízi u Laškova nedaleko Náměsti na Hanémá z pohledu archeologů evropský význam.
Laškov, Olomoucký kraj

Zámek Konice – stálá expozice zvyků a řemesel a největší česká sbírka seker

V přízemí konického zámku najdete ojedinělou expozici zvyků a řemesel s ukázkami vzácných exponátů. Za nejvzácnější je považován nejstarší věžní hodinový stroj na Konicku. Zámek v Konici na Prostějovsku ukrývá největší sbírku seker zapsanou do Guinnessovy knihy rekordů, největší tesařskou sekeru.
Konice, Olomoucký kraj

Netopýři v Javoříčské jeskyni

Komplex dómů, chodeb, propastí a puklin v několika výškových úrovních je unikátní i z pohledu živočišné říše. Jedná se o jedno z největších zimovišť netopýrů u nás. Zaznamenáno tu bylo 14 druhů, nejpočetnější jsou vrápenci malí (5000 jedinců).
Slavětín, Olomoucký kraj

Národní přírodní rezervace Špraněk

Národní přírodní rezervace Špraněk leží jihozápadně od Javoříčka. Rezervaci tvoří zalesněný vrch Špraněk s útvary krasového původu a rozsáhlým systémem bohatě zdobených jeskyní a vzácnou teplomilnou květenou.
Luká, Olomoucký kraj

Javoříčské jeskyně – jeskyně s nejbohatší výzdobou v ČR

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938.
Slavětín, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Velkorakovský minipivovar Raková u Konice

Minipivovar v Rakové u Konice vaří pivo od července 2017. V nabídce jsou Rupert, Rupert Coffee, Medart, Fojt 13 a Karkadé. Pivovar nabízí také nealkoholickou Bezovou limonádu.
Raková u Konice, Olomoucký kraj

Samovýčep Raková u Konice

V bistru a samovýčepu Raková u Konice se obsloužíte sami. Najdete tu pivo z Velkorakovského pivovaru, bezovou limonádu, pizzu i další občerstvení. Váš věk ověří elektronická čtečka občanského průkazu.
Raková u Konice, Olomoucký kraj

Náš mlýn

Našim konceptem je „zpomalit“, abyste si vše stihli v klidu užít. Náš mlýn je zázemím pro zajímavé zážitky, nápady a lidi, kteří chtějí svou vášní „nakazit“ druhé.
Ochoz, Olomoucký kraj

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Na původní tradici pivovarnictví v Náměšti na Hané navazuje malý pivovar, který se zaměřuje na nepasterizované a nefiltrované pivo vařené podle tradičních receptur.
Náměšť na Hané, Olomoucký kraj

Řemeslná tvarůžkárna ve Velké Bystřici

Pod valenými klenbami v prostorech bývalých pivovarských sklepů vznikla na jaře 2021 nová sýrárna.
Velká Bystřice, Olomoucký kraj

Automat na rajčata v Haňovicích

Zemědělské družstvo v Haňovicích na Hané provozuje pozoruhodný automat na cherry rajčata. Ta jsou pěstována bez pesticidů, a tím srovnatelná s BIO produkty, popřípadě s produkty pro dětskou výživu. Rajčátka se do automatu doplňují dvakrát denně.
Haňovice, Olomoucký kraj

Pension Mánes Čechy pod Kosířem

Malebná hanácká vesnice Čechy pod Kosířem leží na úpatí severozápadního svahu hanáckého „Mount Blancu“, Velkého Kosíře. Využít zde můžete ubytování, stravování i sportovních či odpočinkových aktivit v Pensionu Mánes.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Resort Sobáčov

Na cyklistické trase Litovel – Bouzov najdete známé výletní místo s rybníkem pro sportovní rybolov, plážovým volejbalem, rodinným penzionem, výletní restaurací, udírnou a kempem. Vítejte ve Sportovním areálu Sobáčov.
Mladeč, Olomoucký kraj